11-го вересня у стінах Сумського державного університету пройшов воркшоп «Україна – НАТО: партнерство заради миру»
Студенти спеціалізації «Переклад» групи ПР-71/2 мали змогу не тільки послухати лекцію знаного фахівця у галузі міжнародної безпекової політики Григорія Перепелиці, професора Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка, на тему «Ключові задачі НАТО, цінності та принципи роботи в Україні. Переваги співпраці Україна-НАТО», поспілкуватися з першим секретарем посольства Великої Британії в Україні, паном Джеймсом Рьодом-Муром та експертами проекту, але й взяти активну участь у симуляційній грі. Вони спробували себе в ролі аналітиків, готуючи матеріали для протидії інформатакам проти співпраці України з НАТО, а ще змогли зрозуміти природу міфів гібридної війни та навчитися розрізняти їх за повідомленнями в ЗМІ і соцмережах.
Студентам було цікаво дізнатися дещо більше про альянс НАТО та про переваги вступу України до НАТО, адже це один із пріоритетних напрямків для нашої країни.


Марія Руденко,
студентка групи ПР-71/2

Юлія Лазуткіна, студентка 5 курсу кафедри германської філології:  (група ПР.м-91) стала фіналісткою конкурсу творів для дітей.
В Одесі пройшов VII міжнародний літературний конкурс творів для дітей та юнацтва "Корнійчуковська премія", що дає змогу письменникам з усього світу спробувати свої сили. Цього року в конкурсі взяло участь 352 письменники з України, Росії, Білорусії, Естонії, Ізраїлю та Узбекистану.
Юля відправила на конкурс повість про кота Корсара, ім’ям якого і названо твір. Цирковий кіт раптом стає котом бездомним, вимушеним боротися за виживання, але якому зрештою пощастило потрапити в руки люблячих господарів, яких він і сам вчиться любити. Саме це і є однією з основних ідей повісті – зло породжує зло, любов породжує любов.

Понад 70 учасників з 21 країни зібрав у своїх стінах протягом серпня 2019 р. 41-й Міжнародний літній університет Отто-Фрідріха в м. Бамберг, Німеччина. Серед учасників – й представники Сумського державного університету: доцент кафедри германської філології  Олеся Єгорова та студентка групи ПР-62 Аліна Шинкаренко, які отримали стипендії від Університету Отто-Фрідріха на участь в програмі.
Лейтмотивом 41-го Міжнародного літнього університету стали теми німецької літератури та музики, проте навчальна програма передбачала й курси з лінгвокраїнознавства, стилістики, методики викладання німецької мови, спецкурси з граматики та лексики, а також «розважальні курси» (театр, креативне письмо, хор, ігри тощо) під керівництвом студентів старших курсів університету.

Доцент кафедри германської філології  Олеся Єгорова проходила влітку  стажування для викладачів німецької «Мова, країнознавство та культура»в м. Бремен.
Участь викладача в програмі стала можливою завдяки стипендії від Гете-Інституту. Програма стажування, яка зібрала 25 викладачів німецької з різних куточків світу, передусім фокусувалася на розгляді питань трансферу лінгвокраїнознавчих знань, зокрема в рамках культурологічного підходу, а також на типології завдань та форм роботи задля досягнення лінгвокраїнознавчих та культуро-орієнтованих навчальних цілей на різних етапах навчання.