10 квітня на Офісі подорожей, під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени НАЗАРЕНКО, менторка стартапів та випускниця кафедри германської філології Анна КАЙНОВА розповіла, як починала свій кар’єрний шлях та надала практичні поради щодо успішного працевлаштування здобувачам освіти всіх рівнів спеціальності «Філологія».

Свою кар’єру Анна розпочала в міжнародній організації AIESEC. Вона наголосила, що цей період був надзвичайно важливим у її житті, адже досвід співпраці з AIESEC суттєво вплинув на її подальший професійний розвиток.

Доцент кафедри германської філології Галина Чуланова разом зі студентами 1 курсу взяли участь у Всеукраїнському англомовному усному журналі «Моя історія…» (The Speaking Journal «My story…»!»), який об’єднав 09-10 квітня 2025 року понад 100 учасників – учнівську та студентську молодь, викладачів, науковців із 13 різних областей України, а також Європи, США, які поділилися своєю історією: свого краю, своєї родини, свого закладу освіти, своєї майбутньої професії.

10 квітня 2025 року викладачі факультету ІФСК відвідали регіональний освітній семінар на тему “Сучасний стан системи забезпечення якості освіти в Україні: виклики та перспективи”, організований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Захід зібрав представників закладів вищої освіти регіону, що стало платформою для змістовного діалогу про актуальні питання функціонування системи забезпечення якості освіти в Україні.

Упродовж 21-23 квітня 2025 року в Сумському державному університеті відбудеться акредитаційна експертиза освітньо-наукової програми «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська»  зі спеціальності 035 "Філологія" за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти із використанням технічних засобів відеозв’язку.

У процесі акредитації, відповідно до затвердженої програми візиту, відбудеться відкрита онлайн-зустріч із експертами НАЗЯВО.

Калерія Голованова, колишня випускниця кафедри германської філології, власниця та директорка Навчального центру Study and Go, ділиться враженнями про свої роки навчання, кар’єрні можливості та багаж знань, які вона отримала у СумДУ.

Відео за посиланням:

https://youtube.com/shorts/V1ejAdPmcoc?feature=share

Студентка кафедри германської філології Діана Дужнікова (ПР-12/1) взяла участь у міжнародній конференції Prison Fellowship International у місті Клуж-Напока (Румунія). Діана виконувала роль усного перекладача для команди з України. Наша держава співпрацює з PFI понад 20 років. Міжнародна Асоціація Тюремного Служіння (МАТС) (PFI) — це об'єднання християнських організацій усіх деномінацій та течій для спільного служіння на державному рівні у в'язницях по всьому світу з метою допомоги ув'язненим, їхнім сім'ям та їхнім жертвам, щоб дати шанс знову інтегруватися у суспільстві після довгих років відчуження. Гаслом організації є слова «Help break the cycle of crime worldwide» (Давайте розірвемо порочне коло злочинності по всьому світу).

4 квітня 2025 року студенти спеціальності В11 Філологія освітніх ступеней «бакалавр» та «магістр» відвідали вебінар «Як написати якісну кваліфікаційну роботу: гайд для студентів». Під час вебінару були розглянуті наступні питання:

  • Джерела освітньої та наукової інформації
  • Цитати та їх оформлення
  • Бібліографічні посилання: що, як і коли
  • Укладання списку використаних джерел

З 24 по 28 березня 2025 року викладачі кафедри германської філології Олеся Єгорова та Олена Ємельянова долучився до унікальної серії вебінарів під назвою "Виклик традиційним методам: розуміння інновацій у викладанні мов за допомогою штучного інтелекту", що проводилися всесвітньо відомою освітньою компанією Pearson, та одержали сертифікати, що засвідчують участь у 5 семінарах: «Адаптація оцінювання в епоху ШІ: від виклику до можливості», «Допоможіть, я змагаюся з ШІ: людина проти штучного інтелекту у викладанні мов», «ШІ у викладанні мов: 10 ключових еволюцій, до яких вам потрібно підготуватися», « Уникаючи "ШІ-бруду": створення контенту, відповідно до віку та рівня»,  «Менше планування, більше впливу: використання ШІ для створення ефективних навчальних діяльностей».

28 березня 2025 року на базі Факультету іноземної філології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулося підведення підсумків із визначенням переможців IX Міжнародного студентського конкурсу перекладу «Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу», організатор конкурсу — кафедра прикладної лінґвістики, порівняльного мовознавства та перекладу.

20 березня 2025 року відбувся вебінар для викладачів іноземних мов на тему «Як підготувати здобувачів освіти до НМТ-2025 з іноземної мови: сучасні методики, онлайн-інструменти та форми роботи». Захід проходив дистанційно на платформі Zoom та об'єднав викладачів, які прагнуть ефективно підготувати своїх учнів до Національного мультипредметного тесту. Участь у вебінарі взяла й Анна Зінченко (кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри германської філології СумДУ), яка поділилася своїм досвідом підготовки до НМТ.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422


тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798

E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua