Руденко Наталія Володимирівна

Lehrerin des Lehrstuhls für germanische Philologie

кімната ЕТ- 420

ОСВІТА ТА КАР’ЄРА

2003 – 2008 – навчання у Сумському державному університеті за спеціальністю «Переклад»; отримано диплом з відзнакою та кваліфікацію перекладача, викладача англійської та німецької мов.

08.2008 – 11.2010 – викладач кафедри германської філології Сумського державного університету; викладач кафедри теорії та практики перекладу Сумського державного університету за сумісництвом.

02.2016 - по теперішній час – викладач кафедри германської філології Сумського державного університету.

ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЄ

¨      практичний курс англійської мови;

¨      практичний курс другої іноземної мови (німецька);

¨      практика перекладу з основної іноземної мови (англійська);

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

-       Соціолінгвістика

-       Лінгвопсихологія

-       Дискурсологія

-       Когнітивістика

-       Перекладознавство.

НАУКОВІ ПРАЦІ

1. Руденко Н.В. Способи підвищення ефективності засвоєння мовного матеріалу та систематизації знань під час вивчення іноземних мов у ВНЗ /Н.В.Руденко// Якість вищої мовної освіти: шляхи вдосконалення організації і проведення педагогічної практики студентів-філологів: Матеріали III міжнародної науково-практичної конференції/За ред. О.В.Рафієнко.- Горлівка: Видавництво ГДПІІМ, 2009. – С.122-125.

2.

Руденко Н.В. Контрастивні аспекти питальних речень в англомовному та україномовному дискурсах /Н.В.Руденко//Методологічні проблеми сучасного перекладу: Матеріали VIII міжнародної науково-методичної конференції. Суми: вид-во СумДУ, 2009. – С.108-109.

3. Руденко Н.В. Поліфункціональність питальних речень в англомовному дискурсі /Н.В.Руденко// Матеріали  VIII міжрегіональної конференції молодих учених та аспірантів «Дослідження молодих науковців у галузі гуманітарних наук». Вісник студентського наукового товариства: зб. наук. пр.- Горлівка: Вид-во ГДПІІМ, 2010. – Вип.22: Мовознавство. –Ч.3. –С. 85-86.

4. Руденко Н.В.  Нетипові питальні речення як інструмент психолінгвістичної маніпуляції в англійській мові/Н.В.Руденко//Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики: науковий журнал/редкол. В.І. Кушнерик та ін.- Чернівці: Родовід, 2016. – Вип.11-12, Ч.2 – с. 208- 2012.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ

1. Методичні вказівки "Обов'язкові домашні завдання" з навчальної дисципліни "Практичний курс англійської мови" [Текст] : для студ. спец. 6.030507 "Переклад" денної форми навчання / Н. В. Руденко, Г. В. Чуланова. — Суми : СумДУ, 2010. — 50 с.
  2. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни "Практика перекладу з англійської мови" [Текст] : для студ. спец. 6.020303 "Переклад" денної форми навчання / Г. В. Чуланова, Н. В. Руденко. — Суми : СумДУ, 2012. — 67 с.