Майбутні перекладачі вшанували пам’ять

загиблих польських воїнів

29 жовтня за участі консула Польщі Аґнєшки Вуйцік-Мокшицької відбулося вшануванні пам’яті польських воїнів, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. На заході були присутні представники польської общини в Сумах. До них приєдналися студенти кафедри германської філології  Поліна Олійник та Юлія Лазуткіна (група ПР-51). Біля братської могили було згадано поіменно всіх полеглих, після чого до пам’ятника поклали квіти та поставили свічки. Потім всі присутні перейшли до місця поховання загиблих воїнів АТО і також вшанували їх пам’ять покладанням квітів та запаленням свічок. Пані консул подякувала всім учасникам події за небайдужість.

Звертаючись до історії, варто зазначити, що навесні та на початку літа 1944 року в районі міста Суми відбувалося формування 1-ої Польської армії в СРСР. В середині літа штаб переїхав до Житомира, а в Сумах залишився госпіталь, куди потрапляли поранені солдати Війська Польського. Тих, кого врятувати не вдалося, поховали на Центральному  кладовищі, де у 1972 році було встановлено пам’ятник.

Отже, історії українського та польського народів тісно переплітаються і, як показує досвід минулих століть, успіху можна досягти, лише підтримуючи дружні стосунки з іншими націями. Тож не забуваймо уроки минулого!

Поліна Олійник, Юлія Лазуткіна, ПР-51