Регіональна (не)конференція EdCamp «Школа для життя: біоетичні виміри» в Сумах

Студентка спеціалізації «Переклад» Маргарита Полупан взяла участь у (не)конференції для освітян і студентів вишів - MiniEdCamp із загальною темою «Школа для життя: біоетичні виміри» за підтримкою Bioethics NGO.

Що ж таке EdCamp? Це головна освітня подія для педагогів, яка проводиться в глобальних масштабах у неформальній, демократичній формі. Такий формат уперше застосували в 2010 році в штаті Філадельфія, США, через неефективність сталої системи професійного розвитку педагогічного складу навчальних закладів. Ця тема вкрай актуальна й на сьогоднішній день, саме тому EdCamp’и все більше набирають популярності по всьому світу.

Міністерство освіти та науки України сприяло проведенню цілої хвилі (не)конференцій по всій країні, охоплюючи не тільки великі міста, а й маленькі обласні містечка. Дані події викликали позитивний резонанс в освітянських колах. MiniEdCamp Sumy пройшов у новому дискусійному форматі, що надало учасникам можливість за короткий час отримати максимум сучасної корисної інформації. Важливим моментом було те, що проведені на (не)конференції години були зараховані до обсягу підвищення кваліфікації учасників за департаментом МОН.

Програма включала в себе 12 лекцій від різних спікерів на експертних панелей, де  наголошувалось на концепції «Нової української школи» та головних моментах її впровадження у 2018 році та подальшому майбутньому. Було розкрито питання біоетичних вимірів, а саме: що таке біоетична особистість, які її права та обов’язки в освітній системі. Такжок,охоплено тематику екологічної свідомості та інклюзивних процесів в навчанні, питання щодо роз’яснень поняття гендерної специфіки та креативних підходів у освітньому процесі від представників Німеччини – Карстена Грюнвальда та Ані Ланге. Про новітні технології в освіті доповідала випускниця кафедри германської філології – Юлія Летюга, представниця компанії KidIT.

В другій половині дня у всіх учасників була можливість виступити на вчительській панелі та поділитися власним досвідом у формах проведення навчання. Цікавим моментом була панельна дискусія на тему НУШ з модератором Юрієм Петрушенко. Велика кількість часу була націлена саме на визначення біоетичних та загальнолюдських цінностей, які будуть в основі «Нової української школи». За нами – майбутнє!

Третяк Ірина, ПР-51