Офіс подорожей знову збирає друзів!

24 вересня відбулася перша в цьому навчальному році зустріч Офісу подорожей при перекладацькому навчально-методичному центрі “LinguoStar” кафедри германської філології Сумського державного університету, де всі бажаючі мали цього разу змогу здійснити подвійну віртуальну подорож до Болгарії та Німеччини.

Студент 2 курсу спеціальності “Переклад” Купрієнко Євгеній розповідав як став модератором освітнього проекту для школярів «Англійська без меж» (Болгарія, м. Золоті Піски), а також переможцем проведеного в рамках проекту самміту «Перекладацькі інновації», де обговорювалися шляхи покращення текстового перекладу за допомогою онлайн-словників та перекладачів та  проблеми, з якими стикається сучасний перекладач. На зібранні Офісу подорожей Євген був нагороджений дипломом за перемогу та активну діяльність.

Студентки 4 курсу спеціальності переклад Ткаченко Кароліна та Никоненко Катерина розповіли, як минулого року на зібранні Офісу подорожей слухали про можливості програми DAAD  (daad.org.ua) та наважились спробувати свої сили і перемогти. Завдяки цій перемозі студентки літом навчались в Німеччині та подорожували Європою. Катя навчалася в Йенському університеті імені Фрідріха Шиллера, а Кароліна – в мовній академії міста Аахен. Катя провела незабутній місяць в університетському містечку Єна, Тюрінгія, що знаходиться в серці Німеччини. Вона також побувала в столиці Землі – прекрасному Ерфурті, відвідала університет, де готують перекладачів у місті-ярмарок Лейпцігу, прогулялась відомим бульваром Унтер-ден-Лінден, на власні очі побачила Брандербурзькі Ворота та Рейхстаг і літню резиденцію прусських королів – місто Потсдам з його величним парком Сан Сусі.

Оскільки Аахен знаходиться у точці, де перетинаються кордони трьох країн: Німеччини, Бельгії та Нідерландів, Кароліна відвідала не тільки такі німецькі міста, як старовинний Кельн з його височенним готичним собором, столицю Землі Північний Рейн-Вестфалія - Дюссельдорф, та колишню столицю Німеччини, місто народження Бетховена – Бонн, а й політичний центр Європи – Брюссель (Бельгія), та Північну Венецію Північної Європи – Амстердам (Нідерланди).

Всі присутні зі жвавим інтересом слухали натхнену розповідь та практичні поради студенток та переглядали фото звіт. Кароліна та Катерина також були нагороджені дипломами за активну студентську діяльність.

Викладач кафедри ГФ,

Назаренко О.В.