День поезії студентів-перекладачів СумДУ

«Поезія та проза складають суть явища мови.» – так свідчить вислів німецького просвітителя та мовознавця Вільгельма Гумбольдта, який є вихідним пунктом теорії поезії. Поезія дозволяє нам пізнати світ за допомогою образів, символів та пояснити нове та невідоме за рахунок вже пізнаного. Цей образний спосіб мислення є принадним абсолютно усім – і дітям і дорослим. Тому поезія зустрічається не тільки там, де існують великі літературні твори, але й скрізь, щогодини, щохвилини, де говорять та думають люди.

І тому студенти-перекладачі груп ПР-21, 22, 23 під керівництвом старшого викладача Дегтярьової Лариси Іванівни у процесі вивчення сучасної англо- та німецькомовної літератури приділили особливу увагу так званій фігурній та конкретній поезії. Бо вона є те, що надихає, дає надію та віру у краще майбутнє. Твори у жанрі конкретної поезії можна віднести до «складних», тому що іноді непросто зрозуміти, що хотів автор нам донести, розповісти, в той час, коли він використовує, наприклад усього 5 слів. Студенти-перекладачі 2 курсу, віртуозно використовуючи англійську, німецьку, українську та російські мови,  висловили у віршованій формі до Дня філолога 25 травня свої почуття,  переживання та світогляд сучасних молодих людей. Адже поезія може стати відповіддю на найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно залучати до неї широку увагу суспільства.

Старший викладач кафедри ГФ

Дегтярьова Л.І.