15 березня відбулася церемонія нагородження переможців щорічного конкурсу віршів та художнього перекладу Alter Ego, що всьоме проводився кафедрою германської філології СумДУ – керівник доц., канд. філол наук Олена Ємельянова - та студентська конференція за результатами викладацької практики – керівник. ст. викл. кафедри ГФ Антоніна Чепелюк.

Наш факультет об’єднав талановитих вчених та дослідників, сформував міцну навчально-методичну базу, багато зробив для підготовки фахівців-професіоналів.

Перспективний розвиток факультету забезпечується за рахунок щоденної наполегливої, самовідданої праці згуртованого колективу факультету та СумДУ; креативності й талантів студентів, яких об’єднує непохитне прагнення до успіху.

Протягом лютого-березня викладач кафедри германської філології Олена Назаренко та студенти-перекладачі Віталіна Заїка, Оксана Клепальська, Катерина Подвальна, Богдан Білоус та Дмитро Шелудько тісно співпрацювали зі школярами міста.

Викладач разом зі студентами організували та провели екскурсію «Перекладач у сучасному світі», присвячену тижню факультету ІФСК, продемонструвавши майбутнім абітурієнтам зі шкіл та гімназій м. Суми технічні та освітні можливості, які надає СумДУ майбутнім перекладачам. Відвідувачі мали змогу приміряти на себе роль перекладачів у лінгафонних кабінетах, бути присутніми на занятті з практики перекладу в лекційній аудиторії, вивчити нові англійські ідіоми й особливості британської та американської англійської мови.

Студентка спеціальності Переклад Крістіна Древаль стала однією з тих, хто отримав стипендії  Фонду Інституту Східноєвропейських досліджень.

Стипендіатів обрали за наявністю сертифіката про володіння англійською мовою на рівні B2 і вище та середнім балом за період навчання не нижче 4,5. «Нехай ці гроші послугують Вам мотивацією гарно вчитися та здобувати навчання».  З такими словами 10 студентам Сумського державного університету  1 березня вручили сертифікати на грошові стипендії.

З 6 березня 2019 професор Джозеф Куш, університет Дюкейн, м. Пітсбург, штат Пенсільванія, США, який працює на кафедрі германської філології  Сумського державного університету за програмою «Стипендії імені Фулбрайта», запрошує усіх бажаючих відвідати курс з академічного письма. Заняття будуть проводитися по середах з 15:00 до 16:20 в ауд. ЕТ- 216.

З метою здійснення професійної та якісної експертизи електронних версій підручників з англійської та німецької мов протягом січня-лютого 2019 року  Міністерством освіти та науки України було обрано експертами доцента кафедри германської філології , канд. філол. н. Олену Ємельянову  та доцента кафедри германської філології, канд. філол. н. Ларису Щигло.

21-го  лютого в аудиторії ЕТ- 122 відбулась невелика екскурсія до поетичної Польщі від канд. техн. наук, доц. кафедри ЕКТ та викладача латинської мови Олександра Кобякова. Керівник студентського країнознавчого гуртка «Офіс подорожей»  Олена Назаренко зібрала зацікавлену аудиторію зі студентів спеціалізації «Переклад» 1-го та 3-го курсів.

Студентка кафедри германської філології, групи ПР-51 Юлія Лазуткіна відвідала 2-денний табір “2019 Camp EXCITE Teachers Training”, темою якого стало питання розширення прав студентів. Захід був організований Центром європейських ініціатив у місті Суми.

«Це було надзвичайно!» – поділилася Юлія. «Я мала можливість поспілкуватися з носіями мови та отримати численні корисні підказки на семінарах».

11 лютого на позаплановому зібранні Офісу подорожей  під керівництвом викладача кафедри германської філології  Олени Назаренко  відбулася зустріч шанувальників культури Сходу. Почесним гостем був  кандидат філол. наук, доц. Віталій Дорда , який протягом 2018-2019 н.р. займається викладацькою та науковою діяльністю у школі та університеті у м. Шанхай (Китай) в рамках грантової діяльності.

Асистент кафедри германської філології Лариса Гарцунова була запрошена в якості перекладача на  зустріч з Хенеком Рубіком, проектним експертом Чеського університету природничих наук, яка  відбулася 26-28 листопада на базі Конгрес-центру СумДУ,  в рамках спільного проекту ЧУПН, СумДУ та СНАУ «Посилення процесу нарощування потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СумДУ та СНАУ» за фінансування Агенції Чеської Республіки з розвитку.