Результати роботи кафедри ГФ за напрямком «Міжнародна діяльність» за 2020 рік

Аналітична записка до звіту про роботу кафедри германської філології за 2020р.

Презентація до звіту про роботу кафедри германської філології за 2020р.

Аналітична записка до звіту про роботу кафедри германської філології за 2019р.

Презентація до звіту про роботу кафедри германської філології за 2019р.

Співпраця з міжнародними колегами у сфері освіти та науки є основним напрямом міжнародної діяльності кафедри германської філології.

Кафедра тісно співпрацює з відомими закордонними науковцями. Серед них такі вчені, як Маслова Валентина Авраамівна (Вітебський державний університет ім. П.І. Машерова, Білорусь), Журавльова Євгенія Олександрівна (Євразійський національний університет ім. Л.М. Гумільова, Казахстан), Александр Кобиларек, Яцек Гулановські (Вроцлавський університет, Польща), Інта Бука (Балтійська міжнародна академія, Латвія).

Зв’язки постійно розширюються:

У 2020 році продовжується плідне співробітництво з Гуманітарно-Природничим Університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Польща
У 2019 році налагоджено тісне співробітництво з Варшавським університетом, Польща
У 2018 році продовжується тісна співпраця з Євразійськиим національним університетом ім. Л. Н. Гумільова, м. Астана, Казахстан

У 2017 році налагоджено тісне співробітництво з Вищою лінгвістичною школою м. Ченстохова (Польща).

У 2016 році розпочато співпрацю з Шаньдунським політехнічним університетом (Китай).

У 2015 році підписаний договір про співпрацю між Сумським державним університетом та Українським гуманітарним інститутом, м. Буча.

У 2014 році підписаний договір про співпрацю між Сумським державним університетом та Мозирським державним педагогічним університетом імені І. П. Шамякіна (Білорусь).

У 2013 році підписаний договір про співпрацю у сфері освіти та науки, проведенні спільних досліджень та реалізації програм академічного обміну між Сумським державним університетом та Балтійською міжнародною академією.

Кафедра є членом Українського товариства дослідників англійської мови (УТДА), філіалом Європейських студій. Викладачі регулярно виступають з доповідям на міжнародних конференціях під егідою TESOL, IATEFL в Києві, Харкові, Львові, Вінниці, Івано-Франківську та Рівно.

Щороку на кафедрі набувають досвіду, практикуються у викладанні англійської та німецької мов студенти та волонтери з різних країн світу.

Протягом грудня-лютого 2013–2014 на кафедрі набуває досвіду, практикується у викладанні німецької та вивченні російської мови студент-бакалавр Дрезденського університету Філіп Менде. Вересень-червень 2013–2014 – англійську мову викладає волонтер з США, стипендіат програми Фулбрайт Еліса Сперлінг. Вересень-жовтень 2013 – набуває досвіду, практикується у викладанні німецької та англійської та вивченні російської мови, організовує для студентів Клуб німецької мови по п'ятницях магістрант-практикант з Віденського університету (Австрія) Елізабет Лехнер.

Бажаючі володіти італійською мовою з грудня 2014 по травень 2015 мають можливість навчатися у волонтера від Сумського центру європейських ініціатив Ріккардо Браві. Нещодавно до ряду іноземних викладачів-стажерів долучився і випускник Гентського університету (Гент, Бельгія) Робін Девос, який навчає наших студентів голандській мові.

Професор Джозеф Куш з університету Дюкейн, м. Пітсбург, штат Пенсільванія, США, протягом 2018-2019 н.р. представляє новітні методи навчання під час викладання таких дисциплін як «Методика викладання перекладу зі змістовним модулем: психологія і педагогіка вищої школи», «Методика викладання іноземних мов», «Практичний курс англійської мови».

Викладачі, аспіранти та магістранти кафедри щорічно виступають з доповідями на міжнародних конференціях та беруть участь в міжнародних програмах в Україні, Великій Британії, США, Німеччині, Польщі, Литві, Вірменії, Грузії, Республіки Білорусь. Для підвищення рівня знань з німецької мови студенти мають змогу відвідувати Иєну, Штутгарт, Мюнхен та Відень за програмою DAAD.

Студенти спеціалізації германської філології (переклад включно) беруть активну участь у міжнародних освітніх проектах, грантових програмах, програмах обміну студентів (Erasmus+, Німецька служба академічних обмінів DAAD, TEMPUS, Work&Travel, ZAV, CCUSA, AISEC).

 

Сумський державний університет,
м. Суми, вул. Римського- Корсакова, 2.

Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422

тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798,
E-mail: info@gf.sumdu.edu.ua

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua