Стипендії DAAD відкривають нові обрії

Cтудентка 3-го курсу спеціалізації “Переклад” Анастасія Коротун отримала в цьому році стипендію DAAD на навчання на літніх курсах німецької мови в Гамбурзі. Курси проводилися на базі Центру міжнародної освіти м. Гамбург (Interkulturelle Bildung Hamburg).

Літні курси німецької мови, пропоновані DAAD у співпраці з різними ВНЗ Німеччини дозволяють іноземним студентам повністю зануритися в німецькомовне суспільно-культурне середовище, а також розширити межі власної міжкультурної компетенції. Так, в аудиторний та позааудиторний час наша майбутня перекладачка мала змогу розширити та поглибити свої знання німецької мови у всіх чотирьох основних компетенція: читання, аудіювання, письма та усного мовлення. Німецькі викладачі використовували сучасні автентичні тексти, підручники, аудіо -та відеоматеріали. Окрім вивчення німецької мови Анастасія мала змогу розширити свій країнознавчий кругозір, познайомившись із суспільним життям та культурою регіону.

Програма літніх курсів також передбачала доволі колоритну культурно-розважальну складову. За час перебування в Німеччині студенти вивчили Гамбург «вздовж і впоперек», а також побували у сусідніх регіонах – містах Любек, Бремен, Ганновер, Шверин, Люнебург, – і, навіть, відвідали сусідню країну Данію. «Гамбург – не тільки друге за величиною, а й одне з найкрасивіших міст Німеччини. Він сповнений цікавих контрастів, взяти хоча б сучасний порт та історичний складський район, а також сотні музеїв, пабів, парк розваг, клуби та концертні зали», – згадує Анастасія.

Що не менш важливо, студенти літніх курсів мали чудову нагоду розмовляти німецькою не тільки на заняттях, а й зустрічатися з німцями вдома! Жили вони з німцями – або ж у родині, або в гуртожитку, розділяючи все: кухню, ванну, їжу, усмішки, вечори.

«Я вважаю, що під час навчання для майбутніх філологів та перекладачів дуже важливим є не просто побувати у країнах, мови яких вивчаються, а отримати справжній академічний досвід. І стипендії DAAD щороку надають безліч таких можливостей. Варто лише захотіти, докласти певних зусиль, і все вийде! Сподіваюся, наші студенти не упустять такої нагоди і подадуть документи на отримання стипендії DAAD вже у цьому році», – підсумувала Анастасія.

Олеся Єгорова,

заст. декана факультету ІФСК з міжнародної роботи

доцент кафедри германської філології