Щигло Лариса Володимирівна

докторант, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології

Тел. 099 304 89 81

кімната ЕТ – 412

ОСВІТА ТА КАР’ЄРА

У 1993 році закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут           ім. М.В. Гоголя за спеціальністю німецька та англійська мови.

З 1998р. по серпень 2000р. – викладач кафедри перекладу Сумського державного університету.

З вересня 2000р. по серпень 2005р. – доцент кафедри іноземних мов Військового інституту ракетних військ та артилерії при Сумському державному університеті.

З вересня 2005 р. по серпень 2008 р. – аспірант Київського національного лінгвістичного університету.

У 2009 році захистила кандидатську дисертацію у спеціалізованій раді Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

З березня 2014р. по теперішній час доцент кафедри германської філології Сумського державного університету.

ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЄ

Німецька мова як друга спеціальність, практика перекладу з другої іноземної мови (німецька),  методика викладання перекладу.

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Перекладознавство, когнітивна лінгвістика: когнітивний словотвір німецької мови; комп’ютерна лінгвістика: електронні навчальні системи; лінгвістичні бази даних.

Навчальні посібники

Щигло Л.В. Німецька мова для курсантів і слухачів Військового інституту ракетних військ і артилерії (базовий курс): навч. посіб. / Л.В. Щигло.- Суми: Видавництво СумДУ, 2006. – 182с.

НАУКОВІ ПРАЦІ

Статті:

1. Щигло Л.В. Studing of motivational relations of lexical units / L. Shchyhlo // XLVI International Research and Practice Conference "In the beginning there was the Word: history and actual problems of philology and linguistics" March 28 – April 02, 2013, London. – Р. 104–106.
  2. Щигло Л.В. Derivation potential of verbal bases with categorical meaning of active movement in the Modern German / L. Shchyhlo // Сборник научных трудов SWorld. – Вып. 2. Том 24. – Одесса: Куприенко, 2013 – С. 38-40.
  3.  Щигло Л.В. Валентностные свойства глагольных основ с категориальным значением активного движения в современном немецком языке / Л.В. Щигло // Сб. науч. статей «Актуальные вопросы переводоведения и практики перевода». – Вып. 3. – Нижний Новгород: Бюро переводов «Альба, 2013. –   С. 200 – 208.
  4. Щигло Л.В. Аспекти вивчення дериваційного потенціалу слова / Л.В. Щигло // Вісник ХНУ ім.В.Н. Каразіна. Серія “Романо-германська філологія. Методика викладання іноземних мов”, 2013–Вип 74. –  №1052. –      С. 117–121.
  5. Shyhlo L., Martynenko V. The Question on Denglisch and Language purists. Сборник научных трудов SWorld. – Выпуск 1. Том 22. – Иваново: МАРКОВА АД, 2014. – С.46-52.

Професійна активність:

Доцент Щигло Л.В. керує студентським науковим товариством.

Громадянська активність:

Член  асоціації українських германістів та асоціації германістів вищої школи, член Української асоціації викладачів перекладу.