Китай – найдавніша цивілізація світу

В рамках Офісу подорожей під керівництвом викладача кафедри германської філології Олени Назаренко відбулася зустріч шанувальників культури Сходу. Почесними гостями були  кандидат філол. наук, доц. кафедри ГФ, заст. дир. ДМО, керівник класу Конфуція СумДУ Юлія Кац та волонтер з Китаю, канд. філ. наук, викладач Чен Чонського педагогічного інституту КНР Лі Чже.

Студентам 1-го та 2-го курсів спеціалізації Переклад розповіли про літній молодіжний культурно-освітній табір, який буде проводиться на базі Аньхойського університету. Програма перебування в Аньхойському університеті розрахована на 14 днів, у неї входять навчальні та культурно-просвітницькі заходи (курс ознайомлювальних лекцій про історію, культуру та сучасне життя Китаю, майстер-класи, культурні заходи, екскурсії до історичних пам'ятників провінції Аньхой). Також за програмою табору, учасники відвідають Пекін та Шанхай з їх пам’ятками (Палац Імператора, Велика Китайська стіна, Храм неба, Шанхайська Вежа)

Лі Чже розповів про найбільші міста Китаю, традиції, особливості культури та життя його мешканців. Усім добре відомо, що лотос є одним з символів буддизму та  дуже шанується в Китаї. Ця чудова квітка, росте тільки на брудній воді, та є уособленням чистоти. Хочу поділитися з вами мудрістю від Лі Чже: «Які б погані та нечесні люди вас не оточували, ви завжди маєте залишатися чистими всередині та розквітати як лотос».

Валерія Рава, ПР-62