Моя професія – перекладач - дипломат

На початку листопада  при Перекладацькому навчально-методичному центрі “LinguoStar” стартувала Школа майбутніх дипломатів. Перше заняття відвідало близько 30 учнів 11-тих класів, які долучились до складної науки засвоєння азів дипломатії та дипломатичного перекладу.

Учасники мали можливість поспілкуватися з викладачами кафедри германської філології та студентами спеціалізації «Переклад», які залюбки поділилися своїм досвідом та навичками. Викладач Олена Назаренко представила спеціалізацію «Переклад», розповіла про відкриття профілізації «дипломатичний переклад» з наступного навчального року, про ідеї та цілі, які ставить перед собою Школа майбутніх дипломатів. «Як відомо, роль політичного  та ділового світу в наш час посилюється з кожним днем. Світові громадські організації та співтовариства потребують спеціалістів зі знанням іноземних мов, звичаїв, традицій та бізнес-етикету різних країн. Тому починати працювати з майбутніми перекладачами, а особливо перекладачами-дипломатами, доцільно саме зі старших класів шкіл», каже Олена В’ячеславівна.

Викладач Наталія Приходько розповіла про професійну етику та власний досвід в роботі практикуючого перекладача. Студенти групи ПР-51 продемонстрували вміння послідовного перекладу, підготували цікаві завдання на поповнення багажу знань учнів з лексикології, граматики, фонетики, словотвору, ділового етикету та правил поведінки на перемовинах та конференціях.

Учні охоче брали участь у вирішеннях завдань, які проходили у вигляді конкурсів. Найактивніші були нагороджені призами. Майбутні абітурієнти настільки захопилися цією темою, що пообіцяли долучитися до зимової та весняної сесій Школи майбутніх дипломатів для подальшого вдосконалення своїх навичок.

Катерина Жмурко, ПР-51