За інклюзією в Туреччину

Студентка 3-го курсу спеціалізації «Переклад» Анастасія Коротун стала учасницею тренінгового курсу «W.Di.W. – A World Without Discrimination», що проходив у місті Одемиш, Туреччина за фінансування програмою Європейської комісії Erasmus +.

Тренінговий курс зібрав 23 молодих лідера з 9 країн: Вірменії, Іспанії, Італії, Португалії, Румунії, Сербії, Туреччини, Угорщини та України. Протягом дев'яти днів учасники проекту покращували свої знання, отримували новий досвід і навички в напрямках, пов'язаних з дискримінацією, порушенням прав людини, а також роботі з біженцями та ВПО; брали участь у воркшопах, симуляційних іграх, зустрічалися з представниками влади та ЗМІ. Крім того Анастасія стала однією з п'яти книг живої бібліотеки, організованої як для самих учасників, так і для місцевих жителів.

Під час проекту молоді лідери створили європейський хаб, де поділилися проблемами з організаціями та обмінялися найкращими практиками у боротьбі проти дискримінаційного спілкування. Учасники продіагностували різні типи дискримінації в мові в Європі, зокрема щодо мігрантів та біженців в режимі он- та оффлайн. Було проведено чітку межу між свободою слова й мовою ненависті.

У міжкультурній перспективі тренінг був контекстуально насиченим, що дало змогу нашій перекладачці ознайомитись із різними культурами та реаліями, які зараз, як ніколи, потребують інклюзії.

Основним результатом проекту є посібник/методичні рекомендації з інклюзивної мови, включаючи такі аспекти, як міграція, гендер, етнічне походження, релігія та вірування, інвалідність і соціальний статус. Незабаром учасники тренінгового курсу поділяться цим посібником з державними та неурядовими установами своїх країн.

Ірина Третяк, ПР-51