Стейкхолдер та власниця школи Study and Go зустрілася зі здобувачами спеціальності «Філологія» на Офісі подорожей

12 березня "Офіс подорожей" (під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени Назаренко) провів захоплюючий онлайн-захід для здобувачів спеціальності «Філологія» зі стейкхолдером та власницею школи "Study and Go" Валерією Головановою, випускницею спеціальності, яка поділилася своїм досвідом навчання і корисними порадами зі здобувачами.

Результати конкурсу віршів та художнього перекладу "Alter Ego-2023"

15 березня 2024 в Сумському державному університеті відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу віршів та художнього перекладу “Alter-Ego”, що проводився кафедрою германської філології СумДУ. Визначали переможців у 4 номінаціях, а саме: вірші українською мовою, художні переклади з англійської та німецької мов, вірші англійською або німецькою мовами. Необхідно зауважити, що цьогоріч на конкурс надіслано більше 145 робіт від авторів – студентів та школярів із усіх куточків України (від Прикарпаття до Слобожанщини).

Викладачі кафедри оцінюють учасників МАН

Викладачі кафедри ГФ СумДУ взяли участь у суддівстві ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (МАН), який проходив на базі СумДУ У журі секції «Німецька мова та література» працювали доцентки Лариса Щигло та Діана Мовчан.

Джуманджі-квест для абітурієнтів

9 березня 2024 року кафедра германської філології провела зустріч з абітурієнтами. У ході зустрічі школярі мали змогу дізнатися про особливості вступу й навчання на спеціальності  "035 Філологія" в Сумському державному університеті. Окрім того, школярі мали нагоду пройти ігровий квест «Джуманджі: шлях філолога». Поділені на команди, вони долали перешкоди - цікаві вправи з англійської мови у поєднанні з питаннями про спеціальність і кафедру - щоб дістатися переможної локації! Щасливі фото переможців опубліковані на Інстаграм-сторінці кафедри.

Випускник спеціальності “Філологія” переміг у літературному конкурсі

Павло Зінченко, випускник спеціальності “Філологія” СумДУ, став переможцем конкурсу оповідань “Тридцять” зі своїм твором “Ранкові новини” (лютий 2024 рік). Павло почав захоплюватися віршами та прозою ще в школі. Навчання на кафедрі германської філології тільки посприяло розвитку літературних навичок.   Бажаємо молодому письменнику творчої наснаги та натхнення! Лінк: https://www.facebook.com/share/v/P5eu5yEithUuPsZv 

Наукові доробки студентки спеціальності «Філологія» представлені на міжнародній конференції

Студентка спеціальності "Філологія" Анжеліка Кальченко (ПР-11) під керівництвом наукового керівника Оксани Бровкіної (старший викладач кафедри ГФ) взяла участь у ХI Міжнародній науково-практичній конференції "Innovative Solutions to Modern Scientific Challenges". Захід відбувався 21-23 лютого 2024 року в м. Загреб, Хорватія. Анжеліка представила апробаційну роботу з філології на тему "Argot: Case of Polari".

Можна обирати? Що? Коли? Як?

29 лютого на кафедрі ГФ була проведена зустріч здобувачів вищої освіти за спеціальністю 035 "Філологія" з гарантами освітніх програм "Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська" ОС бакалавра, магістра та доктора філософії. Виступили Світлана Баранова, Ірина Кобякова та Наталія Таценко. Розповіли про забезпечення належної реалізації права студентів і аспірантів на формування індивідуальної освітньої траєкторії.

Перемога на Інтелектуальному мовному батлі

21 лютого Бібліотека СумДУ провела захід, що був присвячений Дню рідної мови - Інтелектуальний мовний батл між факультетами та інститутами СумДУ. Трійку лідерів очолила студентка спеціальності "Філологія" Поліна Кучмєєва, посівши перше місце. На початку батлу учасники ознайомилися з українськими відповідниками відомих іншомовних слів, також мали змогу випробувати себе в читанні скоромовок, пропрацьовуючи техніку чіткої вимови слів. Після цього проводилося саме змагання за звання кращого мовознавця на базі онлайн-гри в Kahoot.

Позитивні враження від програми Mitacs Globalink Research Internship

Привіт! Мене звати Олександра. Я студентка-філологиня факультету ІФСК СумДУ. На мою думку, Mitacs дає можливість для проактивних студентів продемонструвати свої навички, таланти та здібності, здобути практичний досвід у тих сферах, які їх цікавлять. Важливо отримувати задоволення від справи, яку обрав. Зацікавленість у невирішених питаннях, іноді проблематиці вузьких тем спонукає досліджувати і знаходити рішення. Я обожнюю вивчати переклад. Згодом зрозуміла, що потрібно шукати способи самовдосконалення в обраній спеціальності, тож на третьому курсі обрала Mitacs Globalink Research Internship.

Віртуальний візит до Бразилії разом з Офісом подорожей

14 лютого в Офісі подорожей під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени Назаренко відбувся захоплюючий онлайн-захід. Каджіні Сарайва де Карвальйо (магістр з мовознавства та літератури, докторантка аспірантської програми з мовознавства та літератури Університету Санта-Крус-ду-Сул, штат Ріо-де-Жанейро, Бразилія) поділилася своїм досвідом навчання і повсякденного життя зі здобувачами освіти рівнів бакалавр, магістр, доктор філософії спеціальності «Філологія» і викладачами Наталією Таценко та Оленою Овсянко.

Посада: доцент кафедри германської філології

Науковий ступінь, звання: канд. філол. наук за спеціальністю 10.02.04 "Германські мови" (2012); доцент кафедри германської філології (2020)

Основні дисципліни: "Практичний курс другої іноземної (німецької) мови"; "Лінгвокраїнознаство країн другої іноземної (німецької) мови"

Наукові інтереси: когнітивістика, політична лінгвістика, невербальна семіотика, соціолінгвістика, перекладознавчі студії, міждисциплінарні студії

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телфеон: 33-70-35

Кімната: ЕТ-409

 

Посилання на авторські профілі:

SCOPUS

ORCID

Google Scholar

ResearchGate

Publons

eSSUIR

 

Коротка біографія:

У 2003 р. закінчила класичну гімназію м. Суми та вступила на навчання до Сумського державного університету за спеціальністю «Переклад». У 2008 р. отримала диплом спеціаліста з відзнакою, а також кваліфікацію перекладача, викладача англійської та німецької мов. З 2008 до 2015 рр. працювала викладачем кафедри германської філології й викладачем кафедри теорії та практики перекладу Сумського державного університету (зокрема, за сумісництвом під час навчання в аспірантурі Сумського державного університету за спеціальністю 10.02.04 "Германські мови", 2008–2011 рр.). З 2015 р. працює на посаді доцента кафедри германської філології Сумського державного університету.

 

Освіта:

  • 25-29.09.2023 – проходження серії вебінарів від видавництва Pearson “Be Yourself in English. The Future of Language Learning”.

  • 24-26.04.2023 – проходження програми «Домедична допомога постраждалим в умовах воэнного часу: теоретична складова» (на базі СумДУ). Отримано свідоцтво про підвищення кваліфікації (1 ЄКТС).

  • 09.2022 – проходження віртуального курсу English Academic Writing в рамках проєкту Enhancement of the PhD Students’ Potential for Qualitative Research in Ukraine. Отримала сертифікат (90 годин).

  • 04-22.07.2022 – онлайн-участь в роботі Міжнародної літньої школи Університету м. Ліверпуль. Отримала сертифікат про завершення модуля Fake News, Fake Science and Critical Thinking: What should I believe? (7,5 ECTS)

  • 08–09.2020 – проходження курсів та отримання сертифікату про завершення спеціалізації Virtual Teacher від Division of Continuing Education, University of California (Irvine, USA) на платформі Coursera.

  • 10.2017–05.2020 – проходження підготовки на курсах «Іспанська мова» в обсязі 606 годин на базі Сумського державного педагогічного університету імені A.C. Макаренка. Одержала свідоцтво, що засвідчує право викладати іспанську мову в закладах освіти.

  • 04.2017–09.2020 – проходження курсів та отримання сертифікату про завершення спеціалізації Learn Spanish: Basic Spanish Vocabulary від University of California (Davis, USA) на платформі Coursera.

  • 08.2019 – навчання в літньому університеті Отто-Фрідріха, м. Бамберг, Німеччина, стипендіат Баварського центру вищої школи для Центральної, Східної та Південної Європи (BAYHOST) (індивідуальний грант).

  • 09.2015–05.2017 – проходження курсів та отримання сертифікату про завершення спеціалізації Academic English: Writing від University of California (Irvine, USA) на платформі Coursera.

  • 11.2008–10.2011 – навчання в аспірантурі Сумського державного університету з відривом від виробництва за спеціальністю 10.02.04 "Германські мови". Захист дисертаційного дослідження «Лінгвокогнітивні аспекти вербалізації невизначеної кількості в англомовному дискурсі» на спеціалізованому засіданні ради К 67.051.05 Херсонського державного університету (06.2012). Видано диплом кандидата філологічних наук (09.2012).

  • 2003–2008 – навчання у Сумському державному університеті за спеціальністю «Переклад». Отримано диплом з відзнакою, а також кваліфікацію перекладача, викладача англійської та німецької мов.

Науково-дослідні роботи:

09.2016–06.2018 – старший науковий співробітник (за сумісництвом) Науково-дослідного центру історичного краєзнавства; виконавець держтеми №15.01.10-02.16/18.ЗП «Механізми впливу інститутів громадянського суспільства на євроінтеграційні процеси в Україні»

 

Керівництво студентами-призерами Всеукраїнських конкурсів наукових робіт:

  • Коваленко А.Я. (ПР-61) – диплом III ступеня за роботу, подану до участі у ІІ турі Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук із галузі «Соціолінгвістика» 2019-2020 н.р. (наказ ректора СумДУ № 0928-I від 19.11.2020)
  • Козлова Ю.В. (ПР-71) – диплом II ступеня за наукову роботу, подану до участі у ІІ турі Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук із галузі «Романо-германські мови і літератури» 2020-2021 н.р. (наказ ректора СумДУ № від 0966-I від 22.10.2021)

 

Основні наукові праці:

Монографії

  • Єгорова О.І., Попова О.В., Прокопенко А.В. Євроінтеграція: що в імені тобі моєму? Механізми впливу громадянського суспільства на євроінтеграційні процеси в Україні: монографія. Суми: ФОП Цьома С.П., 2017. С. 50–101.
  • Kostenko A., Popova O., Prokopenko A., Yehorova O. Conceptual framework for studying European integration. Impact Mechanisms of Civil Society on European Integration of Ukraine: monograph. Beau Bassin: LAP LAMBERT Academic Publishing, 2018. P. 11–23. URL: https://www.academia.edu/37093369/Impact_Mechanisms_of_Civil_Society_on_European_Integration_of_Ukraine.
  • Єгорова О.І., Прокопенко А.В. Проблема збереження та відтворення просодичних характеристик тону при перекладі. Модуси сучасного перекладознавства: монографія. Суми: СумДУ, 2021. С. 64–70. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/82569/3/Modusy_perekladoznavstvo.pdf.

Статті

  • Yehorova O., Prokopenko A., Zinchenko A. Towards a typology of humorous wartime tweets: the case of Ukraine 2022. European Journal of Humour Research, 2023. Vol. 11. P. 1-26. (Scopus)
  • Yehorova, O., Prokopenko, A., & Martynenko, S. WORDPLAY IN WARTIME TWITTER COMMUNICATION: A CASE STUDY OF UKRAINIAN POLITICIANS’ HUMOROUS TWEETS. Тrаnscarpathian Philological Studies, 2022. 24(1). URL:  https://doi.org/10.32782/tps2663-4880/2022.24.1.18.
  • Прокопенко А.В., Єгорова О.І. Структурно-семантичний аспект неймінгу (на матеріалі англомовних брендів взуття). Закарпатські філологічні студії. 2022. 2. C. 122-126.
  • Yehorova O., Zinchenko A., Turysheva O. The semantics of terrorism: notional profile of language expression. Актуальнi питання гуманiтарних наук. 2022. Випуск 51. С. 297-303. URL: https://doi.org/10.24919/2308-4863/51-46.
  • Єгорова О.І., Козлова Ю.С. Системно-функціональні особливості пандемійного лексичного кластера англійської мови. «Південний архів» (філологічні науки). 2021. №85. С. 85–88. URL: https://doi.org/10.32999/ksu2663-2691/2021-85-13.
  • Yehorova O., Prokopenko A., Popova O.  The concept of European integration in the EU-Ukraine perspective: notional and interpretative aspects of language expression. Online Journal Modelling the New Europe. 2019. Issue 29. P. 53–77. URL: http://neweurope.centre.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2019/04/3-article_YEHOROVA_PROKOPENKO_POPOVA.pdf (Scopus).
  • Degtyarev S.I., Polyakova L.G., Yehorova O.I., Gut J. Yakov Kostenetsky (1811−1885): Life of a typical representative of the noble intelligentsia of the XIX century. Bylye Gody. 2019. Volume 53. Issue 3. P. 1067–1077. URL: http://oaji.net/articles/2019/7-1573498287.pdf (Scopus).
  • Yehorova O., Bila O. Strategies of introducing the individual learning style in the development of the English language lexical competence of pupils. Освітній простір України: Науковий журнал ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника". 2018. Випуск 12. С. 208–214. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70525.
  • Горецька А.С., Туришева О.О., Єгорова О.І. Структурні особливості німецьких лексичних одиниць топ-10 «Молодіжного слова року 2018». Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Філологія. 2018. Випуск 37. Том 4. С. 30–32. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74961.

Тези

  • Єгорова О.І., Заїка В.С. Колаборативне письмо на заняттях з іноземної мови. Теоретичні та практичні аспекти розвитку сучасної педагогіки та психології: збірник тез наукових робіт учасників Мінародної науково-практичної конференції (Львів, 21–22 червня 2019 року). Львів: ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2019. С.81–83.
  • Єгорова О.І., Коротун А.Г. Імплементація методів формального та інформального навчання іноземних мов. Інновації в освіті: сучасні методики та їх практичне застосування: матеріали науково-практичної конференції (Харків, 21-22 червня 2019 року). Херсон: Видавництво «Молодий вчений», 2019. С. 27–31.
  • Єгорова О., Коренівська Ю. Особливості вербалізації взаємосприйняття німців (на матеріалі асоціативного експерименту). Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства: матеріали VIII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів, викладачів та співробітників (Суми, 16–17 квітня 2020 року). Суми: СумДУ, 2020. С. 33–38.
  • Пономаренко А., Єгорова О., Назаренко О. STEM-освіта як інструмент вивчення англійської мови. Сучасні виклики і актуальні проблеми науки, освіти та виробництва : міжгалузеві диспути: матеріали IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (Київ, 15 травня 2020 року). Київ, 2020. С. 227–237.                           
  • Єгорова О.І., Коренівська Ю.В. Сторірідінг і сторітелінг як інструменти формування комунікативної компетенції студентів-філологів. Освіта дорослих в Україні та світі: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 155-річчю Одеського національного університету І.І. Мечникова, 60-річчю факультету романо-германської філології та 60-річчю кафедри педагогіки (Одеса, 2 жовтня 2020 року). Одеса: ФОП Бондаренко М.О., 2020. С. 55–57.

Навчально-методичні праці

 

Міжнародна активність:

  • 2023-12.2023 та 06.2022-12.2022 – участь в реалізації міжуніверситетського грантового проєкту за фінансування DAAD Förderung der digitalen Lehre an den Universitäten in Kharkiv, Sumy, und Winniza в рамках програми Ukraine digital: Studienerfolg in Krisenzeiten sichern
  • 02.23-04.2023 – курс підвищення кваліфікації вчителів німецької мови DLL 5 Lernmaterialien und Medien (індивідуальний грант від Goethe-Institut Ukraine)
  • 10.2022 – участь у міжнародному форумі International Forum in Virtual Teaching and Learning: Harnessing Hyflex and Collaborative Online International Learning (COIL) in Developing Global Citizens (Philippines, Ukraine, Thailand)
  • 22-12.2022 – курс підвищення кваліфікації вчителів німецької мови DLL 10 DaF für Jugendliche (індивідуальний грант від Goethe-Institut Ukraine)
  • 2022-08.2022 – курс підвищення кваліфікації вчителів іноземної мови Emergencies in Education (America House Kyiv)
  • 22-05.2022 – курс підвищення кваліфікації вчителів німецької мови DLL 7 Prüfen, Testen, Evaluieren (індивідуальний грант від Goethe-Institut Ukraine)
  • 2021-12.2021 – курс підвищення кваліфікації вчителів німецької мови DLL 2 Wie lernt man die Fremdsprache Deutsch? (індивідуальний грант від Goethe-Institut Ukraine)
  • 2021-05.2021 – участь у проєкті Excellence in Teaching and Research (Вашингтонський університет, м. Вашингтон, США та СумДУ, м. Суми, Україна) (віртуальна академічна мобільність)
  • 2021–03.2021 – курс підвищення кваліфікації вчителів німецької мови DLL 4 Aufgaben, Übungen, Interaktion (індивідуальний грант від Goethe-Institut Ukraine)
  • 2019 – стипендіат Goethe-Institut, підвищення кваліфікації за програмою Sprache, Landeskunde und kulturelles Lernen (м. Бремен, Німеччина) (індивідуальний грант + академічна мобільність)
  • 2019 – фаховий курс DAAD Landeskunde: Didaktik und Netzwerk (м. Суми, Україна) (індивідуальний грант)
  • 2018–04.2018 – курс підвищення кваліфікації з підготовки студентів до здачі іспиту на знання німецької мови рівня B2, Goethe-Institut (індивідуальний грант)

 

Підвищення кваліфікації:

Сумський державний університет – свідоцтво про підвищення кваліфікації СН №05408289/1668-21 від 11.05.2021 «Розвиток теоретико-практичних навичок з романо-германської філології в контексті євроінтеграційних освітніх процесів» (6 кредитів ЄКТС)

 

Сертифікати:

  • сертифікати про завершення курсів підвищення кваліфікації вчителів німецької мови DLL 2, 4, 7 (індивідуальні гранти від Goethe-Institut Ukraine)
  • сертифікат про завершення спеціалізації Virtual Teacher від Division of Continuing Education, University of California (Irvine, USA) на платформі Coursera
  • сертифікат про завершення спеціалізації Learn Spanish: Basic Spanish Vocabulary від University of California (Davis, USA) на платформі Coursera
  • сертифікат про завершення спеціалізації Academic English: Writing від University of California (Irvine, USA) на платформі Coursera
  • сертифікат про участь у проєкті Excellence in Teaching and Research (Вашингтонський університет, м. Вашингтон, США та СумДУ, м. Суми, Україна)
  • сертифікат про завершення курсу підвищення кваліфікації вчителів німецької мови DLL 4 Aufgaben, Übungen, Interaktion (індивідуальний грант від Goethe-Institut Ukraine)
  • сертифікат про участь у літньому університеті Отто-Фрідріха, м. Бамберг, Німеччина
  • сертифікат про участь у програмі підвищення кваліфікації за програмою Sprache, Landeskunde und kulturelles Lernen (м. Бремен, Німеччина)
  • сертифікат про участь у фаховому курсі DAAD Landeskunde: Didaktik und Netzwerk
  • сертифікат про участь в онлайн-тренінгу "Сучасні комунікативні ресурси для викладання німецької - особливості роботи"
  • сертифікат про участь в онлайн-тренінгу "Комплексний підхід у викладанні німецької мови разом із Perfekt für die Ukraine - успішні кейси та готові рішення"
  • сертифікат про участь у тренінгу "Education in Emergenices"

 

Інші активності:

Дійсний член Асоціації українських германістів з 01.10.2015.

Член Європейської асоціації фахівців із комунікації у вищій освіті (European Association of Communication Professionals in Higher Education, EUPRIO) на 2022 рік.

 

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422


тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798

E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua