Співпраця СумДУ з Батумским державним університетом

Завідувач кафедри германської філології професор Ірина Кобякова та доцент кафедри ЕКТ Олександр Кобяков з 30 червня по 05 липня взяли участь у IX Міжнародному форумі«GEO-CULTURAL SPACE: SMART-TECHNOLOGIES IN EDUCATION AND SOCIAL ENVIROMENT» (ГЕОКУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР: СМАРТ-ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ ТА СОЦІУМІ), який пройшов у м. Батумі (Грузія).

У зв’язку з поширенням співпраці представників різних культур у сфері науки та освіти з’явилася негайна потреба обговорення та реалізації спільних проектів. Форум постійно розширює свої горизонти та об’єднує інтелектуальний потенціал, удосконалює міждисциплінарні зв’язки в дослідженні методики викладання іноземних та рідних мов. Особливий інтерес викликало вивчення мов з точки зору міграційних процесів, проблем адаптації, досвід виховання та освіти білінгвальної особистості, здатної спілкуватися в полікультурному середовищі.

Ректор Батумского державного університету ім. Шота Руставели проф. Халваші в своєму виступі наполягав на необхідності об’єднання лінгвістів з різних країн  для вирішення проблем у гуманітарній сфері та пошуку шляхів підвищення ефективності міжнародної співпраці.

Проф. Ірина Кобякова керувала секцією Переклад та міжкультурні комунікації. Результатом обговорення наукових досліджень було анонсування спільного керівництва магістерськими науковими роботами Евразійського національного університету ім. Л. Н. Гумілєва (Казахстан), Батумского державного університету (Грузія), Сумського державного університету (Україна) зі спеціалізації Переклад.  Сумський державний університет представили зав. каф. германської філології  проф. Ірина Кобякова та доцент каф. ЕКТ Олександр Кобяков доповіддюTeaching Translation and Cross-cultural Communication.

Наприкінці IX Міжнародного форуму«GEO-CULTURAL SPACE: SMART-TECHNOLOGIES IN EDUCATION AND SOCIAL ENVIROMENT» проф. Китадзьо М. (університет Кіото-Сангьо, Японія) зазначив  необхідність вивчення феномену спілкування в реальному та віртуальному форматах, інтеграції потенціалу спеціалістів на базі  наукового середовища та запросив на наступний X Міжнародний форум Японія в 2019 році.

Завдяки плідній праці професора Ірини Кобякової була підписана Угода про співпрацію між гуманітарним факультетом Батумского державного університету та факультетом ІФСК Сумського державного університету.

Галина Чуланова, доцент каф. ГФ