«Alter Ego»-2021

   Шановні студенти,  учнівська молодь!  Запрошуємо Вас до участі у конкурсі віршів та художнього перекладу «Alter Ego», який проводить кафедра германської філології факультету ІФСК СумДУ.Дата проведення: 12 березня 2021 р.Учасники: до участі в конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів І–IV рівнів акредитації, а також учні шкіл і гімназій. Роботи приймаються у чотирьох номінаціях: •    вірші українською мовою•    вірші англійською/німецькою мовою •    художні переклади з англійської мови (Joe Wallace The Road to Understanding) •   художні переклади з німецької мови (Günter Fritsch Das Leben ist, was man draus macht)Вимоги до конкурсних робіт:        •    грамотність    і    відповідність    чинному    правопису        •    відсутність    смислових    помилок        •    природність    синтаксичних    конструкцій        •    милозвучність Окремо для художнього перекладу додаються такі вимоги:       •    відтворення    авторського    стилю       •    відповідність    тексту    перекладу    до    вихідного    тексту Термін виконання: роботи приймаються до 19 лютого 2021 р. Вимоги до оформлення: роботи подаються у форматі MS Word; аркуш А4, кегль – 12 pt, міжрядковий інтервал – 1,5, шрифт – Times New Roman. Об’єм роботи не повинен перевищувати однієї сторінки А4. Переклади приймаються за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. document.getElementById('cloaka5ce90b8e62e1d9c8174d281f5f97fb1').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addya5ce90b8e62e1d9c8174d281f5f97fb1 = 'alterego' + '@'; addya5ce90b8e62e1d9c8174d281f5f97fb1 = addya5ce90b8e62e1d9c8174d281f5f97fb1 + 'gf' + '.' + 'sumdu' + '.' + 'edu' + '.' + 'ua'; var addy_texta5ce90b8e62e1d9c8174d281f5f97fb1 = 'alterego' + '@' + 'gf' + '.' + 'sumdu' + '.' + 'edu' + '.' + 'ua';document.getElementById('cloaka5ce90b8e62e1d9c8174d281f5f97fb1').innerHTML += ''+addy_texta5ce90b8e62e1d9c8174d281f5f97fb1+''; . У листі обов’язково вказати прізвище, ім’я, по-батькові, повну назву навчального закладу, студентом якого Ви є,  контактний телефон, електронну адресу.  За бажанням можна вказати псевдонім та посилання на особисту сторінку в соціальній мережі. Відповідальна особа: Олена Валеріанівна ЄМЕЛЬЯНОВА, доцент кафедри германської філології. Довідки за телефоном: +38-097-545-50-48.Автори кращих конкурсних робіт будуть відзначені під час офіційної церемонії нагородження, що відбудеться 12 березня 2021 р. в Сумському державному університеті.

Безкоштовні онлайн заняття в Школі Європейських мов

ШКОЛА ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ при Перекладацькому навчально-методичному центрі “LinguoStar”запрошує учнів 8 - 11 класів та всіх бажаючих підвищити свій рівень англійської та німецької мов для спілкування і навчання!!!

В онлайні про онлайн

Викладачі кафедри германської філології Світлана Єрмоленко та Анна Зінченко взяли участь у «Дигітальному конгресі 20.20» від Goethe Institut. Захід був присвячений актуальним питанням дистанційної мовної освіти та використання новітніх цифрових технологій у навчанні німецької мови. Особлива увага приділялася проблемі адаптації навчання іншомовного мовлення в умовах реалій сьогодення.

Міжнародні онлайн конференції в дії

Старший викладач #кафедри_ГФ_СумДУ Ірина Ущаповська взяла участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Освіта та наука:  пам'ятаючи про минуле, творимо майбутнє», яка проходила на базі Національного педагогічного університету імені  М. П. Драгоманова за участі Національної академії педагогічних наук України, Marta Abreu Central University in Las Villas (Cuba), Presovska univerzita v Presove (Slovakia), Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Poland), State Institution Complex «Kindergarten - School - Gymnasium № 47» (with the study of Ukrainian language and literature) Nur-Sultan (Kazakhstan), Управління державної служби якості освіти у Київській області, Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Наука без кордонів, або Колаборація лінгвістів СумДУ з науковцями київських ЗВО та працедавцями

Лінгвісти кафедри германської філології  завідувач кафедри, професор Ірина Кобякова та професор Світлана Швачко  налагоджували контакти з працедавцями та колегами інших ЗВО України та зарубіжжя, долучившись до міжнародної онлайн конференції «Science without boundaries», яка відбулась у м. Будапешт, Угорщина.

Шановні колеги-освітяни!

Колектив кафедри германської філології щиро вітає вас з професійним святом!Наша робота важлива та надихаюча. Ми вчимо, радимо, підказуємо, допомагаємо, підштовхуємо, наставляємо та вчимося самі.Бажаємо кожному здійснення найзаповітніших мрій! Нехай вам завжди всміхається доля, дарує міцне здоров’я та довголіття! Любові вам, терпіння, щастя і благополуччя!!!

Вітаємо!

Колектив кафедри германської філології вітає старшого викладача Ірину Ущаповську з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.02.04 – германські мови. Дисертація на тему: «Структурно-семантичні, соціолінгвальні та прагматичні параметри мови бренду: мультимодальний підхід (на матеріалі англомовних брендів кави)» захищена 30 вересня на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.051.02 у Запорізькому національному університеті.

Подорожуємо до загадкового Китаю!

#перекладачі_СумДУ мали змогу дізнатись з перших вуст про навчання та життя в Китаї. Цього разу на «Офіс подорожей» завітала випускниця кафедри германської філології  Галина Тимощук. Тож студенти з 1 по 4 курс разом зі своїми викладачами Оленою Медвідь,  Алою Красулею та Оленою Назаренко  жваво заповнили аудиторію, щоб послухати про відкриті й для них перспективи від СумДУ.

HAPPY INTERNATIONAL TRANSLATION DAY!!!

Кафедра германської філології вітає з Міжнародним Днем Перекладача!!! Glückwunsch!!!!

Кандидат філологічних наук, професор кафедри германської філології, завідувач кафедри германської філології

e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел. (0542) 68-78-80, 33-70-35

кімната ЕТ – 430

Google Scholar

Wikipedia 

ResearchGate 

 ОСВІТА ТА КАР’ЄРА

В 1985 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С.Макаренка за спеціальністю англійська та німецька мова.

До 1992 р. - викладач кафедри іноземних мов Вільнюського вищого командного училища радіоелектроніки.

З листопада 1993 р. по липень 1996 р. - аспірант Сумського державного педагогічного інституту.

В 1996 році захистила кандидатську дисертацію в спеціалізованій раді Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченко.

З 1997 р. по 2001 р. - доцент кафедри перекладу Сумського державного університету.

З травня 2001 р. по листопад 2007 р. зав. каф. перекладу Сумського державного університету.

З листопада 2008 р. по теперішній час зав. каф. германської філології Сумського державного університету.

У Вроцлавскому університеті 14 -17 жовтня 2013 р. одержала сертифікат учасника  ІІ Симпозіуму "Education Culture and Society - Nowadays Challenges" http://nowadays.pl, який об’єднав науковців з Великої Британії, США, Німеччини, Литви, України, Білорусі, Польщі, Росії та Румунії.

З січня  по березень 2014 р. пройшла стажування  в університеті Амстердаму (University of Amsterdam) та одержала підтверджуючий сертифікат з Introduction to Communication Science.

28 лютого 2014 р. одержала диплом «SOPHIST» N DS-014/0017  в Міжнародному науково –аналітичному проекті GISAP  в галузі “Philological Science” в Лондоні.

15 грудня 2015 прісвоєно зчене звання професора кафедрі германської філології

06 червня 2016 р. одержала диплом «SOPHIST» N DS-064/0049  в Міжнародному науково –аналітичному проекті GISAP  в галузі “Philological Science” в Лондоні.

27 березня 2017 р. одержала диплом «SOPHIST» N DS-017/0021  в Міжнародному науково –аналітичному проекті GISAP  в галузі “Philological Science” в Лондоні.

27 червня 2017 р. одержала диплом «SOPHIST» N DS-017/0054  в Міжнародному науково –аналітичному проекті GISAP  в галузі “Philological Science” в Лондоні. http://gisap.eu/ru/user/6893

 ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЄ

Історія англійської мови зі змістовим модулем:  історія перекладу
Вступ до мовознавства зі змістовим модулем: вступ до перекладознавства”
Вступ до германського мовознавства
Історія германських мов

 СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Мовознавство, перекладознавство, текстологія.

СТАЖУВАННЯ та ГРАНТИ

ІІ Всесвітній конгрес  в реальному та віртуальному режимі «East-West: The Intersection of Culture» (підвищення кваліфікації стажування) - Kyoto Sangyo University, Kyoto, (Japan)

Реалізація індивідуальних грантів за фінансуванням іноземними/міжнародними організаціями міжнародний науковий грант – PDD підтримка для встановлення інформаційного центру з метою надання інформації про НАТО та суміжних тем для вчених, студентів та інших зацікавлених представників громадськості

2017 р. - Кобякова І.К. стажувалася у Батумському державному університеті ім. Шота Руставелі  (Грузія); та взяли участь у IX Міжнародному форумі «GEO-CULTURAL SPACE: SMART-TECHNOLOGIES IN EDUCATION AND SOCIAL ENVIROMENT» (ГЕОКУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР: СМАРТ-ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ ТА СОЦІУМІ).

 2012 р.- Кобякова І.К. проходила стажування у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна.

ОСНОВНІ НАУКОВІ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ

Навчальні посібники

 1. Кобякова И.К. Введение  в  сравнительную  типологию номинативных  и коммуникативных  единиц  английского,  русского  и  украинского языков : учеб. пособие / И. К. Кобякова, С. А. Швачко. – Сумы: Сумский государственный университет, 2017. – 199 с. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64564
 2.  Коbyakova, І.К. Justice and Law [Текст]: study guide / І.К. Коbyakova, О.V. Yemelyanova. - Sumy: Sumy State University, 2014. - 211 p. + Гриф МОН
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34857
 3. Кобякова, І.К. Навчати перекладу: навч. посіб. / І.К. Кобякова. - Суми: СумДУ, 2013. - 159 с. + Гриф МОН
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30281
 4. Кобякова, І.К. Латинська мова: навч. посіб./О.М. Кобяков, І.К. Кобякова. - Суми: СумДУ, 2011. - 146 с. + Гриф МОН
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19113
 5. Кобякова, І.К. Числівник англійської мови: навч. посіб./С.О. Швачко, С.В. Баранова, І.К. Кобякова та ін. - Суми: СумДУ, 2010.-171 с. + Гриф МОН
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2753

НАУКОВІ ПРАЦІ

Монографії
1. Кобякова І. К.  Об’єкти перекладознавства: монографія / С. О. Швачко, Т. О. Анохіна. – Суми : Сумський державний університет, 2019. – 222 с. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75497

2. Кобякова І.К. Спадщина Кобзаря: категорія негації від Торонто до Києва / С.О. Швачко // Канадознавство: суспільство, культура, мова: Collective monograph. – Луцьк: Вежа-Друк, 2019. – С. 117-128. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/73087

3. Kobyakova І. Canadian Humour: Language and Speech Deviations: monograph / S. Shvachko, // Ukraine-Canada: Modern Scientific Studies: Collective Monograph. Book 3. - Lutsk: Vezha-Druk, 2018. - P. 42-50. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/68790

Статті:

 1. Kobyakova I. Linguocognitive Aspects of Humour Category/ S. Shvachko, // II World Congress in Real and Virtual Mode East-West: The Intersection of Cultures. – Japan, Кіоtо: Tanaka Print, 2019. – Vol. I. – P. 17-23. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74575   Scopus
 2. Kobyakova I. Lingo-cognitive Aspects of Nothing Problem (Lexicographical  Experiment) // Science and Education a New Dimension. Philology, VII (60), Issue: 204. - 2019. - P. 82-85. https://doi.org/10.31174/SEND-Ph2019-204VII60-20 https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/74575/1/Shvachko_Kobyakov_Kobyakova.pdf
 3. Kobyakova I. COMMUNICATIVE-MEDIATORY FUNCTION OF SECONDARY TEXTREVIEWS/ D. Movchan, G.Chulanova, I. Kobyakova // Advanced Education. - N 7. - Kyiv: Kyiv Polytechnic Institute, 2017. - P. 108- 113. http://ae.fl.kpi.ua/article/view/98814 DOI: https://doi.org/10.20535/2410-8286.98814 (WoS)
 4. Kobyakova I. Nature of the Linguuocreative Function // GISAP: Philological Sciences. № 14. - London: International Academy of Science and Higher Education. London, - 2017. – P. 15-17. http://journals.gisap.eu/index.php/Philological/article/view/1675 DOI: http://dx.doi.org/10.18007/gisap:ps.v0i14.1675
 5. Kobyakova I. Teaching Translation: Objective and Methods / I. Kobyakova, S. Shvachko // Advanced Education. - N 5 . - Kyiv: Kyiv Polytechnic Institute, 2016. - P. 9-13. http://ae.fl.kpi.ua/article/view/61242 DOI: http://dx.doi.org/10.20535/2410-8286.61242 (WoS)
 6. Kobyakova I. The  category of "NOTHING" in translation heritage of JEAN-FRANÇOIS CHAMPOLION / // GISAP: Philological Sciences. № 10. - London: International Academy of Science and Higher Education. London, - 2016. – P. 33-36. http://www.philology.gisap.eu/ru/content/category-nothing-translation-heritage-jean-fran%C3%A7ois-champolion DOI: http://dx.doi.org/10.18007/gisap:ps.v0i10.1279
 7. Кобякова И.К. Expressiveness in blurbs: syntactic level/ И. Кобякова, Г. Чуланова// 97-ая Международная научно-практическая конференция "Развитие языковых систем в контексте ускоренной динамики общественных отношений" 24 февраля - 02 марта 2015, Лондон.
  http://gisap.eu/ru/node/66293
 8. Кобякова И.К. Лингво-когнитивный модус английских квантитативных слов/ И.К.Кобякова // 90th International Research and Practice Conference "Problems of combination of individualization and unification in language systems within modern communicative trends" October 09-14, 2014, London. 
  http://gisap.eu/node/55338
 9. Kobyakova I. Verbalization of Humourous Texts / I.Kobyakova // XLVI International Research and Practice Conference "In the beginning there was the Word: history and actual problems of philology and linguistics" March 28 – April02, 2013, London.
  http://gisap.eu/ru/node/22208#comment-22548
 10. Кобякова І.К. Когнітивно-лінгвістичні аспекти мовної гри або від усіх турбот / І.К. Кобякова // Наукові записки. – Випуск 105 (2). – Серія: Філологічні наук (мовознавство): У 2 ч. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2012. –  C. 346-350.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29578
 11. Кобякова, И.К. Авторские юмористические изречения: структурно-содержательные характеристики / И.К. Кобякова // Ученые записки Таврического национального университета им. В.И. Вернадского. Серия Филология. Социальные коммуникации — 2011. — Том 24 (63) №2. Часть 2. — С. 495-498.
  http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21273
 12. Кобякова І.К. Семантична ідентифікація та квантитативні параметри концепту QUANTITY в англійській / І.К.Кобякова // Вісник ХНУ ім.В.Н. Каразіна. Серія “Романо-германська філологія. Методика викладання іноземних мов”, 2011. — №954.
 13. Кобякова І.К. Авторське коментування пейзажних образів (на матеріалі поетичного дискурсу корелюючих / І.К.Кобякова // Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Серія Філологічні науки (мовознавство): збірник наукових праць — 2011. — №96 (3).

НАГОРОДИ

2020 проф. Кобякова  І.К. визнана в проекті "Успішний керівник у сучасному освітньому просторі України-2019"

2019 проф. Кобякова І.К. одержали подяку Української спілки германістів вищої школи  України за активну науково-методичну діяльність та популяризацію наукових досягнень

Кобякова Ірина Карпівна отримала почесну грамоту голови Сумської обласної державної адміністрації за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, вагомі досягнення у науково-методичній роботі

 2018 р. - Грамота Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 

В 2014, 2015, 2016 та 2017 стала призером першості з наукової аналалитики в рамках науково-аналітичного проекта (GISAP)

Професійна активність:

Заступник головного редактора «Філологічні трактати»

Під керівництвом проф. Кобякової І К. захистили 5 аспірантів  кандидатські дисертації зі спеціальності 10.02.04 –«германські мови»

Член науково-методичної комісії Гуманітарних наук при МОН України з 2019 р.

З травня 2015 професор Кобякова І К. є заступником голови Науково-методичної комісії  з гуманітарних наук та богослов’я МОН України

Громадянська активність

Кобякова Ірина Карпівна є дійсним членом  Української Асоціації Когнітивної Лінгвістики і поетики ;

Асоціації українських германістів;

Всеукраїнської спілки викладачів перекладу

 

 

 

 

 

Член Національної федерації наукової аналітики (філологічні науки) України з 2013 р.