14 січня на кафедрі германської філології в присутності декана факультету ІФСК, доцента Олени Сушкової, викладачів та співробітників кафедри ГФ відбувся щорічний звіт завідувача кафедри, професора Ірини Кобякової  про роботу кафедри германської філології у 2019 році.
У своєму звіті Ірина Карпівна наголосила на досягненнях та успіхах кафедри, відмітила активну роботу студентів та професорсько-викладацького складу в напрямку наукових досліджень та

Вчителі загальноосвітніх шкіл м. Суми завітали до СумДУ та кафедри германської філології .
В рамках профорієнтаційної діяльності викладачі кафедри ГФ Олена Назаренко та Лариса Гарцунова провели для вчителів екскурсію кафедрою й розказали про переваги навчання та підвищення кваліфікації, презентували освітні можливості ПНМЦ “LinguoStar” для вчителів та майбутніх студентів.

Х Всеукраїнська студентська науково-практична конференція
"Перекладацькі інновації"
20-21 березня 2020 р.

Запрошуємо Вас до участі у Х Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції "Перекладацькі інновації" (Посвідчення УкрІНТЕІ про реєстрацію проведення № 714 від 29 листопада 2019 р.), яка проводиться на базі кафедри германської філології Сумського державного університету 20-21 березня 2020 р.

Шановні колеги  та студенти

прийміть найщиріші вітання
з прийдешніми святами
!


Від усього серця бажаємо  всім  міцного здоров’я,

 удачі, невичерпної енергії, оптимізму, здійснення задумів!

19 грудня на кафедрі германської філології пройшов онлайн-захист магістерської роботи магістрантки Олександри Білої.
Олександра продовжує паралельно навчатися за програмою академічної мобільності в Університеті Отто-Фрідріха в м. Бамберг, Німеччина. На розгляд комісії було представлено роботу «Актуальні підходи до перекладу євролекту (на прикладі англо-української мовної пари)», яку магістрантка написала під науковим керівництвом доцента кафедри Олесі Єгорової .

Студентці факультету ІФСК СумДУ Діані Несторенко (спеціальність «Філологія») призначено стипендію Верховної Ради України на 2019/2020 навчальний рік.
Вітаємо Діану та бажаємо подальших професійних та особистих досягнень!

У рамках країнознавчого гуртка «Офіс подорожей»  під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени Назаренко зацікавлені гості – студенти-інформатики та студенти-перекладачі першого курсу разом із викладачами Інгою Возною, Антоніною Прокопенко, Владиславою Куліш та Ларисою Гарцуновою  мали змогу дізнатися про стажужання в Румунії за програмою Еразмус+. Студентка 3 курсу Анастасія Часовських ділилась досвідом 3 місячного стажування в університеті А. І. Кузи (м. Ясси, Румунія).
Настя із задоволенням розповіла про особливості відбору (як писати мотиваційні листи та заповнювати папери), поділилася корисними порадами, як діяти у непередбачуваних ситуаціях і не опускати руки, коли вам усоте надсилають відмову, пояснила нюанси навчання закордоном та відповіла на всі запитання не на жарт зацікавлених першокурсників.

Cтудентка-перекладач другого курсу Наталія Іванова стала Чемпіонкою України.
З 26 листопада по 2 грудня м. Чернівці проходив Чемпіонат України з пауерліфтингу серед вихованців ДЮСШ. Наталія виборола золоту медаль, в категорії до 57 кг серед дівчат. Студентка факультету ІФСК зібрала в сумі триборства 275 кг (присідання 97, 5+ жим лежачи 47,5+ тяга 130 ). Бажаємо Наталії подальших перемог!


Катерина Кравчук, студентка групи ПР-81

Майбутній перекладач , студентка 3 курсу факультету ІФСК , Альона Цегельник, взяла участь у волонтерському проекті в Хорватії, що був проведений за підтримки Європейського Союзу. Основним завданням проекту “Green Fingers – Let’s get gardening” було підвищення обізнаності школярів початкової та середньої шкіл щодо екологічної ситуації у світі та методів боротьби з глобальним потеплінням і забрудненням навколишнього середовища.
- Ці два місяці я запам’ятаю надовго, - говорить Альона. - Жити в іншій країні, у середовищі відмінному від звичного та ще й в групі людей з різних куточків Європи – це доволі цінний досвід.

Студентки-перекладачі групи ПР-71 Дар’я Іванова та Анастасія Часовських стали фіналістами Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса. Фінальний етап конкурсу проводився 30 листопада в Запорізькому національному університеті.
Дар’я представила свій проект під науковим керівництвом доцента кафедри германської філології Олени Ємельянової , Анастасія - під науковим керівництвом асистента кафедри германської філології Марини Черник .