16 березня 2020

З 2012 кафедрою германської філології СумДУ щорічно проводиться конкурс віршів та художнього перекладу "Alter Ego". Мета конкурсу - залучення молоді до науково-практичної діяльності в галузі лінгвістики та перекладознавства, встановлення творчих контактів, розширення наукових зв’язків між молоддю різних регіонів України, створення умов для реалізації творчого потенціалу.

У конкурсі беруть участь студенти та школярі із усіх куточків України від Прикарпаття до Слобожанщини.

25 листопада 2022 року визначено переможців конкурсу в 4 номінаціях: "Вірші українською мовою", "Художні переклади з англійської мови", "Художні переклади з німецької мови", "Вірші англійською або німецькою мовами".

Цьогоріч на конкурс надіслано більше 120 робіт від студентів та школярів із усіх куточків України: від Прикарпаття до Слобожанщини.

До складу журі традиційно входили Ірина Кобякова  – канд. філол. наук, професор (голова журі), Світлана Швачко – д. філол. наук, професор кафедри германської філології, інші представники кафедри. За результатами оцінювання конкурсних робіт визначені автори, які посіли призові місця.

Номінація "Вірші українською мовою":

І місце – Грунський Олександр (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара)

ІІ місце – Андреєва Поліна (Університет імені Альфреда Нобеля)

ІІІ місце – Павлів Олександра (Сумський державний університет)

Номінація "Художні переклади з англійської мови":

І місце – Шумило Тетяна (Сумський державний університет)

ІІ місце – Комлєва Аліса (Новотроїцький ліцей №2 Новотроїцької селищної ради Херсонської області)

ІІІ місце – Степанов Артур (Голодьківська гімназія Хмільницької міської ради)

Номінація "Художні переклади з німецької мови":

І місце – Бутовський Олександр (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка)

ІІ місце – Ведмидера Карина (Сумський державний університет)

ІІІ місце – Шкурченко Анастасія (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут")