Вітання випускникам-бакалаврам 2024!

3 липня на факультеті ІФСК СумДУ відбулась урочиста церемонія вручення дипломів випускникам-бакалаврам 2024 року. Цьогоріч дипломи бакалавра отримали 51 випускник спеціальності 035 «Філологія». Декан факультету ІФСК Олена Сушкова зачитала наказ про відрахування колишніх студентів і зазначила, що факультет не прощається з ними, адже диплом бакалавра – лише перша сходинка на професійному шляху. Факультет ІФСК чекає випускників на навчання в магістратурі та аспірантурі, бачить їх майбутніми працівниками галузей, роботодавцями, гостями і друзями факультету.

Конференція «Сучасна наука та освіта: новітня соціокультурна проекція»

21-22 травня 2024 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова відбулась міжнародна науково-практична конференція «Сучасна наука та освіта: новітня соціокультурна проекція».

Засідання апробаційної ради

25 червня на кафедрі германської філології відбулося засідання апробаційної ради за спеціальністю 035 "Філологія". На порядку денному було питання передзахисту дисертаційного дослідження аспірантки Молгамової Л.О. на тему "Концепт DEATH в англомовному дискурсі: лінгвосинергетичний аспект".

Лекції та практичні заняття з курсу «Мова сталих брендів»

Протягом лютого-травня 2024 р. кандидат філологічних наук, доцент, старший викладач кафедри германської філології Сумського державного університету Ірина Ущаповська провела цикл лекцій та практичних занять з курсу «Мова сталих брендів» з бакалаврами четвертого року навчання спеціальності «Філологія». Сталість (sustainability) – це баланс між економікою, людьми та навколишнім середовищем. Щоб знайти спільне між економікою та лінгвістикою, слід знайти конкретні точки дотику для синергії. Це можуть бути саме бренди та мова брендів, оскільки «видатні бренди не належать до однієї мови – вони є частиною нової глобальної мови.

Сучасна українська діаспора в німецькомовних країнах очима студентів

Студенти четвертого курсу спеціальності "Філологія" презентували результати свого останнього дослідницького проєкту "Українці в німецькомовних країнах" в рамках дисципліни “Практичний курс німецької мови”. Проєкт був реалізований під керівництвом старшої викладачки Анни Зінченко і мав на меті дослідити сучасну українську діаспору в таких країнах, як Німеччина, Австрія, Швейцарія, Ліхтенштейн і Люксембург.

Курс лекційних та практичних занять з дисципліни «EU Policies for Green Economy»

Впродовж січня-травня 2024 р. Олександра Кубатко (к.е.н., доц., старший викладач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету) провела лекції та практичні заняття з дисципліни «EU Policies for Green Economy» для іноземних студентів третього курсу спеціальності «Економіка і бізнес».

Захист НДР та курсових робіт

На кафедрі германської філології відбулися захисти магістерських та бакалаврських робіт. Магістри представили результати своїх науково-доіслідних робіт, що стануть основою для розробки майбутніх дипломних проектів з перекладу. Бакалаври публічно обговорили свої методичні праці, створені за підсумками викладацької практики з англійської та німецької мов.

Участь у Літній школі JTELSS24 у Болонському університеті

Старша викладачка кафедри ГФ Алла Красуля взяла участь у 18-й Літній школі JTELSS24 Європейської асоціації навчання з використанням технологій. Захід проходив у місті Габічче-Маре, Італія, з 11 до 19 травня, за організаційної підтримки факультету комп'ютерних наук та інженерії Болонського університету та у співпраці з Міжнародною асоціацією університетських бібліотек.

Екскурсія кафедрою для школярів

Наприкінці травня до кафедри германської філології завітали дев'ятикласники сумських шкіл. Візит розпочався з невеличкої екскурсії, під час якої учні ознайомилися з умовами навчання майбутніх філологів і перекладачів. Особливу увагу було приділено лінгафонним кабінетам зі спеціалізованим обладнанням для роботи письмових і усних перекладачів.

Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи

Конференція, організована факультетом іноземної філології та соціальних комунікацій, об’єднала науковців із різних куточків світу. Захід пройшов у змішаному форматі 1 червня. У ньому взяли участь представники 12 країн та 20 міст України. На відкритті конференції учасників привітали ректор СумДУ Василь КАРПУША, проректор Анатолій ЧОРНОУС, декан ІФСК Олена СУШКОВА, а також директорка з навчання та лідерства вчителів Центру професійного навчання Міжнародної Організації Дитинства (Вашингтон, США) Джулі КАСПЕР.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422


тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798

E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua