Робота над розбудовою ініціативи ПАРУС

За ініціативи та фінансової підтримки лектора ДААД у м. Суми Карстена Грунвальдта на базі Конгрес-центру СумДУ відбулася зустріч представників 18 ВНЗ України, під час якої було ухвалено рішення щодо утворення Платформи академічного розвитку університетського співробітництва (ПАРУС).

Її мета – реалізація взаємовигідного партнерства освітніх та наукових установ України в галузі організації внутрішньої академічної мобільності. Меморандум про створення Платформи академічного розвитку університетського співробітництва зараз перебуває у стадії підписання десятьма ВНЗ-ініціаторами.

Друга зустріч ініціативної робочої групи ПАРУС, під час якої обговорили подальші кроки формалізації та практичної реалізації ініціативи, пройшла на базі Криворізького державного педагогічного університету.

На обох зустрічах інтереси факультету ІФСК та кафедри германської філології представляла заст. декана з міжнародної діяльності, доц. кафедри германської філології Олеся Єгорова.

- ПАРУС – це потужний інструмент соціалізації та подальшої інтернаціоналізації освітнього простору СумДУ та України загалом. Я вірю, що, зрозумівши значення та особливість академмобільності на теренах Батьківщини, її учасники прагнутимуть до його розширення вже в міжнародному масштабі. Це гарний шанс подивитися на інших і показати себе. Це шанс навчитися ставати кращими, – наголосила Олеся Єгорова.

Олеся Єгорова також зазначила, що партнери програми ПАРУС планують розпочати проекти з внутрішньої академічної мобільності вже в наступному році. Студенти зможуть пройти навчання «за обміном» протягом семестру в одному з провідних ВНЗ нашої країни.

Антоніна Прокопенко,

cт. викл. каф. германської філології