Старший викладач кафедри германської філології – стипендіат Гете-інституту у Берліні

Старший викладач кафедри германської філології Дегтярьова Лариса Іванівна підвищила кваліфікацію на семінарах «Історія Німеччини» від Гете-інституту у серпні  2014 р. в Берліні. На семінарах зібрались вчителі німецької мови із різних країн світу:  Франції, Голландії, Данії, США, Індонезії, Австралії, Іспанії, Румунії.

Проблематика тем з історії стосувалась 1-ї світової війни, Веймарської республіки, 3-го Рейху, Холокосту, історії Берлінського муру. На семінарах були показані уривки із документальних та художніх фільмів на цю тематику. Особлива увага була приділена літературним творам письменників–свідків зазначених історичних епох.

Учасники семінару мали інтенсивну освітньо-культурну програму: відвідували лекції, з історії Німеччини, виставки та музеї Берліну та побували на багатьох екскурсіях по місту, де кожний куточок стосується певної епохи історії.

Наприклад, ознайомлюючись з вулицями Берліну можна побачити багато маленьких латунних табличок (нім. Stolpersteine - камені спотикання) серед бруківки з  викарбуваними прізвищами, датами народження та смерті певних людей. Це таблички з іменами євреїв, які мешкали у цих будинках та під час 3-го Рейху були депортовані нацистами у концтабори й загинули там. Таблички розташовані не на домах, тому що стіни будинків є приватною власністю, а тротуари – це власність міста.

Ще одна сторінка стажування – це меморіальна церемонія на вокзалі Грюневальд та екскурсія по цьому району, звідки з 1941 по 1943 р. відправлялись потяги з депортованими німецькими євреями. Дивовижним та повчальним є те, як німці ретельно зберігають кожну частку своєї історії.

Викладач кафедри германської філології

Назаренко О.В.