Подяки від Сумської обласної державної адміністрації

За якісну роботу в складі журі з предмету "Англійська мова" під час II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2023/2024 навчальному році подяку отримала доцент кафедри Галина Чуланова. Від директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Гробової була ще одна подяка Галині Чулановій за якісну роботу в складі журі конкурсу учнівських навчальних проєктів з англійської мови серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2023/2024 навчальному році.

Кафедра ГФ запрошує до магістратури

27 квітня в Сумському державному університеті відбувся студентський форум «Вступ до магістратури: НЕскладний вибір». Учасниками заходу стали представники різних інститутів і факультетів університету. Серед них були представники факультету ІФСК СумДУ. Головна мета студентського форуму – обговорити користь навчання в магістратурі, особливості різних спеціальностей, шляхи застосування магістерського диплома та допомогти сьогоднішнім бакалаврам зробити вибір.

Конференція «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства»

25 квітня 2024 року на факультеті ІФСК відбулася ХІ Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства». Доповіді представили студенти, магістранти, аспіранти й викладачі Сумського державного університету, а також гості з інших закладів вищої освіти. Підготували доповіді й іноземні студенти з країн Африки. Зокрема, доповідь студентки Ідрісі пов’язана з порівняльним дослідженням життєвих цінностей та ідеалів в Україні та Західній Європі. Вона наголосила на традиціях, які відіграють важливу роль у збереженні духовних цінностей кожного народу.

День відкритих дверей: від «швидких побачень» до справжньої любові

20 квітня в Сумському державному університеті відбувся День відкритих дверей. Цьогоріч захід передбачав незвичний формат – абітурієнти знайомилися зі спеціальностями у формі «швидких побачень». Закохував майбутніх студентів у свої спеціальності й ІФСК. Учасниками заходу стали учні 10-11 класів, студенти коледжів та батьки. Під час «швидких побачень» абітурієнти могли особисто поспілкуватися з представниками випускових кафедр і дізнатися більше про вибір майбутньої спеціальності, особливості вступу, переваги навчання, сучасні освітні можливості.

Переклад на практиці

Викладач кафедри германської філології Марина Черник переклала англійською мовою видання «Мистецька колекція Сумського державного університету». Автори робіт, зібраних в галереї, знакові митці з України, Польщі, Швейцарії, Хорватії. Та найбільшу частину колекції складають твори художників Сумщини.

Представниця кафедри ГФ переймає міжнародний досвід

Новинка від Уряду Великої Британії, а саме запровадження статусу міжнародного кваліфікованого вчителя (iQTS – International Qualified Teacher Status), надала можливість доценту кафедри германської філології Ользі Шуменко стати кандидаткою на отримання сертифікату International Qualified Teacher Status, який позиціонується як шлях здобути високоякісну міжнародну педагогічну освіту. IQTS відповідає стандартам стратегії міжнародної освіти, забезпечуючи ретельну та кваліфіковану підготовку британських та українських педагогів. Цим самим переглядаються доступні способи й методи збереження і покращення якості освітніх послуг в екстремальних умовах. Кандидати на здобуття iQTS мають можливість навчатися локально (у місці проживання чи роботи) без відвідування Англії.

Пекельні дебати

Захід, який відбувся під час тижню факультету ІФСК та який зібрав разом здобувачів освіти та викладачів – «Пекельні дебати». Формат жартівливих дебатів, запропонований студентським самоврядуванням, цьогоріч використовувався вперше, але представники кафедр охоче відгукнулися на студентську ініціативу.  Команди викладачів та здобувачів освіти шляхом жеребкування визначали чи доведеться бути «стороною захисту» чи «стороною заперечення».

Великодня атмосфера німецькою

Студенти першого курсу спеціальності Філологія з весняного семестру почали опановувати ази німецької мови й одразу захопилися цим процесом. Здобувачі освіти відвідали в онлайн форматі німецькомовний спікінг-клаб від Goethe Institut.

Викладачка кафедри ГФ у програмі THEA Ukraine X

25-28 березня відбувся успішний старт третьої хвилі міжнародного проєкту THEA Ukraine X, організованого за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Університету прикладних наук Мюнстера. Серед учасників проєкту – старша викладачка кафедри германської філології СумДУ Алла Красуля.

Конференція «Навчальний процес очима студентів»

27 березня на факультеті ІФСК СумДУ відбулася традиційна онлайн-конференція «Навчальний процес очима студентів». Учасниками заходу стали студенти різних курсів і спеціальностей факультету, декан факультету Олена СУШКОВА, завідувачі кафедр, викладачі.

З 2012 кафедрою германської філології СумДУ щорічно проводиться конкурс віршів та художнього перекладу "Alter Ego". Мета конкурсу - залучення молоді до науково-практичної діяльності в галузі лінгвістики та перекладознавства, встановлення творчих контактів, розширення наукових зв’язків між молоддю різних регіонів України, створення умов для реалізації творчого потенціалу.

У конкурсі беруть участь студенти та школярі із усіх куточків України від Прикарпаття до Слобожанщини. 

25 листопада 2022 року визначено переможців конкурсу в 4 номінаціях: "Вірші українською мовою", "Художні переклади з англійської мови", "Художні переклади з німецької мови", "Вірші англійською або німецькою мовами". 

Цьогоріч на конкурс надіслано більше 120 робіт від студентів та школярів із усіх куточків України: від Прикарпаття до Слобожанщини.

До складу журі традиційно входили Ірина Кобякова  – канд. філол. наук, професор (голова журі), Світлана Швачко – д. філол. наук, професор кафедри германської філології, інші представники кафедри. За результатами оцінювання конкурсних робіт визначені автори, які посіли призові місця.

Номінація "Вірші українською мовою":

І місце – Грунський Олександр (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара)

ІІ місце – Андреєва Поліна (Університет імені Альфреда Нобеля)

ІІІ місце – Павлів Олександра (Сумський державний університет)

Номінація "Художні переклади з англійської мови":

І місце – Шумило Тетяна (Сумський державний університет)

ІІ місце – Комлєва Аліса (Новотроїцький ліцей №2 Новотроїцької селищної ради Херсонської області)

ІІІ місце – Степанов Артур (Голодьківська гімназія Хмільницької міської ради)

Номінація "Художні переклади з німецької мови":

І місце – Бутовський Олександр (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка)

ІІ місце – Ведмидера Карина (Сумський державний університет)

ІІІ місце – Шкурченко Анастасія (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут")

Номінація "Вірші англійською/німецькою мовами":

І місце – Чернікова Дар’я (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника)

ІІ місце – Москаленко Вікторія (Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара)

ІІІ місце – Пилипчук Ліна (Донецький Національний Університет імені Василя Стуса) 

Переможці нагороджені грамотами.

 

Роботи переможців 2022

Роботи переможців 2021

Роботи переможців 2020

 

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422


тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798

E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua