Молоді перекладачі СумДУ відвідали Сумський художній музей імені Ніканора Онацького

В рамках вичення теми «Художнє мистецтво» група ПР-51 завітала до Сумського художнього музею імені Ніканора Онацького. Позакласний захід відбувся під керівництвом доцента кафедри германської філології Олесі Єгорової та студентки-практикантки спеціалізації Переклад Олександри Білої та став чудовою нагодою для майбутніх перекладачів познайомитися ближче зі світом мистецтва, адже вміння вільно орієнтуватись у будь-якій сфері знань є запорукою успішної кар’єри перекладача.

На сьогодні експозиції та фонди Сумського художнього музею нараховують більше ніж 15 000 експонатів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва.  Під час захоплюючої та детальної екскурсії, проведеної молодшим науковим співробітником музею Олексієм Семашко, студенти поринули в атмосферу образотворчого  мистецтва Західної Європи: французької, фламандської, бельгійської, італійської школи живопису тощо; ознайомились із самобутніми та яскравими зразками  українського мистецтва та відомими картинами російських митців. Не оминули увагою й залу, присвячену творчості засновника музей, художника та громадського діяча Ніканора Онацького.

Жанрове розмаїття зібрання музею знайде відгук у серці будь-якого «мистецького гурмана»: хвилюючі марини, яскраві натюрморти, приклади парадного та академічного портретного мистецтва, зразки анімалістичного живопису – усі ці скарби представлені на першому поверсі музею. Експозиція другого поверху представлена зразками декоративно-ужиткового мистецтва, до якої увійшли кращі світові зразки  ХVІІ — початку ХХ ст. країн Далекого та Близького Сходу, Західної Європи, України та Росії.

Розвиток музею невпинно продовжується. Завдяки нещодавнім реконструкторським роботам з заміни освітлення картини заграли новими фарбами, а на самих полотнах поціновувачі прекрасного тепер мають змогу розгледіти усі деталі сюжету. У майбутньому в будівлі плануються подальші ремонтні роботи, адже музей ім. Н. Онацького є справжньою перлиною та гордістю Сумщини.

Для деяких студентів цей візит не був першим, але враження були нові. Бажаємо й Вам завітати до музею, доторкнутися до прекрасного та поглянути  на відомі шедеври мистецтва по-новому.

Олександра Біла, ПР-41