Студенти-перекладачі на Всеукраїнській конференції у Луцьку

Студенти спеціалізації «Переклад» Євгенія Сусіденко та Євгеній Осипенко взяли участь у Всеукраїнської конференції «Quo vadis, Europa?»  («Куди йдеш, Європа?»), м. Луцьк.

Конференція була організована лектором DAAD Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки - Андре Бьом та проведена з 15 по 17 березня  у рамках днів німецької мови та культури у Луцьку, за допомогою Німецької служби академічних обмінів. Куратором студентів став лектор DAAD у Сумах – Карстен Грюнвальд, за чиєю допомогою студенти, які цікавляться німецькою мовою та культурою, мали можливість долучитися до конференції, відвідавши одне з найчарівніших міст Волинської області.

До конференції долучились представники Сумського державного університету, Сумського педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, Сумського національного аграрного університету, Київського університету ім. Т. Шевченка, Львівського національного університету ім. І. Франка, Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки, Миколаївського національного університету ім. В. А. Сухомлинського.

Протягом трьох днів студенти обговорювали багато тем, торкаючись сучасної ситуації в Європі  та Німеччині, питання щодо взаємостосунків Україна-Німеччина, міграції у Європі, а також культури та мистецтва.

У перший день лекторами DAAD (Карстен Грюнвальд та Андре Бьом) були проведені інтерактивні лекції, представлено німецький фільм «Maria, ihm schmeckt’s nicht!» «Навіть  12 годин виснажливої дороги не зіпсували вражень від першого дня заходу», - говорять наші студенти. На другий день відбулися воркшопи, що проводилися лекторами DAAD зі Львову (Dr. Michael Beck), Харкова (Cedric Reichel), Миколаєва (Jakob Walosczyk), а також керівником інформаційного бюро DAAD у Києві Гізелою Циммерманн. Керівник відділу культури посольства Федеративної Республіки Німеччини Олівер Гаттендорф та Гізела Циммерманн виступили з доповідями на тему німецько-українських взаємовідносин. На третій день була організована країнознавча вікторина, яку виграли студенти м. Суми!!!

Чарівне місто та чарівні люди назавжди залишать спогади про себе нашим студентам. Велике спасибі організаторам заходу - Андре Бьому, лекторам DAAD, та студентці Східноєвропейського університету  – Аллі Григі, яка подбала про студенів та познайомила їх із вражаючою атмосферою міста.

Інна Мельник, ПР-42