Стейкхолдер та власниця школи Study and Go зустрілася зі здобувачами спеціальності «Філологія» на Офісі подорожей

12 березня "Офіс подорожей" (під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени Назаренко) провів захоплюючий онлайн-захід для здобувачів спеціальності «Філологія» зі стейкхолдером та власницею школи "Study and Go" Валерією Головановою, випускницею спеціальності, яка поділилася своїм досвідом навчання і корисними порадами зі здобувачами.

Результати конкурсу віршів та художнього перекладу "Alter Ego-2023"

15 березня 2024 в Сумському державному університеті відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу віршів та художнього перекладу “Alter-Ego”, що проводився кафедрою германської філології СумДУ. Визначали переможців у 4 номінаціях, а саме: вірші українською мовою, художні переклади з англійської та німецької мов, вірші англійською або німецькою мовами. Необхідно зауважити, що цьогоріч на конкурс надіслано більше 145 робіт від авторів – студентів та школярів із усіх куточків України (від Прикарпаття до Слобожанщини).

Викладачі кафедри оцінюють учасників МАН

Викладачі кафедри ГФ СумДУ взяли участь у суддівстві ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (МАН), який проходив на базі СумДУ У журі секції «Німецька мова та література» працювали доцентки Лариса Щигло та Діана Мовчан.

Джуманджі-квест для абітурієнтів

9 березня 2024 року кафедра германської філології провела зустріч з абітурієнтами. У ході зустрічі школярі мали змогу дізнатися про особливості вступу й навчання на спеціальності  "035 Філологія" в Сумському державному університеті. Окрім того, школярі мали нагоду пройти ігровий квест «Джуманджі: шлях філолога». Поділені на команди, вони долали перешкоди - цікаві вправи з англійської мови у поєднанні з питаннями про спеціальність і кафедру - щоб дістатися переможної локації! Щасливі фото переможців опубліковані на Інстаграм-сторінці кафедри.

Випускник спеціальності “Філологія” переміг у літературному конкурсі

Павло Зінченко, випускник спеціальності “Філологія” СумДУ, став переможцем конкурсу оповідань “Тридцять” зі своїм твором “Ранкові новини” (лютий 2024 рік). Павло почав захоплюватися віршами та прозою ще в школі. Навчання на кафедрі германської філології тільки посприяло розвитку літературних навичок.   Бажаємо молодому письменнику творчої наснаги та натхнення! Лінк: https://www.facebook.com/share/v/P5eu5yEithUuPsZv 

Наукові доробки студентки спеціальності «Філологія» представлені на міжнародній конференції

Студентка спеціальності "Філологія" Анжеліка Кальченко (ПР-11) під керівництвом наукового керівника Оксани Бровкіної (старший викладач кафедри ГФ) взяла участь у ХI Міжнародній науково-практичній конференції "Innovative Solutions to Modern Scientific Challenges". Захід відбувався 21-23 лютого 2024 року в м. Загреб, Хорватія. Анжеліка представила апробаційну роботу з філології на тему "Argot: Case of Polari".

Можна обирати? Що? Коли? Як?

29 лютого на кафедрі ГФ була проведена зустріч здобувачів вищої освіти за спеціальністю 035 "Філологія" з гарантами освітніх програм "Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська" ОС бакалавра, магістра та доктора філософії. Виступили Світлана Баранова, Ірина Кобякова та Наталія Таценко. Розповіли про забезпечення належної реалізації права студентів і аспірантів на формування індивідуальної освітньої траєкторії.

Перемога на Інтелектуальному мовному батлі

21 лютого Бібліотека СумДУ провела захід, що був присвячений Дню рідної мови - Інтелектуальний мовний батл між факультетами та інститутами СумДУ. Трійку лідерів очолила студентка спеціальності "Філологія" Поліна Кучмєєва, посівши перше місце. На початку батлу учасники ознайомилися з українськими відповідниками відомих іншомовних слів, також мали змогу випробувати себе в читанні скоромовок, пропрацьовуючи техніку чіткої вимови слів. Після цього проводилося саме змагання за звання кращого мовознавця на базі онлайн-гри в Kahoot.

Позитивні враження від програми Mitacs Globalink Research Internship

Привіт! Мене звати Олександра. Я студентка-філологиня факультету ІФСК СумДУ. На мою думку, Mitacs дає можливість для проактивних студентів продемонструвати свої навички, таланти та здібності, здобути практичний досвід у тих сферах, які їх цікавлять. Важливо отримувати задоволення від справи, яку обрав. Зацікавленість у невирішених питаннях, іноді проблематиці вузьких тем спонукає досліджувати і знаходити рішення. Я обожнюю вивчати переклад. Згодом зрозуміла, що потрібно шукати способи самовдосконалення в обраній спеціальності, тож на третьому курсі обрала Mitacs Globalink Research Internship.

Віртуальний візит до Бразилії разом з Офісом подорожей

14 лютого в Офісі подорожей під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени Назаренко відбувся захоплюючий онлайн-захід. Каджіні Сарайва де Карвальйо (магістр з мовознавства та літератури, докторантка аспірантської програми з мовознавства та літератури Університету Санта-Крус-ду-Сул, штат Ріо-де-Жанейро, Бразилія) поділилася своїм досвідом навчання і повсякденного життя зі здобувачами освіти рівнів бакалавр, магістр, доктор філософії спеціальності «Філологія» і викладачами Наталією Таценко та Оленою Овсянко.

Посада: старший викладач кафедри германської філології

Науковий ступінь, звання: кандидат філологічних наук за спеціальністю 10.02.04 «Германські мови», 2017 р. (автореферат)

Основні дисципліни: "Практичний курс англійської мови"; "Практика перекладу з основної (англійської) мови"; "Загальнотеоретичний курс другої іноземної мови зі змістовим модулем: європейські мови в міжкультурній комунікації"; "Англійська мова: мовні тести (В1-В2)"

Наукові інтереси: лінгвістика, психолінгвістика, фольклористика, перекладознавство

 

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Телефон: 68-78-81

Кабінет: ЕТ-127

 

Посилання на авторські профілі:

SCOPUS

ORCID ID

Google Scholar

eSSUIR

 

Освіта та кар'єра:

У 2007 році вступила до Сумського державного університету на Гуманітарний факультет (нині факультет ІФСК) за спеціальністю «Переклад». У 2011 році закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» та отримала диплом бакалавра. У тому ж році вступила до магістратури, яку закінчила у 2012 році та отримала диплом магістра.

З серпня 2012 року працювала в Сумському державному університеті у Відділі міжнародного співробітництва на посаді фахівця групи рекламно-інформаційного забезпечення. З 01.11.2013 до 31.10.2016 навчалася в аспірантурі Сумського державного університету на кафедри теорії та практики перекладу з відривом від виробництва за спеціальністю 10.02.04 "Германські мови".

25 лютого 2017 року захистила кандидатську дисертацію в спеціалізованій вченій раді Запорізького національного університету за спеціальністю 10.02.04 "Германські мови". Науковий керівник – доктор філологічних наук, проф. кафедри германської філології Швачко С.О.

З 01.11.2016 до 06.10.2017 ‒ асистент кафедри германської філології

З 07.10.2017 і дотепер ‒ старший викладач кафедри германської філології.

 

Диплом кандидата наук від 27.04.2017 (ДК № 041806)

Диплом про закінчення Сумського державного університету за спеціальністю «Переклад» від 31.05.2012 (СМ № 43631727)

 

Керівництво студентами-призерами Всеукраїнських конкурсів наукових робіт та олімпіад:

Мельник Д.В. – диплом III ступеня (2020-2021 н.р.)  II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Германські мови (англійська, німецька)»

 

Основні наукові праці:

Монографії

  • Овсянко О.Л. Модифікації англомовних прислів’їв у світлі синергетичної парадигми. Суми : СумДУ, 2020. 313 с. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81613.
  • Зінченко А.В., Овсянко О.Л. Особливості перекладу англомовних інноваційних одиниць у публіцистичному дискурсі. Модуси сучасного перекладознавства. Суми: СумДУ, 2021. C. 78–87. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82569

Статті

  • Kulish V., Chernyk M., Ovsianko O., Zhulavska O. Pragmatic metaphorisation of nature silence effect in poetic discourse. Studies in Media and Communication. 2022. Volume 10. Issue 1. P. 43-51. URL: https://doi.org/10.11114/smc.v10i1.5479 (Scopus).
  • Овсянко О. Л., Зінченко А. В., Золотова С. Г. Лінгвістична реконструкція англомовних прислів’їв у світлі синергетичної парадигми. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Філологія. 2021. № 52б том 1. С. 136–140. http://www.vestnik-philology.mgu.od.ua/archive/v52/part_1/32.pdf .
  • Kobyakova I.K., Ovsianko O.L., Shvachko S.O. Dimensions of nominative and communicative units. Нова філологія. 2020. Випуск 79. С. 46–53. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77755.

Тези

  • Овсянко О.Л. Лінгвосинергетична модель еволюції англомовних прислів'їв. Синергетика у філологічних дослідженнях: матеріали VII Всеукраїнської науково-практичної конференції (Запоріжжя, 21 травня 2021). Запоріжжя: ЗНУ, 2021. С. 57‒60. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86200.
  • Ovsianko O. English proverbs reflecting positive connotations. International Scientific Innovations in Human Life : proceedings of the 5th International Scientific and Practical Conference (Manchester, the United Kingdom, 17‒19 November 2021). P. 697‒701. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86201.
  • Коломієць Д.А., Овсянко О.Л. Індивідуалізація навчання іноземної мови на старшому етапі. Scientific Achievements of Modern Society. Abstracts of the 11th International Scientific and Practical Conference. Cognum Publishing House: Liverpool, 2020. P. 332–335. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80837.
  • Мельник Д.В., Овсянко О.Л. Класифікація помилок на заняттях з англійської мови. Dynamics of the Development of World Science. Abstracts of the 11th International Scientific and Practical Conference. Perfect Publishing: Vancouver, 2020. P. 327–331.URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80838.
  • Овсянко О.Л., Близнюк А.С., Коваль Т.Ю. Етностереотипи в контексті діалогу культур. Наукові записки Міжнародного гуманітарного університету. Одеса, 2018. Випуск 29. С. 79‒82. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70684.

Навчально-методичні розробки:

  • Ovsianko O. Methodological instructions for seminars on the discipline “English Language Tests” : for students of all specialties of full-time training / O. L. Ovsianko. ‒ Sumy : Sumy State University, 2023. 38 p. URL: https://lib.sumdu.edu.ua/library/DocumentDescription?docid=USH.8757229.
  • Овсянко О.Л. Європейські мови в міжкультурній комунікації : конспект лекцій для студ. спец. 035 "Філологія" денної та заочної форм навчання. Суми: СумДУ, 2021. 49 с. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84100.
  • Черник М.В., Куліш В.С., Овсянко О.Л., Зінченко А.В. Методологія лінгвістичних досліджень: конспект лекцій для студ. спец. 035 "Філологія", спеціалізації 035.04 "Германські мови та літератури (переклад включно)" денної форми навчання. Суми: СумДУ, 2018. 78 с. URL: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67031.

 

Міжнародна активність:

Наукове дослідження в Інституті психолінгвістики ім. Макса Планка (Нідерланди, 01.06.2022–31.05.2023).

Програма віртуальної академічної мобільності "Excellence in Teaching and Research" (Університет Вашингтону, Сумський державний університет, 11.02.2021‒15.05.2021).

Міжнародний Чеський проєкт "Strengthening Scientific Capacities and Cooperation of Ukrainian Universities in AgriSciences" (Czech University of Life Sciences, Prague, 2020).

 

Підвищення кваліфікації (останні 5 років):

Програма підвищення кваліфікації «З інноваційної педагогічної діяльності», свідоцтво СП № 05408289/2639-20  від 24.11.2020 (Сумський державний університет).

Програма підвищення кваліфікації «Дистанційні технології навчання у СумДУ», свідоцтво ПП № 0020-20 від 18.02.2020 (Сумський державний університет).

Програма підвищення кваліфікації «Основи критичного мислення: логіка, діалектика, риторика», свідоцтво СП № 0508289 / 0260-20 від 27.04.2020 (Сумський державний університет).

Програма підвищення кваліфікації «Керівництво науковою роботою студента / аспіранта», свідоцтво ПП № 3628-19 від 11.12.2019 (Сумський державний університет).

 

Сертифікати:

Міжнародний форум вищої освіти "International Higher Education Forum 2021" (Pearson, сертифікат від 12.03.2021).

Онлайн тренінг «Інструменти якісного управління класом: практичні прийоми та педагогічні техніки» (ТОВ «Дінтернал Ед’юкейшн», сертифікат від 24.02.2021).

Онлайн курс «Медіаграмотність для освітян» (платформа масових відкритих онлайн-курсів "Prometheus", сертифікат від 06.02.2020).

Online Teacher Training Session "21st Century English – Where Are We at?" (Dinternal Education. Certificate dated 15.10.2020).

Online Teacher Training Session "Learning to Speak, Speaking to Learn" (Dinternal Education. Certificate dated 16.10.2020).

 

Інші активності:

Член Асоціації Українських Германістів. Посвідчення № 1178 від 2021 р.

Член Української асоціації дослідників України. Сертифікат № 92/2021 від 14.01.2021.

Профгрупорг кафедри германської філології.

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Електро-технічний корпус, 4 поверх, ауд. ЕТ- 422


тел. (0542) 687 - 798 / внутрішній - 798

E-mail: [email protected]

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту посилання на ресурс обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua