Магістратура-2022

Шановні бакалаври! Кафедра германської філології щиро запрошує вас до своєї дружньої студентської родини. Вступити на магістратуру за спеціальністю 035 Філологія “Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська” цьогоріч можна до 15 вересня, склавши фаховий іспит зі спеціальності. Ознайомитися з програмою вступного випробування можна за посиланням: https://vstup.sumdu.edu.ua/vstup-do-mahistratury/prohramy-vstupnykh-vyprobuvan.html.

Команда кафедри германської філології серед переможців проєктів Європейського Союзу

Сьогодні Сумський державний університет все більше стає центром європейських цінностей і стандартів в Україні. У цей складний для країни воєнний час особливо важливо отримувати добрі новини про перемогу на всіх фронтах! Днями ми знову отримали рекордну кількість проєктів – тепер уже 11 (у 2021 – 10, у 2020 – 7) напряму «Жан Моне» програми ЄС Еразмус+ за результатами конкурсу 2022 року з додатковою подачею вже під час воєнного стану!

Подяки від потенційних роботодавців

Не дивлячись на військовий стан в нашій країні, викладачі кафедри германської філології активно працюють в різних напрямках для розширення кола потенційних роботодавців.

Зі святом, випускники!

Дорогі наші випускники спеціальності «Філологія»! Щиро вітаємо вас із успішним завершенням навчання та отриманням диплома бакалавра!

Нові досягнення викладачів кафедри ГФ

У червні 2022 року викладачі кафедри ГФ завершили проходження курсів підвищення кваліфікації, які розпочалися ще в лютому 2022 року, але були призупинені через воєнний стан. Учасники вдосконалювали свої знання та підвищували кваліфікацію за програмою “Дистанційні технології навчання у СумДУ”. Отримали відповідні свідоцтва.

Співпраця з Литвою

30 червня в онлайн-форматі відбулося підписання угоди про довготермінове співробітництво між Сумським державним університетом (Україна) та Каунаським технологічним університетом (Литва). Підписантами виступили очільники закладів: Василь Карпуша (СумДУ) та Євгеніус Валатка (КТУ).

Сертифікат з польської мови

Перебуваючи в Республіці Польща, заступник директора Перекладацького навчально-методичного центру "LinguoStar", фахівець кафедри германської філології Наталія Балакірєва пройшла навчання та отримала свідоцтво про закінчення курсу польської мови рівня А1 з результатом "Відмінно" у Вармінсько-Мазурському університеті в місті Ольштин.

Трушно від студентів-перекладачів кафедри ГФ

Про спеціальність "Філологія" (особиста думка студентів кафедри ГФ).

СумДУ – унікальний прогресивний університет

Олександр Педан розповідає про враження від СумДУ.

Навчальний процес в СумДУ з 1 квітня 2022 року

Про особливості навчального процесу в умовах російсько-української війни з 01.04.22.

Навчально-методичне забезпечення дисципліни

«Спецрозділи перекладу»

Автор підручника (навчального посібника тощо)

Найменування підручника (навчального посібника тощо)

Найменування видавництва, рік видання

Кількість примірників

1.

Korunets’ I.V.

Theory and Practice of Translation

Vinnits’ya:Nova Knyha, 2001. – 448 p.

2.

Баранова С. В.

Спецрозділи перекладу : конспект лекцій для студ. спец. 6.020303 "Переклад" денної форми навчання

Суми : СумДУ, 2012. – 86 с.

3.

Карабан В. І.

Переклад англійської наукової і технічної літератури. Граматичні труднощі, лексичні, термінологічні та жанрово-стилістичні проблеми: посібник – 4-те вид., випр.

+ Гриф МОН

Вінниця : Нова книга, 2004. – 576 с.

4.

Міщенко Л.А., Турченко О. М.

Посібник з художнього перекладу до курсу "Теорія і практика перекладу" : посібник

Вінниця : Нова книга, 2003. – 176 с.

5.

Коваленко А. Я.

Общий курс научно-технического перевода: пособие по переводу с английского языка на русский

К. : ИНКОС, 2004. – 320 с.

Сумський державний університет,
м. Суми, вул. Римського- Корсакова, 2.

Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422

тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798,

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове