31 березня 2020

Справжнім відкриттям стало знайомство з можливостями хмарного офісного пакету Microsoft Office 365    та онлайновими застосунками OneNote, Sway, Publisher, Excel, для студентів-перекладачів груп ПР-71 та ПР-72  під час вивчення дисципліни "Основи інформатики та прикладної лінгвістики зі змістовим модулем: копірайтинг"  (викладачі кафедри германської філології Гарцунова Лариса  та Прокопенко Антоніна) .  В умовах дистанційного навчання  застосунок Teams, що містить в собі набір веб-сервісів, за допомогою яких можна створювати власний контент для проєктів, або провести відеоконференцію, виявився вкрай актуальним .

За один модульний цикл студенти навчилися створювати веб-сторінку мовою HTML, розібрались чим відрізняється машинний переклад (МТ) від  автоматизованого (САТ), ознайомилися з можливостями вільної системи автоматизованого перекладу OmegaT , набули навичок створення брошури  за допомогою Canva протестували віртуальну реальність у навчально-дослідницькій лабораторії віртуальної та доповненої реальності «Ulab»

Одним з найцікавіших практичних завдань для студентів стало створення сайта-візитки за допомогою безкоштовного онлайн-сервісу Googlesites ,   під час виконання якого  кожен був вільним у виборі тематики та наповнення, тому всі мали змогу проявити свою креативність і дизайнерські здібності. Серед найкращих робіт можна відзначити : сайт-візитку бюро перекладів (Козлова Юлія  ) ,  сайт мовного центру (Иванова Дарья) , сайт кафе (Часовських Анастасія), сайт танцювальної студії (Комова Крістіна), сайт пекарні (Карпенко Марина).

Завдяки Office 365 та платформі змішаного навчання МІХ   студенти мали віддалений доступ до всіх необхідних матеріалів і могли консультуватися з викладачами незважаючи на умови карантину.