Чепелюк Антоніна Дмитрівна

Старший викладач кафедри германської філології

Тел. (0542) 69-00-16, 33-70-35

кімната ЕТ – 401

ОСВІТА ТА КАР’ЄРА

У 1973 році закінчила Харківський державний університет  за спеціальністю німецька мова та література.

У 1994 році курси підвищення кваліфікації у ФРН (Франкфурт/Майн, Лейпціг) «Країнознавство та література – методика – дидактика».

З 1973 по 1998р. працювала вчителем німецької мови,

З 1991 по 1996р. працювала за сумісництвом на посаді викладача кафедри німецької мови  Сумського педагогічного інституту ім. А. С. Макаренка.

З вересня 1998 року старший викладач  кафедри германської філології Сумського державного університету.

ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЄ

Практика німецької мови, практика перекладу з німецької мови, методика викладання іноземних мов.

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Германістика, перекладознавство, методика викладання іноземних мов, методика викладання перекладу.

Навчально-методичні видання

Методичні вказівки з німецької мови для студентів спеціальності 7.030507 «Переклад». Л. І. Дегтярьова, А.Д. Чепелюк. Суми: СумДУ, 2000, 42 с.

Методичні рекомендації до педагогічної практики для студентів спеціальності «Переклад» денної форми навчання. А.Д. Чепелюк. Суми: СумДУ, 2009, 44с.

2867 Методичні вказівки до самостійної роботи з навчальної дисципліни «Теоретичний курс німецької мови» для студентів спеціальності  7.030507 «Переклад» денної форми навчання. А.Д. Чепелюк. Суми: СумДУ, 2010, 42с.

3370 Methodische Anweisungen für praktische Arbeit im Fach „Methodik des Übersetzungsunterrichts“ für die Studenten der Fachrichtung 8.020303 „Übersetzung“ Direktstudium. A. D. Tschepeluk. Sumy: Staatliche Universität Sumy, 2012. 44 S.

НАУКОВІ ПРАЦІ

Статті:

1. Чепелюк А. Д. До питання змісту методичної підготовки та постановки завдань в курсі методики викладання іноземних мов / А.Д. Чепелюк // Проблеми освіти. Науково-методичний збірник. Випуск 18. Частина 2. Київ, 1999. – 219 с. – С. 51-55.
  2. Чепелюк А. Д. Типологічні та перекладацькі аспекти складних слів /
  3. А.Д. Чепелюк // Методологічні проблеми перекладу на сучасному етапі: Міжвузівський збірник наукових праць. Суми: Вид-во СумДУ, 1999. 195с. С.159-162.
  4. Чепелюк А. Д. Онтологічне буття текстів змішаної форми (на матеріалі німецькомовного дискурсу) / А.Д. Чепелюк // Філологічні трактати. Науковий журнал. Том 2, №3, 2010 Суми: Сумський державний університет, Харків: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2010. 207с. С.118-122.

Тези

Чепелюк А. Д. Основні тенденції  у підготовці вчителя іноземної мови. Збірник матеріалів VII Міжнародної науково-методичної конференції. Суми: СумДУ, 2008.

Чепелюк А. Д. Лінгвокогнітивні характеристики малих жанрів: перекладацький аспект. Методологічні проблеми сучасного перекладу. Матеріали VIIІ Міжнародної науково-методичної конференції. 23-25.01. 2009. Суми: СумДУ. 2009.

Професійна активність:

Керівництво науковою роботою студентів.

Підготовка студентів до участі в  наукових конференціях,

конкурсах наукових робіт, перекладацьких конкурсах,

до участі в Міжнародному конкурсі студентських проектних робіт.

Керівництво педагогічною практикою студентів.

Громадянська активність:

З 1993р член  асоціації  українських германістів.

НАГОРОДИ

Нагороджена знаком «Відмінник освіти України»