Конкурс віршів та художнього перекладу ALTER EGO було започатковано кафедрою германської філології Сумського державного університету у 2012. Нам дуже приємно, що з кожним роком конкурс набуває все більшої популярності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, учнів шкіл, гімназій, ліцеїв. Завдяки конкурсу ALTER EGO студенти та учні мають змогу спробувати свої сили у майстерності поетичного перекладу, а також розкрити свій поетичний талант. Кожного року на конкурс подається понад 250 робіт з усіх куточків України від Прикарпаття до Слобожанщини. Переможці одержують призи та грамоти.

У березні 2020 відбувся щорічний конкурс віршів та художнього перекладу Alter Ego, що вдев’яте проводився кафедрою германської філології СумДУ. Визначали переможців у 4 номінаціях, а саме: вірші українською мовою, художні переклади з англійської та німецької мов, вірші англійською або німецькою мовами. Цьогоріч на конкурс прислано більше 140 робіт від авторів, студентів та школярів, із усіх куточків України від Прикарпаття до Слобожанщини.
До складу журі традиційно входили Ірина Кобякова – канд. філол. наук, професор (голова журі), Світлана Швачко – д. філол. наук, професор кафедри германської філології,  Наталія Таценко д. філол. наук, доцент,  професор кафедри германської філології інші представники цієї кафедри.

За результатами оцінювання конкурсних робіт визначені автори, які посіли призові місця. Зокрема:
Номінація вірші українською мовою:
І місце – Юлія Чімирис (СумДУ),
ІІ місце – Анна Лисенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка),
ІІІ місце – Даніела Тороній (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника);

Номінація  художні переклади з англійської мови:
І місце – Ілля Калашніков (Херсонський державний університет),
ІІ місце – Вікторія Миклащук (СумДУ),
ІІІ місце – Алла Великодна (СумДУ);

Номінація художні переклади з німецької мови:
І місце – Євгенія Сусіденко (СумДУ),
ІІ місце – Юлія Лазуткіна (СумДУ),
ІІІ місце – Марія Тітарева (СумДУ) ;

Номінація вірші англійською/німецькою мовами:
І місце – Олександра Дейнега (Запорізький національний університет),
ІІ місце – Іван Степаненко (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка),
ІІІ місце – Марина Вовна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
Переможці нагороджені грамотами та подарунками.

Роботи переможців

Сумський державний університет,
м. Суми, вул. Римського- Корсакова, 2.

Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422

тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798,
E-mail: info@gf.sumdu.edu.ua

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове