15-16 травня проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та технічного забезпечення СумДУ Володимир Любчак та ст. викл. кафедри германської філології, директор Центру українсько-польської співпраці Ірина Ущаповська представили СумДУ в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка, де відбулось XX ювілейне засідання Консорціуму українських університетів та Варшавського університету.

На заході були присутні поважні представники університетів з різних куточків України. Від польської сторони були  ректор-синьйор Варшавського університету Катажина Халасінська-Мацуков, Ян Маліцький, постійний заступник Голови Консорціуму а також представники Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету та Східного департаменту Міністерства закордонних справ Польщі.

14 травня на головній площі нашого університету відбулося святкування Дня науки. Подія видалася масштабною, насиченою та різноманітною. Усі факультети підготували цікаві презентації своїх спеціальностей для майбутніх абітурієнтів, а культурно-мистецький центр подбав про концертну програму та веселу атмосферу свята.

Студенти та викладачі кафедри германської філології взяли активну участь у презентації спеціалізації «Переклад»,  популяризації вивчення іноземних мов і розважальній програмі для всіх присутніх. Школярі брали активну участь у квесті, опитуваннях та вікторині з солодкими й корисними призами, організовану викладачами Анною Зінченко, Оленою Назаренко та студентами груп ПР-71 та ПР-61.

5 травня за ініціативи Центра українсько-польської співпраці «Слобода» викладач кафедри германської філології, канд. техн. наук, доц. Олександр Кобяков та студентка 4 курса спеціалізації Переклад Юлія Лазуткіна завітали на захід за участі консула Польщі Яна Здановського та його родини. Товариство польської культури в Сумах відсвяткувало День Конституції (3 травня) і День Полонії та поляків закордоном (2 травня).

Олександр Миколайович зачитав польською уривок з поеми Адама Міцкевича «Пан Тадеуш». На гостей чекали вікторини з історії, культури та географії Польщі, святковий концерт, пам’ятні подарунки, а також тепла атмосфера і спілкування, що залишило найкращі враження.

25 квітня студенти групи ПР-63 кафедри германської філології відвідали Зарічний суд в рамках вивчення дисципліни «Юридична термінологія» (викладач доц. кафедри, канд. філол. наук Ольга Шуменко).  

Майбутні перекладачі пройшли коридорами та кімнатами, в яких знаходяться підсудні перед судовим засіданням, побачили в яких умовах вони чекають свого вироку та як саме вони потрапляють в камери «очікування» заслуховування власної справи.

Викладач кафедри германської філології Ірина Ущаповська взяла участь у  одноденному семінарі з питань академічної доброчесності.

Семінар проводився 22 квітня на базі ННІ БТ «УАБС» і був присвячений етичним аспектам досліджень особливо у сфері освіти, науки та досліджень, розвитку та інновацій, мистецької та іншої творчої діяльності. Семінар проводив чеський експерт доктор Хінек Рубек з Чеського університету природничих наук м. Прага (Hynek Roubik, Ph.D. Project expert, Czech University of Life Sciences, Prague).