Там, де є бажання, знаходиться і шлях до здійснення

На питання «Чим запам’яталося вам це літо?» у майбутніх перекладачів, студенток групи ПР-11 Никоненко Катерини та Ткаченко Кароліни лише одна відповідь: «Німеччина».

Ця подорож стала можливою завдяки стипендіальній програмі німецької служби академічного обміну DAAD, про яку ми дізналися під час презентації лектора Максиміліана Дьонера у СумДУ. Також ми вдячні підтримці викладачів німецької мови Бондаренко Ю. С., Попової О. В., Єгорової О. І. та колишнім стипендіатам, бо ми повірили в свої сили, вирішили спробувати себе і перемогли.

Катя навчалася в Йенському університеті імені Фрідріха Шиллера, а Кароліна – в мовній академії міста Аахен. Курси тривали майже місяць протягом яких ми мали  унікальну можливість покращити свій рівень німецької мови, заглибитися не лише у німецьку, але і бразильську, індонезійську, індійську, корейську та інші  культури світу, оскільки склад наших груп був інтернаціональним. Навчання в Німеччині дещо відрізнялося від української системи: велика увага приділялась фонетиці, розвитку мовних навичок, інтерактивним іграм, проектам, презентаціям та цікавим лекціям.

Катя провела цей незабутній місяць в університетському містечку Єна, Тюрінгія, що знаходиться в серці Німеччини, де 30 % населення становлять студенти з усього світу. Вона побувала в столиці Землі – прекрасному Ерфурті, відвідала університет, де готують перекладачів у місті-ярмарок Лейпцігу, прогулялась відомим бульваром Унтер-ден-Лінден, на власні очі побачила Брандербурзькі Ворота та Рейхстаг і літню резиденцію прусських королів – місто Потсдам з його величним парком Сан Сусі.

Оскільки Аахен знаходиться у точці, де перетинаються кордони трьох країн: Німеччини, Бельгії та Нідерландів, Кароліна відвідала не тільки такі німецькі міста, як старовинний Кельн з його височенним готичним собором, столицю Землі Північний Рейн-Вестфалія - Дюссельдорф, та колишню столицю Німеччини, місто народження Бетховена – Бонн, а й політичний центр Європи – Брюссель (Бельгія), та Північну Венецію Північної Європи – Амстердам (Нідерланди).

Сидячи за партою в університеті та виконуючи вправу на переклад із Зав’ялової, Німеччина нам здавалася такою недосяжною, що ми навіть не могли повірити, що мрії справді збуваються. Але ж, недарма існує німецьке прислів’я: Wo der Wille ist, ist auch der Weg (Там, де є бажання, знаходиться і шлях до здійснення).

Своїми враженнями у всіх деталях, набутим досвідом та фото презентацією ми раді поділитись з вами на зібранні Офісу подорожей 24 вересня в ауд. ЕТ-216 о 12.45! Чекаємо на вас!

Студентки групи ПР-11

Ткаченко Кароліна, Никоненко Катерина