Конференція “ECONOMICS FOR ECOLOGY” (Практики ЄС у сфері освіти для сталого розвитку)

14-17 травня 2024 року в Сумах відбулася Міжнародна науково-практична онлайн-конференція “ECONOMICS FOR ECOLOGY” (Практики ЄС у сфері освіти для сталого розвитку). Конференція організована в межах модулю Жана Моне «Сприяння європейським практикам освіти для сталого розвитку через мову бренду: міждисциплінарні дослідження» програми ЄС Еразмус+ (101085708-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH), який імплементується під керівництвом Ірину Ущаповської.

Нові звершення на кафедрі германської філології

Кафедра германської філології вітає Оксану Бровкіну (кандидат філологічних наук, старший викладач) з присвоєнням вченого звання доцента! Офіційне вручення атестата доцента відбулося 9 травня в Сумському державному університеті  на  плановому засіданні вченої ради.

Лекції та практичні заняття з курсу «Стала лінгвістика»

Протягом вересня-грудня 2023 р. кандидат філологічних наук, доцент, старший викладач кафедри германської філології Сумського державного університету Ірина Ущаповська провела цикл лекцій та практичних занять з курсу «Стала лінгвістика» з магістрами першого року навчання спеціальності «Філологія». Курс викладався англійською мовою. Стала лінгвістика (Sustainable Linguistics) як нова галузь має опікуватися збереженням мови як основи, навколо якої ми будуємо своє життя та яка є символічним простором, що прихищає нас. Стала лінгвістика досліджує збереження та підтримку мови, її етнолінгвістичної життєздатності.

Віртуальна зустріч з Офісом подорожей

30 квітня Офіс подорожей під керівництвом Олени НАЗАРЕНКО організував зустріч із Олександрою ГНІБІДОЮ (директор школи Smart, стейкхолдер та випускниця кафедри германської філології). До зустрічі долучилися студенти та викладачі кафедри: Оксана БРОВКІНА, Анна ЗІНЧЕНКО, Антоніна ПРОКОПЕНКО, Олена ОВСЯНКО, Олена ЄМЕЛЬЯНОВА та Марина ЧЕРНИК. Олександра закінчила СумДУ 2012 року, де вивчала іноземні мови та переклад. Наголосила, що саме знання мов мало вагомий вплив на її шляху до успіху. Розпочала свою кар'єру як репетитор англійської мови. Згодом відкрила власний магазин одягу, проте пізніше вирішила повернутися до сфери освіти.

Курс із академічного письма англійською для науковців

Аспірантка спеціальності «Філологія» СумДУ Марія Руденко пройшла курс із академічного письма англійською мовою у межах спільного з чеським УПН проєкту "Платформа AgriSciences для розвитку науки в українських закладах вищої освіти". Курс тривав 6 тижнів із березня до кінця квітня в асинхронному режимі на платформі Canvas. Був спрямований на відпрацювання навичок академічного письма й підготовки наукової статті англійською мовою до публікації індексованими виданнями.

Подяки від Сумської обласної державної адміністрації

За якісну роботу в складі журі з предмету "Англійська мова" під час II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2023/2024 навчальному році подяку отримала доцент кафедри Галина Чуланова. Від директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Гробової була ще одна подяка Галині Чулановій за якісну роботу в складі журі конкурсу учнівських навчальних проєктів з англійської мови серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2023/2024 навчальному році.

Кафедра ГФ запрошує до магістратури

27 квітня в Сумському державному університеті відбувся студентський форум «Вступ до магістратури: НЕскладний вибір». Учасниками заходу стали представники різних інститутів і факультетів університету. Серед них були представники факультету ІФСК СумДУ. Головна мета студентського форуму – обговорити користь навчання в магістратурі, особливості різних спеціальностей, шляхи застосування магістерського диплома та допомогти сьогоднішнім бакалаврам зробити вибір.

Конференція «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства»

25 квітня 2024 року на факультеті ІФСК відбулася ХІ Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства». Доповіді представили студенти, магістранти, аспіранти й викладачі Сумського державного університету, а також гості з інших закладів вищої освіти. Підготували доповіді й іноземні студенти з країн Африки. Зокрема, доповідь студентки Ідрісі пов’язана з порівняльним дослідженням життєвих цінностей та ідеалів в Україні та Західній Європі. Вона наголосила на традиціях, які відіграють важливу роль у збереженні духовних цінностей кожного народу.

День відкритих дверей: від «швидких побачень» до справжньої любові

20 квітня в Сумському державному університеті відбувся День відкритих дверей. Цьогоріч захід передбачав незвичний формат – абітурієнти знайомилися зі спеціальностями у формі «швидких побачень». Закохував майбутніх студентів у свої спеціальності й ІФСК. Учасниками заходу стали учні 10-11 класів, студенти коледжів та батьки. Під час «швидких побачень» абітурієнти могли особисто поспілкуватися з представниками випускових кафедр і дізнатися більше про вибір майбутньої спеціальності, особливості вступу, переваги навчання, сучасні освітні можливості.

Переклад на практиці

Викладач кафедри германської філології Марина Черник переклала англійською мовою видання «Мистецька колекція Сумського державного університету». Автори робіт, зібраних в галереї, знакові митці з України, Польщі, Швейцарії, Хорватії. Та найбільшу частину колекції складають твори художників Сумщини.

Дванадцятого серпня 2015 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 579 «Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність».

Ключовими аспектами нового положення є надання права на участь у програмах академічної мобільності усім учасникам освітнього процесу; чітке визначення видів та форм академічної мобільності; закріплення принципу перезарахування отриманих кредитів на основі Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС), зокрема шляхом порівняння змісту навчальних програм, а не назв курсів; збереження місця навчання та стипендії для студентів та місця роботи для працівників ВНЗ, котрі беруть участь у програмах академічної мобільності.

Порядок здійснення академічної мобільності усіма учасниками освітнього процесу є важливим кроком у процесі імплементації Закону України “Про вищу освіту” та створення дієвого інструментарію для інтернаціоналізації українських вищих навчальних закладів (Джерело АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ)

Міжнародні обміни та академічна мобільність

Підвищення кваліфікації

Програми міжнародної академічної мобільності

Відгуки учасників

Велика мрія Еразмус-студента, або Привіт з Румунії

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422


тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798

E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua