Кафедра германської філології

Сумський державний університет
Факультет іноземної філології та соціальних комунікацій

МОЖЛИВОСТІ

1.  СТИПЕНДІЇ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УНІВЕРСИТЕТАХ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

Можливості для науковців СумДУ від міжнародної програми ім. Фулбрайта

24 вересня у Сумському державному університеті відбулася презентація міжнародних грантових програм ім. Фулбрайта для молодих науковців, викладачів, кандидатів та докторів наук.  Присутні дізналися про основні вимоги та умови участі у програмах.

Як розповіла заступник начальника відділу міжнародного співробітництва Вікторія Ярмолич, програма ім. Фулбрайта, фінансована урядом США, діє з 1946 року у 155 країнах світу. Стипендіати програми отримують можливість проводити індивідуальні дослідження в університетах США, знайомитися з актуальними надбаннями американських вишів, брати участь у наукових конференціях, бути вільними слухачамина семінарахі лекціях.

Наразі відкрито два конкурси:

  1.      Fulbright Scholar Program – для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів. Надає можливості проведення наукового дослідження в американських університетах терміном від 3 до 9 місяців. Кінцевий термін подання заявки – 15 жовтня.
  2.   Fulbright Faculty Development Program – для молодих викладачів, аспірантів та дослідників віком до 40 років. Надає можливості проводити наукові дослідження, брати участь у процесі та розробці навчальних планів в університетах США терміном від 6 до 9 місяців. Кінцевий термін подання заявки – 1 листопада.

Учасники програми отримують:

  • щомісячну стипендію;
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
  • медичне страхування;
  • квиток в обидва боки.

За словами начальника відділу міжнародного співробітництва Костянтина Кириченка, Сумський державний університет співпрацює з цією програмою більше 10 років. Студенти, викладачі та дослідники СумДУ вже встигли приєднатися до світової спільноти випускників програми ім. Фулбрайта. З вересня цього року викладач Медичного інституту СумДУ розпочала проведення наукових досліджень в одному з провідних університетів США, а студенти навчаються в магістратурі американських вишів з повним фінансуванням в рамках програми ім. Фулбрайта. Досвід і професійні навички, набуті в закордонних вишах, є вагомим внеском в розвиток глобального науково-освітянського простору. У 2013-2014 н.р. за програмою ім. Фулбрайта на базі СумДУ працював викладач зі Сполучених Штатів Америки.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

 

2.Лекції к. т. н., доц. Кобякова О.М. тему »Давньогрецька мова. Сучасна Греція» ( 2-га середа кожного місяця)

 


Українська (Україна)English (UK)Polish (PL) German
1 2 3 5

Корисні посилання

Ми у соціальних мережах