Студентці факультету ІФСК СумДУ Діані Несторенко (спеціальність «Філологія») призначено стипендію Верховної Ради України на 2019/2020 навчальний рік.
Вітаємо Діану та бажаємо подальших професійних та особистих досягнень!

У рамках країнознавчого гуртка «Офіс подорожей»  під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени Назаренко зацікавлені гості – студенти-інформатики та студенти-перекладачі першого курсу разом із викладачами Інгою Возною, Антоніною Прокопенко, Владиславою Куліш та Ларисою Гарцуновою  мали змогу дізнатися про стажужання в Румунії за програмою Еразмус+. Студентка 3 курсу Анастасія Часовських ділилась досвідом 3 місячного стажування в університеті А. І. Кузи (м. Ясси, Румунія).
Настя із задоволенням розповіла про особливості відбору (як писати мотиваційні листи та заповнювати папери), поділилася корисними порадами, як діяти у непередбачуваних ситуаціях і не опускати руки, коли вам усоте надсилають відмову, пояснила нюанси навчання закордоном та відповіла на всі запитання не на жарт зацікавлених першокурсників.

Cтудентка-перекладач другого курсу Наталія Іванова стала Чемпіонкою України.
З 26 листопада по 2 грудня м. Чернівці проходив Чемпіонат України з пауерліфтингу серед вихованців ДЮСШ. Наталія виборола золоту медаль, в категорії до 57 кг серед дівчат. Студентка факультету ІФСК зібрала в сумі триборства 275 кг (присідання 97, 5+ жим лежачи 47,5+ тяга 130 ). Бажаємо Наталії подальших перемог!


Катерина Кравчук, студентка групи ПР-81

Майбутній перекладач , студентка 3 курсу факультету ІФСК , Альона Цегельник, взяла участь у волонтерському проекті в Хорватії, що був проведений за підтримки Європейського Союзу. Основним завданням проекту “Green Fingers – Let’s get gardening” було підвищення обізнаності школярів початкової та середньої шкіл щодо екологічної ситуації у світі та методів боротьби з глобальним потеплінням і забрудненням навколишнього середовища.
- Ці два місяці я запам’ятаю надовго, - говорить Альона. - Жити в іншій країні, у середовищі відмінному від звичного та ще й в групі людей з різних куточків Європи – це доволі цінний досвід.

Студентки-перекладачі групи ПР-71 Дар’я Іванова та Анастасія Часовських стали фіналістами Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса. Фінальний етап конкурсу проводився 30 листопада в Запорізькому національному університеті.
Дар’я представила свій проект під науковим керівництвом доцента кафедри германської філології Олени Ємельянової , Анастасія - під науковим керівництвом асистента кафедри германської філології Марини Черник .

Викладачі кафедри германської філології Владислава Куліш , Марина Черник , Катерина Вашист  та Анна Зінченко  взяли участь у дводенному тренінгу для викладачів та вчителів англійської мови з медіаобізнаності «Incorporating Media Literacy in English Language Teaching and Learning in the 21st Century», який проходив 22 та 23 листопада 2019 р. у м. Суми.
Захід був присвячений методам впровадження елементів медіаграмотності у навчання англійської мови, а саме: роботі з інформаційними джерелами оригінальною мовою, верифікації новин та аналізу прихованих меседжів у медіа, маніпулятивним технікам у медіа.


Марія Руденко, студентка групи ПР-71

Представник HR-департаменту провідних промислових компаній «Технологія», «Guala Closures Ukraine» та «Gualapack» Анна Моісеєнко зустрілась зі студентами 4-5 курсів спеціалізації «Переклад» .
«Ваші студенти вирізняються високою кваліфікованістю, професійними та діловими якостями, навичками роботи в команді та креативним підходом до справ», - зазначила пані Анна. «Наша компанія експортує свою продукцію в 61 країну світу, тож ми як потенційні працедавці зацікавлені у майбутніх кваліфікованих кадрах зі знанням іноземних мов».

Викладачі кафедри германської філології  Олеся Єгорова , Світлана Єрмоленко , Діана Мовчан та Анна Зінченко  взяли участь у дигітальному конгресі «Наука і навчання в епоху цифрових технологій» від Goethe Institut, який проходив 15 та 16 листопада 2019 р. у м. Києві.
Захід був присвячений використанню цифрових технологій у навчанні німецької мови, а саме: персоналізації навчання, застосуванню чат-ботів у навчанні та розвитку медійної компетентності серед учнів.

Вітаємо Аллу Красулю , канд. пед. наук, ст. викладача кафедри германської філології , з Дипломом ІІІ ступеня лауреата конкурсу «Кращі науково-педагогічні працівники СумДУ у 2018-2019 н.р.» від факультету іноземної філології та соціальних комунікацій. Бажаємо успішного втілення всіх освітніх та наукових задумів!

Диплом

Студентка спеціалізації Переклад  групи ПР-71 Марія Руденко та викладач кафедри германської філології Анна Зінченко представили свій проект "Арт-простір «Перехід»" на захисті проектів, що були запропоновані студентами на конкурс підтримки студентських ініціатив, який відбувся 4 листопада в Сумському державному університеті.
Вони запропонували ідею перетворення переходу між ЕТ-корпусом та Ц-корпусом на арт-простір для молодих митців серед спільноти СумДУ. Під час захисту роботи були представлени основні завдання проекту, його кошторис та терміни реалізації.