Студентки-філологині – переможниці конкурсу “Кращий студент СумДУ-2022”

18 листопада на базі Конгрес-центру СумДУ відбулася церемонія нагородження переможців за результатами університетського етапу конкурсу «Кращий студент-2022». Студентка  кафедри германської філології Карина Ведмидера здобула перемогу у номінації «Наукова академічна мобільність». Також диплом був вручений Олександрі Павлів (студентка 3-го курсу, група ПР-01) як отримувачці стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації.

Скарбничка досягнень студентки кафедри германської філології поповнена ще одним сертифікатом

Студентка 3-го курсу кафедри германської філології Юлія Іщенко отримала сертифікат, що підстверджує рівень володіння німецькою мовою на рівні В1. Перебуваючи в Німеччині, Юлія обрала тест TELC. Компанія "TELC GmbH" співпрацює з федеральним урядом в питаннях мовного тестування для проходження курсів інтеграції. Якщо хтось хотів би подати заявку на отримання німецького паспорта, підтвердження необхідних мовних навичок може бути надано за допомогою сертифіката TELC.

Школа Європейських мов онлайн!

5 листопада Школа європейських мов під керівництвом Олени Назаренко та Антоніни Чепелюк (члени кафедри германської філології) знову відкрила свої двері для слухачів, які бажають покращити свої комунікативні навички з англійської та німецької мов. До цього урочистого заходу радо приєднались школярі 8-11 класів, студенти, мешканці міста Суми та області. Перша зустріч цього року розпочалася з виступу Антоніни Чепелюк.

Історія успіху студентки-філологині

Мене звати Анна Чуднівець. С студентка групи ПР-91 кафедри германської філології. З 25 червня до 25 серпня 2022 року я вперше спробувала свої сили в ролі студентки-інтерна в Канаді за програмою Mitacs. Це стажування запам’ятається мені на все життя як чудово проведений час із користю та цікавими людьми. Протягом трьох місяців я перебувала в Оттавському університеті як дослідник (research fellow). Співпрацювала з представниками різних країн, набувала корисного досвіду у науковому та повсякденному житті.

Радіодиктант до Дня писемності та мови

На честь свята 9 листопада студенти, аспіранти, викладачі й співробітники кафедри германської філології факультету ІФСК СумДУ взяли активну участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Всеукраїнський диктант єдності пишуть щорічно. Дату обрано не просто так: 9 листопада в Україні відзначається важливе національне свято, встановлене 1997 року - День української писемності та мови. 

Віртуальна подорож до Генерального директорату з питань перекладу

Викладачі та студенти кафедри германської філології СумДУ взяли участь у віртуальній подорожі до Генерального директорату з питань перекладу (Directorate-General for Translation, DGT). Захід було організовано 21 жовтня на запрошення від Каунаського технологічного університету (Литва). Учасниками подорожі стали близько 50 студентів-філологів, а також  викладачі кафедри ГФ Алла Красуля, Олеся Єгорова, Ірина Ущаповська.

Презентація наукових здобутків на конференції

Сьогодні, в умовах воєнного стану, науковці кафедри германської філології проводять дослідження та беруть участь у наукових заходах. Зокрема, Алла Красуля (запрошений доцент Інституту прикладної лінгвістики Ризького технічного університету, Латвія) виступила з доповіддю на тему "Освітні технології інтенсифікації навчання: формування навичок 21 століття за 21 день" у рамках ІV Міжнародної науково-практичної конференції "Освіта для ХХІ століття: виклики, проблеми, перспективи".

Кафедра ГФ та програми академічної мобільності

Кафедра ГФ активно реалізує різноманітні програми міжнародної академічної мобільності (як очної, так і віртуальної). Це чудова можливість для наших студентів і викладачів отримати нові знання, міжнародний досвід, цікаві знайомства, майбутні перспективи. Так, нещодавно за підтримки Алли Красулі (старшого викладача кафедри ГФ) відбувся захід для студентів, присвячений актуальним програмам і можливостям академічної можливості.

Студенти кафедри ГФ на лекції німецького політолога

24 жовтня за підтримки кафедри ППСТ в Сумському державному університеті відбулася онлайн-лекція "Хто такий народ? Про розрив влади в символічному диспозитиві демократії". Лекцію провів Матіас Ріхтер (німецький політолог, журналіст та філософ). Захід відвідали студенти факультету ІФСК. Серед слухачів були й студенти кафедри ГФ (група ПР-12/1).

Співпраця кафедри ГФ з Університетом Дуйсбург-Ессен

Восени 2022 року кафедра германської філології долучилася до виконання міжнародного грантового проєкту Ukraine Digital: Ensuring Academic Success in Times of Crisis, що фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Мета проєкту - підтримати українських викладачів та студентів у часи кризи, яку ми всі переживаємо.

Сумський державний університет,
м. Суми, вул. Римського- Корсакова, 2.

Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422

тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798,
E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua