«Alter Ego»-2021

   Шановні студенти,  учнівська молодь!  Запрошуємо Вас до участі у конкурсі віршів та художнього перекладу «Alter Ego», який проводить кафедра германської філології факультету ІФСК СумДУ.Дата проведення: 12 березня 2021 р.Учасники: до участі в конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів І–IV рівнів акредитації, а також учні шкіл і гімназій. Роботи приймаються у чотирьох номінаціях: •    вірші українською мовою•    вірші англійською/німецькою мовою •    художні переклади з англійської мови (Joe Wallace The Road to Understanding) •   художні переклади з німецької мови (Günter Fritsch Das Leben ist, was man draus macht)Вимоги до конкурсних робіт:        •    грамотність    і    відповідність    чинному    правопису        •    відсутність    смислових    помилок        •    природність    синтаксичних    конструкцій        •    милозвучність Окремо для художнього перекладу додаються такі вимоги:       •    відтворення    авторського    стилю       •    відповідність    тексту    перекладу    до    вихідного    тексту Термін виконання: роботи приймаються до 19 лютого 2021 р. Вимоги до оформлення: роботи подаються у форматі MS Word; аркуш А4, кегль – 12 pt, міжрядковий інтервал – 1,5, шрифт – Times New Roman. Об’єм роботи не повинен перевищувати однієї сторінки А4. Переклади приймаються за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. document.getElementById('cloakeb59540b612413905e3b757d727120bf').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addyeb59540b612413905e3b757d727120bf = 'alterego' + '@'; addyeb59540b612413905e3b757d727120bf = addyeb59540b612413905e3b757d727120bf + 'gf' + '.' + 'sumdu' + '.' + 'edu' + '.' + 'ua'; var addy_texteb59540b612413905e3b757d727120bf = 'alterego' + '@' + 'gf' + '.' + 'sumdu' + '.' + 'edu' + '.' + 'ua';document.getElementById('cloakeb59540b612413905e3b757d727120bf').innerHTML += ''+addy_texteb59540b612413905e3b757d727120bf+''; . У листі обов’язково вказати прізвище, ім’я, по-батькові, повну назву навчального закладу, студентом якого Ви є,  контактний телефон, електронну адресу.  За бажанням можна вказати псевдонім та посилання на особисту сторінку в соціальній мережі. Відповідальна особа: Олена Валеріанівна ЄМЕЛЬЯНОВА, доцент кафедри германської філології. Довідки за телефоном: +38-097-545-50-48.Автори кращих конкурсних робіт будуть відзначені під час офіційної церемонії нагородження, що відбудеться 12 березня 2021 р. в Сумському державному університеті.

Безкоштовні онлайн заняття в Школі Європейських мов

ШКОЛА ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ при Перекладацькому навчально-методичному центрі “LinguoStar”запрошує учнів 8 - 11 класів та всіх бажаючих підвищити свій рівень англійської та німецької мов для спілкування і навчання!!!

В онлайні про онлайн

Викладачі кафедри германської філології Світлана Єрмоленко та Анна Зінченко взяли участь у «Дигітальному конгресі 20.20» від Goethe Institut. Захід був присвячений актуальним питанням дистанційної мовної освіти та використання новітніх цифрових технологій у навчанні німецької мови. Особлива увага приділялася проблемі адаптації навчання іншомовного мовлення в умовах реалій сьогодення.

Міжнародні онлайн конференції в дії

Старший викладач #кафедри_ГФ_СумДУ Ірина Ущаповська взяла участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Освіта та наука:  пам'ятаючи про минуле, творимо майбутнє», яка проходила на базі Національного педагогічного університету імені  М. П. Драгоманова за участі Національної академії педагогічних наук України, Marta Abreu Central University in Las Villas (Cuba), Presovska univerzita v Presove (Slovakia), Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Poland), State Institution Complex «Kindergarten - School - Gymnasium № 47» (with the study of Ukrainian language and literature) Nur-Sultan (Kazakhstan), Управління державної служби якості освіти у Київській області, Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Наука без кордонів, або Колаборація лінгвістів СумДУ з науковцями київських ЗВО та працедавцями

Лінгвісти кафедри германської філології  завідувач кафедри, професор Ірина Кобякова та професор Світлана Швачко  налагоджували контакти з працедавцями та колегами інших ЗВО України та зарубіжжя, долучившись до міжнародної онлайн конференції «Science without boundaries», яка відбулась у м. Будапешт, Угорщина.

Шановні колеги-освітяни!

Колектив кафедри германської філології щиро вітає вас з професійним святом!Наша робота важлива та надихаюча. Ми вчимо, радимо, підказуємо, допомагаємо, підштовхуємо, наставляємо та вчимося самі.Бажаємо кожному здійснення найзаповітніших мрій! Нехай вам завжди всміхається доля, дарує міцне здоров’я та довголіття! Любові вам, терпіння, щастя і благополуччя!!!

Вітаємо!

Колектив кафедри германської філології вітає старшого викладача Ірину Ущаповську з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.02.04 – германські мови. Дисертація на тему: «Структурно-семантичні, соціолінгвальні та прагматичні параметри мови бренду: мультимодальний підхід (на матеріалі англомовних брендів кави)» захищена 30 вересня на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.051.02 у Запорізькому національному університеті.

Подорожуємо до загадкового Китаю!

#перекладачі_СумДУ мали змогу дізнатись з перших вуст про навчання та життя в Китаї. Цього разу на «Офіс подорожей» завітала випускниця кафедри германської філології  Галина Тимощук. Тож студенти з 1 по 4 курс разом зі своїми викладачами Оленою Медвідь,  Алою Красулею та Оленою Назаренко  жваво заповнили аудиторію, щоб послухати про відкриті й для них перспективи від СумДУ.

HAPPY INTERNATIONAL TRANSLATION DAY!!!

Кафедра германської філології вітає з Міжнародним Днем Перекладача!!! Glückwunsch!!!!

Aкадемік Академії Наук Вищої школи України, доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології

e-mail  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

тел. (0542) 68-78-81

кімната ЕТ-127

Google Scholar, LinkedIn

Wikipedia

ResearchGate

Персональна сторінка

 

Член спеціалізованих вчених рад при Херсонському державному університетi та Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразiна; член редколегії наукових збірників (Вісник Харківського національного університету, Вісник Сумського державного університету, Київського національного лінгвістичного університету, Європейського університету, тощо).

 

ОСВІТА ТА КАР’ЄРА

У 1971 році Швачко С.О. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Еволюція та функціонування слiв-вимiрювачiв у системі англійської мови (на матеріалі слів мiри i ваги»).

У 1982 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Англійські числівники та їх місце в лексико-семантичному полі кількості».

Протягом 1975–1994 рр. працювала на посаді доцента кафедри англійської мови Сумського державного педінституту їм. А.С.Макаренка.

У період з 1985 по 1993 р. С.О. Швачко очолювала кафедру англійської філології Сумського педагогічного інституту.

У 1995 року з ініціативи Швачко С.О. створюється кафедра перекладу Сумського державного університету.

У 2007 році кафедра перекладу розділилась на дві кафедри: кафедру германської філології та кафедру перекладу.

У травні 2008 року кафедру перекладу було перейменовано на кафедру теорії та практики перекладу.

Професор Швачко С.О. очолювала кафедру теорії та практики перекладу до 2015 року. Зараз вона працює на посаді професора кафедри германської філології.

ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЄ

Теорія перекладу
Когнітивна лінгвістика
Науково-дослідна робота

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Категорії кількості у дистантних мовах, типологічні аспекти, категорії текстів, метамова перекладу, iнтеграцiя вербальних та невербальних засобів спілкування, наївна та наукова картини світу.

ВІДЗНАКИ ТА НАГОРОДИ

Швачко С.О. має наступні відзнаки та почесні звання: «За отличные успехи в работе в области высшего образования СССР» (1974р.), «Победитель социалистического соревнования 1974 года» Коллегии Минпроса УССР и президиума Украинского республиканского комитета профсоюза работников просвещения, высшей школы и научных учреждений, знак «Відмінник народної освіти України» (1984 р.), медаль А.С.Макаренка за високі показники у навчально-виховній роботі зі студентами (1988 р.), «Заслужений професор Сумського державного університету» (2005р.), звання «Жінка року» Американського бібліографічного інституту (2005 р.), «Відмінник освіти України» (2007 р.), почесна грамота Академії педагогічних наук України "За вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди 60-річчя заснування закладу" (вересень 2008 р.), нагорода Ярослава Мудрого в галузі науки і техніки (2010 р.), знак "Петро Могила" Міністерства освіти і науки України (2010 р.), одержала дипломи в Міжнародному науково –аналітичному проекті GISAP  в галузі “Philological Science” (2014-2017 р.р.) в Лондоні.

В 2016 та 2017 стала призером першості з наукової аналалитики в рамках науково-аналітичного проекта (GISAP)  http://gisap.eu/ru/user/6893

2018 р. - нагороджена Нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові та освітні досягнення».

Академік Академії Наук Вищої школи України, д. філол. н., проф. Швачко С.О. зазначена в 2019 р. в Літописі сучасної освіти і науки України: «Наукові школи, авторські системи та концепції».

 СТАЖУВАННЯ

Швачко С.О. стажувалася у Великій Британiї та Техасі, США. Вона є почесним членом школи ім. Т Рузвельта, Сан-Антонiо, Техас. Двiчi номiнувалась (Американським бiблiографiчним інститутом) жінкою року.

У 2012 р. проходила стажування у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна.

Міжнародна конференція Наука без кордонів у 21 ст. (підвищення кваліфікації,  стажування). - Society for Cultural and Scientific Progress in Central and Eastern Europe (Угорщина). - 22-31. 08. 2019

 ОСНОВНІ НАУКОВІ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ

МОНОГРАФІЇ

 1. Швачко С.О. Языковые средства выражения количества в современном английском, русском и украинском языках. – К.: Вища Школа, 1981. – 143 с.
 2. Швачко С.О. Семантические тенденции числительных английского языка. – Депон. в ИНИОН АН СССР от 10.08.84 № 176 69 – 84 . – 120 с.
 3. Швачко С.О. Слова міри і ваги: лінгвокогнітивні аспекти: монографія / С.О. Швачко. – Суми: Вид-во СумДУ, 2008. – 132 с.
 4. Швачко С.О. Сяйво забутих слів: монографія / С.О. Швачко. – Суми: Сумський державний університет, 2012. – 107 с.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30178
 5. Shvachko, S. Canadian Humour: Language and Speech Deviations: monograph / S. Shvachko, I. Kobyakova // Ukraine-Canada: Modern Scientific Studies: Collective Monograph. Book 3. - Lutsk: Vezha-Druk, 2018. - P. 42-50. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/68790
 6. Швачко С. О. Об’єкти перекладознавства: монографія / І. К. Кобякова, Т. О. Анохіна. – Суми : Сумський державний університет, 2019. – 222 с. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75497
 7. Швачко С. О. Спадщина Кобзаря: категорія негації від Торонто до Києва / І.К. Кобякова, С.О. Швачко // Канадознавство: суспільство, культура, мова: Collective monograph. – Луцьк: Вежа-Друк, 2019. – С. 117-128. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/73087

КОЛЕКТИВНІ МОНОГРАФІЇ

 1. Категория количества в современных европейских языках / В.В. Акуленко, С.А. Швачко, Е.И. Букреева и др. – Отв.ред. – В.В. Акуленко; АН УССР кафедра иностранных языков. – К.: Наук.думка, 1990. – 284 с.
 2. Структурно-содержательные аспекты типичных и нетипичных текстов – Отв. ред. Швачко С.А. – Депон. в УкрИТЭИ № 1495, 1612 1992. – 106 с.
 3. Екстеріоризація пізнавального процесу / С.О. Швачко, С.В. Баранова, І.К. Кобякова, О.М. Медвідь, Н.І. Чернюк // Засоби квантифікації: лінгвокогнітивні аспекти: монографія. – Суми : Вид-во СумДУ, 2007. – С. 14–21.
 4. Лінгвокогнітивні аспекти малих текстів: монографія / С.О. Швачко, Т.О. Анохіна, С.В. Баранова, І.К. Кобякова, Г.Б. Козловська, Ю.В. Косенко, С.В. Подолкова, В.О. Самохіна, І.В. Соколова, Г.В. Чуланова. – Суми: Вид-во СумДУ, 2008. – 178 с.

НАУКОВІ ПОСІБНИКИ

 1. Введение в сравнительную типологию английского, русского, украинского языков. – К.: Вища школа, 1977. − 117 с.
 2. Швачко С.О. Вступ до мовознавства: конспект лекцій / С.О. Швачко, І.К. Кобякова. – Суми : СумДУ, 2003. – 112 с.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2510
 3. Швачко С.О. Проблеми синхронного перекладу: Навчальний посібник – Вінниця, Фоліант, 2004. – 112 с.
 4. Швачко С.О. Сага про квантитативну родину / С.О. Швачко // Мова й дискурс: вимір і вимірювання: міжвузівський збірник наукових праць до 75-річчя з дня народження доктора філологічних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України Світлани Олексіївни Швачко. – Суми: СумДУ, 2010. – С. 227–231.
 5. Швачко С.О. У царині номінативних та комунікативних одиниць: збірник наукових праць до 75-річчя з дня народження доктора філологічних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України Світлани Олексіївни Швачко / С.О. Швачко. – Суми: СумДУ, 2010. – 168 с.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17550
 6. Швачко С. А. Введение  в  сравнительную  типологию номинативных  и коммуникативных  единиц  английского,  русского  и  украинского языков : учеб. пособие / И. К. Кобякова. – Сумы: Сумский государственный университет, 2017. – 199 с. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64564

НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

 1. Швачко С.О. Навчити вчитися! Навчальний посібник. – Вінниця: Видавництво Нова Книга, 2006. – 136 с.
 2. Швачко С.О. Квантитативні одиниці англійської мови: перекладацькі аспекти: посібник / С. О. Швачко. – Вінниця: Нова книга, 2008. – 128 с.
 3. Числівник англійської мови: навч. посіб./ С.О. Швачко, С.В. Баранова, І.К. Кобякова та ін.; за заг. ред. С.О. Швачко. – Суми: Вид-во СумДУ, 2010. – 171 с.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2753
 4. Швачко С.О. У царині денумеральних конструювань: навч. посіб. / С.О. Швачко, О.А. Шуменко. – Суми: СумДУ, 2013. – 198 с. 
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32630

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ПОСІБНИКИ

 1. Лінгвокогнітивні аспекти квантитативності: конспект лекцій / укладач С.О. Швачко. – Суми: Сумський державний університет, 2011. – 139 с.
 2. Сага про нумеральні та денумеральні одиниці в англомовному дискурсі: методичні вказівки до самостійної роботи з навчальної дисципліни «Лінгвокогнітивні аспекти квантитативності» для студ. спец. 7.020303 «Переклад», 8.020303 «Переклад» денної форми навчання / С.О. Швачко. – Суми: СумДУ, 2012. – 34 с.
 3. Теорія перекладу: для студ. спец. 7.02030304, 8.02030304 «Переклад» денної форми навчання / С.О. Швачко. – Суми: СумДУ, 2013. – 130 с.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32631
 4. Методичні вказівки: вимоги до оформлення курсових та випускних (бакалаврських та дипломних) робіт / укладачі С.О. Швачко, Ю. В. Косенко, С.В. Баранова, О.М. Медвідь, Н.І. Чернюк. – Суми: Сумський державний університет, 2013. – 48 с.

СТАТТІ

 1. Shvachko S. Linguocognitive Aspects of Humour Category/ S. Shvachko, I. Kobyakova // II World Congress in Real and Virtual Mode East-West: The Intersection of Cultures. – Japan, Кіоtо: Tanaka Print, 2019. – Vol. I. – P. 17-23. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74575  Scopus
 2. Shvachko S. Lingo-cognitive Aspects of Nothing Problem (Lexicographical Experiment) // Science and Education a New Dimension. Philology, VII (60), Issue: 204. - 2019. - P. 82-85. https://doi.org/10.31174/SEND-Ph2019-204VII60-20. https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/74575/1/Shvachko_Kobyakov_Kobyakova.pdf
 3. Shvachko S. Modeling the Human Life Frame Concept on the Basis of a Fredrich Nietzsche’s Philosophical-aphorism Corpus  / I. Kobiakova, S. Shvachko // The role of ratio of verbal and nonverbal means of communication against the background of the increasing value of information and intensity of its turnover: materials digest of the CXXXIX International Research and Practice Conference and I stage of the Championship in Philology (Lon, March 4 – March 10, 2017). - London: IASHE, 2017. - P. 11-16. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51856don
 4. Shvachko S.Teaching Translation: Objective and Methods / I. Kobyakova, S. Shvachko // Advanced Education. - N 5 . - Kyiv: Kyiv Polytechnic Institute, 2016. - P. 9-13. http://ae.fl.kpi.ua/article/view/61242DOI: http://dx.doi.org/10.20535/2410-8286.61242  (WoS)
 5. Shvachko S. The  category of "NOTHING" in translation heritage of JEAN-FRANÇOIS CHAMPOLION / // GISAP: Philological Sciences. № 10. - London: International Academy of Science and Higher Education. London, - 2016. – P. 33-36. 
 6. http://www.philology.gisap.eu/ru/content/category-nothing-translation-heritage-jean-fran%C3%A7ois-champolion DOI: http://dx.doi.org/10.18007/gisap:ps.v0i10.1279
 7. Швачко С.О. Онтологічне буття квантитативних іменників англомовного дискурсу / С.О. Швачко // МОВА І КУЛЬТУРА (Науковий журнал). – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2010. – Вип. 13. – Т. V (141). – 456 с. – C. 389–392.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13264
 8. Швачко С.О. Семантична девіація денумеральних конструювань / С.О. Швачко // Проблеми зіставної семантики: збірник наукових статей. – Вип. 10 / Відп. ред. Корольова А.В. – К.: Вид.центр КНЛУ, 2011. – Ч. 1. – 397 с.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17798
 9. Швачко С.О. Засоби позначення силенціального ефекту / С.О. Швачко // Проблеми та перспективи лінгвістичних досліджень в умовах глобалізаційних процесів: матеріали ІІІ Міжнародної науково-пракичної конференції 7–8 квітня 2011 р., ТНЕУ – Tернопіль: Економічна думка, 2011. – 410 с. – С. 129–132.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19026
 10. Швачко С.О. Інтралінгвальні аспекти фразеологічних одиниць в англомовному та україномовному дискурсах (на матеріалі числівників) / С.О. Швачко // Вісник Житомирського державного університет ім. Івана Франка, 2011 – № 56. – 232 с. – С. 28–32.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13246
 11. Швачко С.О. До питання про лакунарність у мові та мовленні / С.О. Швачко // Науковий вісник Волинського національного університету ім. Лесі Українки / Філологічні науки. Мовознавство, 2011. – № 4. – С. 119–121.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13683
 12. Швачко С.О. Екстеріоризація гумору в художньому дискурсі / С.О. Швачко // Світ емоцій у дзеркалі когніції: мова, текст, дискурс: тези доповідей Круглого столу, присвяченого ювілею проф. О.П. Воробйової, 27 вересня 2012 р. – К.: Вид.центр КНЛУ, 2012. – С. 22.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30360
 13. Швачко С.О. Мовчання як силенціальний ефект / С.О. Швачко // Наукові записки. Серія: Філологія (мовознавство). Збірник наукових праць / гол. ред. Н.Л. Іваницька. – Вінниця: ВДПУ, 2012. – Вип.15. – 263 с. – С. 225–230.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27246
 14. Швачко С.О. Модельовані та немодельовані паттерни словотвору в англомовному дискурсі / С.О. Швачко // Філологічні трактати. – 2012. – Т. 4, № 3. – С. 84–88.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30111
 15. Швачко С.О. Екстеріоризація гумору в художньому дискурсі / С.О. Швачко// Вісник КНЛУ. Серія Філологія. – Т. 15. № 2. – К.: Вид-во КНЛУ, 2012. – С. 177.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30340
 16. Швачко С.О. Статус числівників у вільних та фразеологічних словосполученнях / С.О. Швачко// Наукові студії (культура, освіта – антропоцентричні парадигми і сучасний світ). Філософія. Філологія. Педагогіка. Економіка / Редколегія: Р.В. Болдирев та ін. – К.: Міленіум, 2012. Вип. 1, А. XVII. – С. 277–288.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30992
 17. Швачко С.О. Словотворчі тенденції квантитативних одиниць: лінгвокогнітивні аспекти / С.О. Швачко // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. – 2012. – № 23 (248). – С. 197–201.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28865
 18. Швачко С.О. Статус лакун в языке и речи / С.О. Швачко // Когниция, коммуникация, дискурс. – 2012. – № 4. – С. 82–88.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24317
 19. Швачко С.А. Терминологические параметры квантитативной лексики / С.А. Швачко // Текст. Язык. Человек: сборник научных трудов. В 2-х ч. Ч. 1 / УОМГПУ им. И.П. Шамякина; редкол.: С.Б. Кураш (отв. ред.) [и др.]. – Мозырь, 2013. – С. 101–102.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30994
 20. Швачко С.О. Епідигматичний модус англійських числівників / С.О. Швачко// Нова філологія. Збірник наукових праць. – Запоріжжя: ЗНУ, 2013. – № 56. – 241 с. – С. 228–231.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30551
 21. Швачко С.О. Лінгвокогнітивні аспекти денумеральних утворень / С.О. Швачко, Я.Ю. Денисенко // Філологічні трактати. – 2013. – Т. 5, № 1. – С. 127–131.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30669
 22. Швачко С.О. Сага про лексему one у функції замінника / С.О. Швачко, А.І. Грінченко // Філологічні трактати. – 2013. – Т. 5, № 1. – С. 120–126.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30668
 23. Швачко С.О. Синкретизм нумеральних одиниць (на матеріалі англійської мови) / С.О. Швачко // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. – № 19 (268). – Луцьк, 2013. – С. 126–130.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30996
 24. Shvachko S. Polyfunctionality of the English Quantitative Words / S. Shvachko // Journal of Education Culture and Society. – 2013. – № 2. – P. 208–214.  

Громадянська активність:

Член спеціалізованих вчених рад при Херсонському державному університетi та Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразiна; член редколегії наукових збірників (Вісник Харківського національного університету, Вісник Сумського державного університету, Київського національного лінгвістичного університету, Європейського університету, тощо).

Член  асоціації когнітивістів України.

Член Національної федерації наукової аналітики (філологічні науки) України з 2015 року.