22 квітня 2019

Протягом тижня з 15 по 20 квітня германісти Сумщини та з інших куточків України мали можливість обмінятись досвідом та найкращими практиками в стінах Конгрес-центру СумДУ. Захід у формі фахового семінару з лінгвокраїнознавства проводився за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Організатором та модератором заходу став лектор DAAD в м. Суми Карстен Грунвальдт. СумДУ на заході представляли доцент кафедри германської філології Олеся Єгорова та викладач-стажист кафедри іноземних мов ННІ БТ Вікторія Закусило.

Головними аспектами жвавого обговорення стали питання сучасних тенденцій у методиці викладання лінгвокраїнознавства, аналіз та пропозиції щодо модернізації робочих програм та навчальних планів з метою підготовки цінних для роботодавців фахівців, а також перспективи створення та функціонування мережі викладачів лінгвокраїнознавства німецькомовних країн в Україні. Головним спікером заходу став Франк Томас Груб – габілітований доктор, професор кафедри сучасних мов Університету м. Уппсала (Швеція). Разом учасники заходу мали можливість провести паралелі між тематичними та організаційними аспектами викладання лінгвокраїнознавства в Україні, Німеччині та Швеції, подискутувати про сучасні тенденції та конкретні приклади інтеграції лінгвокраїнознавства на заняттях з німецької мови як іноземної (DAF). Всі учасники заходу висловили готовність до подальшої співпраці та обміну практиками, що сприятиме підвищенню якості німецькомовної освіти в усіх регіонах України.