Співпраця філологів СумДУ з колегами з Казахстану

Під час підготовки до захисту магістерських робіт студенти-перекладачі пройшли апробацію власних доробків у Євразійському национальному університеті ім. Л.М. Гумільова (Казахстан)  в рамках міжнародної наукової конференції.  Професор Світлана Журавльова відзначила, що праці студентів СумДУ  написані в руслі програми «Цифровий Казахстан» та що університети, високо оцінені рейтингами QS, здійснюють реформи, що націлені на підготовку кадрів нового формату.

Викладачі та студенти кафедри германської філології долучились до проведення конференції разом з колегами та партнерами з Євразійського національного університету ім. Л.М. Гумільова (Казахстан)  та Прешовського університету (Словакія). Цього року перевага надавалась саме дослідженням молодих учених.

Професор Світлана Швачко виступила членом редколегії збірки тез конференції та керівником студентських доповідей. Студенти спеціалізації «Переклад» представили свої доробки: Марія Деревянченко «Модифікації квантитативних одиниць» - наук. керівник. проф. Світлана Швачко, Діана Несторенко «Авторські висловлювання: структурно-змістовні характеристики» - наук. керівник проф. Ірина Кобякова, Анна Плахоніна «Неузгодження як структурна форма взаємодії» - наук. керівник доц. Олександр Кобяков, Ольга Сокол «Переклад промовистих власних імен в сучасному художньому дискурсі (на матеріалі романів Сюзани Колінз «Голодні ігри»)» - наук. керівник викл. Олена Назаренко.

Всі учасники отримали велике задоволення від обміну дослідницькими надбаннями й жвавої наукової дискусії та висловили побажання зробити такі «зустрічі» з колегами з Національного Євразійського університету, який входить до рейтингу ТОП-300 згідно світового опитування, регулярними http://ff.enu.kz/index.php?option=com_content&view=article&id=191%3A2013-02-18-15-53-42&catid=74%3A2012-10-15-19-09-02&Itemid=111&lang=ru .

Олена Назаренко,

викл. кафедри германської філології