Англомовна зміна в таборі «Універ» від кафедри германської філології

1 серпня 2017 року завершилася друга зміна відпочивальників табору СумДУ «УНІВЕР». З ініціативи кафедри германської філології (зокрема, за підтримки Школи європейських мов та Офісу подорожей) липневу зміну табору зорієнтували в лінгвістичне русло: було розроблено програму «Подорож англійською», що вперше пройшла апробацію з урахуванням програми відпочинку дітей.

Зокрема, загальне число дітей (175) розподілили на 5 навчальних груп, по 35 осіб у кожній (перші три групи — 6-11 років, четверта група — 12-13 років, п’ята група — 14-17 років). Для кожної групи застосовувалися інтерактивні методики навчання: робота у командах, рухливі ігри, обговорення актуальних для дітей питань тощо. Робота молодших та середньої груп була скерована на поповнення та активне освоєння лексичного запасу, у той час як дітей старшого віку більш детально знайомили з країнознавчим аспектом англомовної спільноти: висвітлювалися традиції, цінності та особливості життя в Сполучених Штатах, Сполученому Королівстві Великобританії, Канаді, Південно-Африканській Республіці та інших англомовних країнах. Більш того, на традиціях та цінностях не зупинялися: очевидці розповідали, наскільки складно або легко жити іммігрантам в англомовних державах — якою мірою складаються місцеві документи для працевлаштування та освіти, наскільки дорого орендувати житло та сплачувати комунальні послуги; скільки коштують продукти, проїзд у громадському транспорті, медична допомога і т.д.

Наприкінці зміни викладачі-волонтери табору (викладачі Наталія Приходько, Віталій Степанов та студенти спеціалізації «Переклад» Катерина Ухіна, Дарина Привалова, Євгенія Легкобит, Олена Стовпак, Вікторія Дарвиш) видали 40 найбільш активним дітям сертифікати, що надають право на знижку у разі відвідування Школи європейських мов кафедри германської філології СумДУ. Наразі можна упевнено сказати, що пробна реалізація англомовного проекту пройшла на відмінно, а подальше її впровадження дозволить ще краще удосконалити рівень мовної компетенції нових відпочивальників табору і, можливо, майбутніх студентів СумДУ.