11 листопада 2021

Факультет ІФСК активно розвиває міжнародну діяльність із ЗВО-партнерами. Зокрема, у рамках підписаної Угоди про співпрацю СумДУ з Політехнічними коледжами Камарінес Сур (Camarines Sur Polytechnic Colleges) м. Набуа, Філіппіни, розпочато реалізацію програми міжнародної віртуальної мобільності для здобувачів вищої освіти СумДУ спеціальності 125 «Кібербезпека», 122 «Комп’ютерні науки» у межах дисципліни «Англійська мова: комунікативні стратегії» (лекторка – завідувачка кафедри іноземних мов, д.філ.н., доцент, Таценко Н.В.). А також для здобувачів вищої освіти СумДУ спеціальності 035 «Філологія», освітньої програми «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська» у межах дисципліни «Основи теорії мовної комунікації» (лекторка – старший викладач кафедри германської філології, к.філ.н., Ущаповська І.В.). Координатор програми – к.пед.н., старший викладач кафедри германської філології, заступник декана факультету ІФСК з міжнародної діяльності Красуля А.В. Координатор від закладу-партнера – Філмор Дж. Мурілло, ад’юнкт-професор, керівник центру міжнародних зв’язків Політехнічних коледжів Камарінес Сур.

Участь 60+ українських та 100+ філіппінських студентів університетів-партнерів у форматі міжнародного колаборативного онлайн-навчання не лише сприятиме формуванню фахових (мовних та мовленнєвих) навичок, але й розвитку гнучких (м’яких) новичок, а саме: міжкультурної компетентності, що передбачає готовність сприймати цінності й поведінку інших із ширшої перспективи. Варто зауважити, що міжкультурна компетентніть пов’язана з емпатією, вмінням слухати й спостерігати, бути гнучким у спілкуванні та вміти розв’язувати конфліктні ситуації. Отже, формування міжкультурної компетентності є ключовим фактором для здійснення процесу комунікації між представниками різних культур.