30 вересня відзначають Міжнародний день перекладача. Професія має величезне значення у світі. Перекладач – це не про дослівну передачу сенсу речень, як вважає більшість з тих, хто не знайомий з тонкощами професії. Це про культуру мови, історію та почуття.

Стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації призначаються щороку за визначні успіхи у навчанні, науковій діяльності та громадській роботі. Цьогоріч від кафедри германської філології стипендіатами стали студентка 3-го курсу Павлів Олександра та студентка паралельного навчання Зінченко Ганна.

19 вересня на кафедрі германської філології було проведено лекцію з написання наукових робіт (курсові та кваліфікаційні проекти). Взяли участь викладачі, бакалаври 4-го курсу, магістри.

Захід було організовано в рамках покращення якості фахової підготовки філологів за навчальною програмою "Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська".

Олена Ємельянова (доцент кафедри германської філології, кандидат філологічних наук) отримала сертифікат TESOL/TEFL, опанувавши 120-годинний курс англійської мови для викладачів.

Бажаємо подальших успіхів та звершень!

Початок нового навчального року – це традиційна посвята першокурсників у студенти. Але цьогоріч традиційне дійство пройшло в незвичному новому онлайн-форматі; не 1-го, а 14-го вересня. Перші зустрічі з викладачами та одногрупниками, перша святкова, але не шкільна, «лінійка», перше усвідомлення себе студентом у віртуальному просторі. Та, незважаючи на всі ці обставини, зустріч пройшла в дружній та теплій атмосфері. Кафедра германської філології вітає першокурсників з початком нового та цікавого етапу у їхньому житті!

Студенти кафедри германської філології гідно представили Сумський державний університет та рідну кафедру на Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса.

Влітку викладачі кафедри германської філології активно працювали на освітній платформі COURSERA, вдосконалюючи свої знання та досвід. Результатом праці є сертифікати міжнародного зразка.

Старший викладач кафедри германської філології Алла Красуля виступила на конференції EUPRIO-2022, де представила СумДУ як одного з нових членів Європейської асоціації фахівців з комунікації у вищій освіті (European Association of Communication Professionals in Higher Education, EUPRIO).

Конференція проходила 28-31 серпня у Цюриху (Швейцарія), зібравши понад 300 учасників із різних країн ЄС.

Шановні студенти та викладачі кафедри германської філології! Щиро вітаємо вас зі святом, Днем знань!

Доцент кафедри германської філології Діана Мовчан стала онлайн-учасницею XVII Міжнародної конференції учителів та викладачів німецької мови (IDT 2022), яка проходила 15-22 серпня у Відні (Австрія). Участь стала можливою завдяки сприянню та фінансовій підтримці Гете-Інситуту (Київ).

Сумський державний університет,
м. Суми, вул. Римського- Корсакова, 2.

Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422

тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798,
E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua