Кафедра германської філології

Сумський державний університет
Факультет іноземної філології та соціальних комунікацій

ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ-НАУКОВЦІВ:ЗВІТУЄ СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ОФІС КАФЕДРИ ГЕРМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ

В рамках СНО кафедри германської філології науково-дослідна робота студентів здійснюється на постійній основі із залученням школярів, студентів старших і молодших курсів, аспірантів, здобувачів та молодих учених.

Студентська науково-дослідна робота  здійснюється за такими напрямками:

1. Залучення студентів до виконання науково-дослідної роботи в наукових гуртках.

На кафедрі працює 5 наукових гуртків, у яких беруть участь  понад 50 студентів кафедри. Щомісяця відбувалися засідання наукових гуртків СНО, на яких заслуховувались доповіді з актуальних питань мовознавства, перекладознавства, текстології  тощо.

 2. Участь студентів у конкурсах, олімпіадах, програмах по обміну студентами, освітніх проектах, грантах тощо:

Студентам упродовж року було запропоновано взяти участь  у міжнародних стипендіальних програмах та вибороти право отримувати стипендію: ними стали Рогоза І., Корж Е. Студентки Шевченко С. ПР-21, Рогоза І. ПРм-51 прийняли участь у  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.   Слід відзначити наукових керівників проф. Кобякову І.К. та            доц. Баранову С.В.,   студенти яких вибороли призові місця у олімпіадах, конкурсах зі спеціальності «Переклад» та опублікували статті в зарубіжних виданнях.

3. Участь студентів у масових формах науково-дослідної роботи студентів, зокрема міжнародні, всеукраїнські студентські конференції, семінари, круглі столи:

Щороку студенти  беруть участь у науковій конференції «Перекладацькі інновації», яка проводиться на кафедрі. У травні був проведений круглий стіл «Проблеми професійно спрямованого та художнього перекладу: мовні паралелі», присвячений Дню науки в Україні, в рамках якого також відбулася виставка наукового доробку школярів, студентів, аспірантів та досвідчених вчених кафедри під назвою «Науку створюємо ми!»

4. Студентські наукові публікації

 Студенти-науковці публікують статті, тези доповідей як у вітчизняних наукових виданнях, так і в зарубіжних. Слід відзначити наукового керівника СНО  проф. Швачко С.О.,  під керівництвом якої за 2015-2016 н.р. 22 студенти опублікували свої  доробки як у вітчизняних наукових виданнях, так і в зарубіжних.  

Керівник студентського наукового офісу

к.філол. н., доц. Щигло Л.В.

Круглий стіл, присвячений Дню науки в Україні

 за участю студентів-науковців

«Проблеми професійно спрямованого та художнього перекладу:

мовні паралелі» 

Науково-дослідна робота студентів кафедри германської філології У травні був проведений круглий стіл «Проблеми професійно спрямованого та художнього перекладу: мовні паралелі», присвячений Дню науки в Україні, в рамках якого також відбулася виставка наукового доробку школярів, студентів, аспірантів та досвідчених вчених кафедри під назвою «Науку створюємо ми!». Молоді науковці та досвідчені вчені поділилися науковими здобутками зі сфери перекладознавчої науки, торкнулися проблем професійно спрямованого та художнього перекладу, обмінялися практичними знаннями та вміннями.

 

НОВИНИ 2015

Шановні науковці кафедри германської філології!

Із святом Вас!

Бажаємо міцного здоров'я,  творчості, професійного росту, нових відкриттів!

 Керівник студентського

наукового офісу

кафедри ГФ,

доцент Щигло Л.В.

та студенти-науковці

 

День науки в Україні

ДЕНЬ НАУКИ –  професійне свято працівників науки України. Відзначається щорічно у третю суботу травня. Мета цього свята - вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання. Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.

ДЕНЬ НАУКИ УКРАЇНИ – свято, що об'єднує вчених усіх «величин»: від професорів та кандидатів наук до докторантів, аспірантів, студентів і школярів, які роблять свої перші кроки на зустріч науковим відкриттям. А таких на кафедрі германської філології нашого Alma Mater, досить багато.
Напередодні цього чудового свята ми попросили студентів кафедри германської філології поділитися враженнями про минулі Дні науки в Сумському державному університеті, про конференції та конкурси студентських наукових робіт, в яких вони брали участь.
Марченко Анна, студентка 5 курсу:
- Це була моя остання  конференція, щорічна березнева, як студентки. Пишу, і не вірю. Але хочу з гордістю і безмежною повагою подякувати за допомогу науковцям кафедри ГФ та кафедри ТПП за поштовх до пошуку і незмінний інтерес до Науки.

 Ткаченко Кароліна, студентка 4 курсу:
- Конференція  ̶ одна з найбільш важливих і значущих форм наукової діяльності. Особливо, коли йдеться про щорічну Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію, що проходить на кафедрі ГФ, в якій беруть участь студенти як з України, так із закордону.
Робота секцій була цікавою та плідною; навколо панувала дружня робоча атмосфера, кожен учасник активно взаємодіяв зі своїми колегами та викладачами, обговорюючи важливі та проблемні питання. Моя наукова робота, що приємно зазначити, знайшла також в цьому році своє відображення за межами нашого вузу на конференції у Національному університеті «Острозька академія».
Заїка Інга, студентка 5 курсу:
- У березні 2015 року я брала участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з романо-германських мов та літератур. Заключна конференція конкурсу відбулася в Херсоні, так що для участі довелося проробити довгий шлях. Такі заходи завжди цікаві тим, що на них з'їжджаються студенти зі всієї України, так що є можливість обмінятися досвідом, обговорити актуальні проблеми або ж просто познайомитися з цікавими людьми. Програма конкурсу була дуже насиченою, в перший день відбулися засідання секцій, на яких учасники презентували свої роботи, на другий день була проведена церемонія закриття та нагородження переможців. Але особливо запам'ятався подарунок від організаторів - екскурсія по Херсону, місту, яке славиться своєю архітектурою і старовинними пам'ятниками. Також, хочеться відмітити, що подібні заходи корисні і для особистого, і для професійного розвитку, тому що дозволяють розширити кругозір, покращити навички публічного виступу, розвинути здатність відстоювати свою точку зору.
 Борода Вікторія, студентка 3 курсу:
- V Всеукраїнська студентська науково-практична конференція стала моєю першою серйозною сходинкою на шляху до науково-дослідницької роботи. Перша участь в конференції стала для мене безцінним досвідом. Дивлячись на старшокурсників, я побачила, як важливо вміти красиво і правильно говорити, добре знати матеріал своєї роботи, зацікавити аудиторію темою свого виступу. Багато доповідачів справили на мене глибоке враження і навіть стали прикладом для наслідування. Конференція навчила мене звертати увагу на дрібні деталі, які, як виявилося, є важливою частиною роботи, складають її основу.
Звичайно, не все вдалося виконати так, як було задумано, проте перший досвід є самим повчальним. Тепер я знаю, яких висот можна досягти, які цілі перед собою поставити. Це дало стимул до саморозвитку й самовдосконалення.
 Захарчук Тетяна, студентка 3 курсу:
- V Всеукраїнська студентська науково-практична конференція, яка була проведена кафедрою ГФ залишила в моїй пам'яті багато спогадів. Безумовно, як і всі, я дуже хвилювалася перед своїм виступом. Але як тільки зайшла в аудиторію, де проходило засідання моєї секції, зрозуміла, що турбуватися нема про що. Протягом усього дня у нас панувала творча, легка і весела атмосфера. Учасниками були представлені цікаві теми, обговорення деяких з них проходили досить жваво й тривало. Але саме в цьому я і бачу сенс такого заходу. Студентам надається можливість не тільки виступити, але також взяти активну участь у дискусіях.
Спробувавши свої сили в науковій конференції, я прийшла до висновку, що мені цікаві подібні заходи. Тепер, по можливості, буду брати участь у них.

Керівник студентського наукового офісу кафедри ГФ,

доцент Л.В. Щигло

 


Шановні науковці кафедри германської філології!

Із святом Вас!

Бажаємо міцного здоров'я,  творчості, професійного росту, нових відкриттів!

 

Керівник студентського

наукового офісу

кафедри ГФ,

доцент Щигло Л.В.

та студенти-науковці

 

 

Лютий 2014

Поєднання стародавнього та сучасного

 

При Перекладацькому навчально-методичному центрі кафедри германської філології СумДУ відбулася об’єднана зустріч фісу науки (керівник – ст. викл. кафедри ГФ Лариса Щигло) та Офісу подорожей (керівник – викл. кафедри ГФ Олена Назаренко). Цього разу учасники зібрання подорожували до Греції.

На думку викладачів кафедри ГФ, для того щоб бути професіоналом у своїй галузі, потрібно не лише досконало знати мови, а й орієнтуватися в історії, географії різних країн, а також їхній політико-економічної ситуації.  Греція – це одна з країн, де студенти мають можливість працювати перекладачами. Відтак, постала необхідність «відкрити» її історію і сьогодення для майбутніх  фахівців у галузі перекладу.

Про минуле і сучасне Греції розповідав почесний гість – канд. тех. н., доц. Олександр Кобяков.

На зустріч прийшли студенти-перекладачі різних курсів. Усі з зацікавленням слухали розповідь Олександра Кобякова про красу сучасної та мудрість стародавньої Греції. Студенти також отримали корисні поради з життєвого досвіду лектора щодо специфіки та непередбачуваних ситуацій у роботі перекладача. Тож основний месидж, який намагався донести до присутніх Олександр Кобяков, – необхідність розширювати й поглиблювати здобуті знання у різних напрямках – вони сприйняли позитивно.

Нагадаємо, що Олександр Кобяков із вересня 2013 року викладає курси «Термінотворення» та «Давньогрецька мова», які користуються популярністю і поміж студентів, і поміж аспірантів. Він також ініціює викладання курсів новогрецької мови.

У березні запрошуємо всіх охочих відвідати Китай!

Викладач кафедри ГФ

Олена Назаренко

 

УВАГА!

18. 09. 2013 о 12. 50 в ауд. 413 відбудеться засідання наукової секції на тему «Актуальні питання мовознавства, перекладознавства та текстології». Науковий керівник: к.ф.н., доц. Кобякова І.К.

 

УВАГА!

9. 10. 2013 о 12. 50 в ауд. 413 відбудеться засідання наукової секції на тему «Словотвірний аспект когніції у сучасній німецькій мові». Науковий керівник: к.ф.н., ст. викладач Щигло Л.В.

 

Жовтень 2013

9 жовтня  відбулося чергове засідання студентського наукового офісу, на якому обговорювались наукові роботи студентів для подання їх на I етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних наук та гуманітарних наук за спеціальністю «романо-германські мови і літератури». Термін проведення: жовтень-грудень 2013р.

Щигло Л.В. к.ф.н. , керівник СНО

Обговорення науковими керівниками секцій наукових досліджень студентів для представлення на I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

 

Вересень 2013

18 вересня вперше розпочав свою роботу студентський науковий офіс кафедри германської філології СумДУ. Основною його метою є залучення талановитої молоді до сфери наукових досліджень, створення умов для участі студентів у виконанні наукової роботи, вдосконалення навиків у самостійній науково-дослідній діяльності.

Студенти ознайомилися з основними напрямами діяльності студентського наукового офісу, дізналися про організацію ведення науково-дослідницької роботи, про умови участі у наукових конференціях, конкурсах, грантових проектах. У ході дискусії студенти активно ставили запитання керівництву студентського наукового офісу та отримали цілісне уявлення про його призначення.

Перше засідання відбулося під керівництвом к.ф.н., доц.   Кобякової І.К., досвідченого фахівця в області мовознавства, перекладознавства та текстології.

Щигло Л.В. к.ф.н. , керівник СНО

Завідувач кафедри, к.ф.н., доцент, досвідчений фахівець у галузі мовознавства, перекладознавства та текстології  Кобякова І. К. залучає студентів до науково- дослідницької

Українська (Україна)English (UK)Polish (PL) German
1 2 3 5

Корисні посилання

Ми у соціальних мережах