Викладач СумДУ – перекладач ділових переговорів

Завдяки професійному послідовному перекладу з англійської на українську мову канд. пед. наук, ст. викладача кафедри германської філології Алли Красулі, стало можливим підписання Обласною владою меморандуму про співпрацю і партнерство з польською делегацією.

У рамках Меморандуму сторони домовилися про створення льотної школи на базі обласного комунального підприємства «Аеропорт Суми». Участь у підписанні Меморандуму взяли перший заступник ОДА Олександр Марченко, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль та представник компанії «Grafprom Aviation» (Республіка Польща) Шимон Табакєрнік. Підписанню Меморандуму передувала офіційна зустріч 09 листопада, де сторони обговорили деталі співпраці.

У документі йдеться про створення у Сумах на базі ОКП «Аеропорт Суми» льотної школи, сертифікованої за стандартами EASA (Європейське агентство з авіаційної безпеки) та згідно з вимогами Державіаслужби України. У цій школі курсанти з будь-якої країни зможуть опанувати навчальний курс та отримати ліцензії на право управління повітряними суднами. Мова навчання – англійська. На першому етапі випускники школи зможуть одержати ліцензію на управління одномоторними суднами – літаками та гелікоптерами, а на другому – повітряними суднами з двома й більше двигунами. Також на зустрічі активно обговорювалося питання організації транзитних вантажних авіаперевезень через сумський аеропорт.

Сторони впевнені, що підписання Меморандуму стане черговим кроком до розвитку ділової співпраці між Україною та Республікою Польща.

Лариса Гарцунова, асистент кафедри ГФ