Конференція «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства»

25 квітня 2024 року на факультеті ІФСК відбулася ХІ Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства». Доповіді представили студенти, магістранти, аспіранти й викладачі Сумського державного університету, а також гості з інших закладів вищої освіти. Підготували доповіді й іноземні студенти з країн Африки. Зокрема, доповідь студентки Ідрісі пов’язана з порівняльним дослідженням життєвих цінностей та ідеалів в Україні та Західній Європі. Вона наголосила на традиціях, які відіграють важливу роль у збереженні духовних цінностей кожного народу.

День відкритих дверей: від «швидких побачень» до справжньої любові

20 квітня в Сумському державному університеті відбувся День відкритих дверей. Цьогоріч захід передбачав незвичний формат – абітурієнти знайомилися зі спеціальностями у формі «швидких побачень». Закохував майбутніх студентів у свої спеціальності й ІФСК. Учасниками заходу стали учні 10-11 класів, студенти коледжів та батьки. Під час «швидких побачень» абітурієнти могли особисто поспілкуватися з представниками випускових кафедр і дізнатися більше про вибір майбутньої спеціальності, особливості вступу, переваги навчання, сучасні освітні можливості.

Переклад на практиці

Викладач кафедри германської філології Марина Черник переклала англійською мовою видання «Мистецька колекція Сумського державного університету». Автори робіт, зібраних в галереї, знакові митці з України, Польщі, Швейцарії, Хорватії. Та найбільшу частину колекції складають твори художників Сумщини.

Представниця кафедри ГФ переймає міжнародний досвід

Новинка від Уряду Великої Британії, а саме запровадження статусу міжнародного кваліфікованого вчителя (iQTS – International Qualified Teacher Status), надала можливість доценту кафедри германської філології Ользі Шуменко стати кандидаткою на отримання сертифікату International Qualified Teacher Status, який позиціонується як шлях здобути високоякісну міжнародну педагогічну освіту. IQTS відповідає стандартам стратегії міжнародної освіти, забезпечуючи ретельну та кваліфіковану підготовку британських та українських педагогів. Цим самим переглядаються доступні способи й методи збереження і покращення якості освітніх послуг в екстремальних умовах. Кандидати на здобуття iQTS мають можливість навчатися локально (у місці проживання чи роботи) без відвідування Англії.

Пекельні дебати

Захід, який відбувся під час тижню факультету ІФСК та який зібрав разом здобувачів освіти та викладачів – «Пекельні дебати». Формат жартівливих дебатів, запропонований студентським самоврядуванням, цьогоріч використовувався вперше, але представники кафедр охоче відгукнулися на студентську ініціативу.  Команди викладачів та здобувачів освіти шляхом жеребкування визначали чи доведеться бути «стороною захисту» чи «стороною заперечення».

Великодня атмосфера німецькою

Студенти першого курсу спеціальності Філологія з весняного семестру почали опановувати ази німецької мови й одразу захопилися цим процесом. Здобувачі освіти відвідали в онлайн форматі німецькомовний спікінг-клаб від Goethe Institut.

Викладачка кафедри ГФ у програмі THEA Ukraine X

25-28 березня відбувся успішний старт третьої хвилі міжнародного проєкту THEA Ukraine X, організованого за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Університету прикладних наук Мюнстера. Серед учасників проєкту – старша викладачка кафедри германської філології СумДУ Алла Красуля.

Конференція «Навчальний процес очима студентів»

27 березня на факультеті ІФСК СумДУ відбулася традиційна онлайн-конференція «Навчальний процес очима студентів». Учасниками заходу стали студенти різних курсів і спеціальностей факультету, декан факультету Олена СУШКОВА, завідувачі кафедр, викладачі.

Майбутня перекладачка на варті сну

Студентка 3-го курсу спеціальності "Філологія" Катерина Гайворонська (ПР-11) взяла участь у майстер-класі "PedSmart Сон" у якості перекладачки з німецької мови на українську та з української на німецьку. Цей захід був для лікарів різних спеціальностей та всіх зацікавлених у проблемах сну із урахуванням психотравмуючого впливу війни, що триває сьогодні.

Тиждень поезії на кафедрі германської філології

Викладачка кафедри германської філології Анна Зінченко разом зі студентами спеціальності «Філологія» реалізували творчий поетичний проєкт «Я», що складався з двох частин: створення поетичного твору й експерименти з візуальними формами представлення. Проєкт мав на меті не лише познайомити студентів із поетичним твором як результатом роботи іншого автора, але й спробувати самовиразитися через нього засобами інших мов (англійської та німецької). Тематично проєкт орієнтований на самоідентифікацію та самоаналіз: студенти пробували знайти відповіді на важливі особистісні питання та виразити їх, експериментуючи із візуальним представленням поетичних творів.

Батьківщина Шопена і Сенкевича, країна із яскравим фольклором і давньою історією – саме там пощастило побувати студенткам-магістрам спеціальності «Філологія» групи ПР.м-91 Маргариті Турчиній та Юлії Лазуткіній, котрі стали учасницями XVII Східної Зимової Школи, що тривала з 28 лютого по 14 березня у Варшавському університеті.
Для обох дівчат ця подорож стала першою поїздкою за кордон і залишила якнайкращі враження. Будні дні починалися цікавими лекціями викладачів з європейських університетів. Потім наставала черга інформаційно насичених семінарів, на яких студентки представили власні доповіді:

Маргарита Турчина розповіла про впровадження освітніх технологій викладання іноземних мов у вищій освіті Польщі в аспекті міжкультурного діалогу, а Юлія Лазуткіна – про польсько-українську культурно-історичну дифузію на Слобожанщині. Обидві доповіді викликали зацікавлення і схвальні відгуки як викладачів, так і студентів.
Інтенсивні заняття організатори доповнили яскравими екскурсіями. Так, студентки відвідали бібліотеку Варшавського університету, Головний архів давніх актів у Варшаві, музеї Варшавського повстання, Фредеріка Шопена, Війська польського, Варшавської битви в Оссуві, Національний музей. Побачили дівчата й Королівський замок у серці старого міста, палац у Вілянуві, пройшлися алеями розкішного парку Королівські Лазенки.
По закінченню Школи студентки отримали дипломи від директора Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького. Дівчата висловлюють подяку всім організаторам Школи та діляться порадами, де слід побувати, щоб краще познайомитися із ясновельможною пані Варшавою.
1.    Старе місто – таку назву має історичний центр Варшави з Королівським замком, вузенькими бруківчастими вуличками, безліччю костьолів, кав’ярень і сувенірних крамниць. До речі, по середах Королівський замок можна відвідати абсолютно безкоштовно.
2.    Королівські Лазенки – один з найкрасивіших палацово-паркових комплексів у Європі. Вам неодмінно запам’ятається палац на острові!
3.    Вілянувський палац, збудований для польського короля Яна III Собеського. Навколо палацу розкинувся чудовий парк. Зараз палац є музеєм, який можна відвідати безкоштовно щотижня у четвер.
4.    Музей Фредеріка Шопена стане знахідкою для поціновувачів творчості композитора. Тут дуже вдало класика поєднується із сучасними технологіями.
5.    Музей Варшавського повстання. Після Другої Світової війни Варшава, наче фенікс, повстала з попелу. Поляки ревно бережуть пам’ять тих, хто поклав життя за свободу столиці. Музей буде цікавий навіть дітям і підліткам, адже в ньому багато інтерактивів.
6.    Музей Війська польського запам’ятається блискучими лицарськими обладунками. А ще сюди неодмінно варто завітати шанувальникам роману Генріка Сенкевича «Вогнем і мечем»!
7.    Музей лялькових будиночків стане цікавим не тільки для тих, хто цікавиться лялькарством. В ньому – історія цілої епохи з XIX по XX століття, представлена в ляльковому світі. Тут будинки і крамниці, лікарні і аптеки, костьоли і монастирі. Одним словом – відвідати варто!
«При нагоді із задоволенням ще раз завітаємо до Варшави!» – діляться Маргарита і Юлія.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422


тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798

E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua