Студенти-філологи ділилися першими науковими здобутками

19-20 квітня 2018 року в СумДУ відбулася VI Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства», що проводилася за ініціативи факультету ІФСК.

Після вступного слова кандидата філологічних наук, доцента кафедри германської філології Олени Ємельянової та старшого викладача Антоніни Чепелюк було заслухано 23 доповіді молодих науковців. Теми тез висвітлювали актуальні аспекти романо-германського мовознавства, перекладацьких студій, методики викладання, релігії та культури в сучасному суспільстві, соціальних комунікацій, іноземної мови як засобу професійного спілкування. Цього року до напрямків наукового заходу було також включено секції «Громадська участь в управлінні громадою: виклики, стратегії, механізми» (у рамках проекту «Активізація молоді та жінок у розвитку громад Полтавської та Сумської областей» за фінансової підтримки USAID в межах програми «Долучайся!») та «Сучасні загрози безпеці на національному та регіональному рівнях» (проводилася Центром досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету у співпраці з Центром інформації та документації НАТО в Україні).

Науковий захід проводився в режимі пленарного засідання, що було чудовою можливістю обмінятися результатами наукових досліджень та розширити коло міждисциплінарних знань. Доповіді викликали жваву реакцію присутніх, результатами чого стали численні запитання та уточнення щодо змісту напрацювань.

Такий активний темп та формат роботи свідчать про зацікавлення студентів, аспірантів та викладачів не лише у власному напрямку дослідження, а й в інтегрованій науково-практичній роботі.

Альона Коваленко, ПР-61