Відкрита освітня зустріч «2030: у якому світі ми хочемо жити?»

Подолати бідність та голод, забезпечити якісну освіту та медицину, зупинити гендерну нерівність та несправедливість у світі, запобігти жахливим наслідкам кліматичних змін – це лише декілька з основних 17 цілей сталого розвитку!

Студенти спеціалізації «Переклад» зяли участь в освітньому заході під назвою «2030: у якому світі ми хочемо жити?», що відбувся 15-го жовтня у Конгрес-центрі СумДУ. Проект реалізувався від ГО «Центр освітніх ініціатив» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Одразу виникає питання, а чому саме 2030 рік? Відповідь досить проста: у 2015 році Глобальні цілі сталого розвитку були ухвалені Організацією Об'єднаних Націй. Однією з поставлених умов було їх досягнення через 15 років. Ось і вся математика. Рівно місяць назад Уряд України представив Національну доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна», адаптовану для нашого суспільства, в рамках популяризації якої і було проведено зустріч в місті Суми.

Розпочав захід Річард Герц – член молодіжної панель ООН в Україні, який поділився власним баченням та простою мовою на своєму прикладі довів, що кожен із нас може впливати на глобальні зміни в суспільстві. Надалі відбулося три паралельних воркшопи на теми «Екологія», «Освіта» й «Гендерна рівність», спікерами яких були Лілія Ткаченко, Ірина Скляр, а також Анна Товстуха разом з Джейдою Вудлі, асистенткою в перекладі виступила студентка спеціалізації «Переклад» Маргарита Полупан.

Зі слів Маргарити: «Я дуже щаслива, що мала змогу долучитися до проекту і бути його частиною. Цей захід дійсно відкриває очі на глобальні проблеми й закликає до дій! Наше майбутнє залежить виключно від нас самих».

Марина Сизоненко, ПР-51