Історія створення та розвитку кафедри

2015-2016 н.р.

Студенти спеціальності «Переклад» Юлія Лазуткіна, Анастасія Єгорова та Віталій Степанов отримали призові місця в декількох номінаціях за найкращі переклади у щорічному Всеукраїнському студентському конкурсі перекладу «Художнє слово в світовій культурі» (Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля).

Студентка 2 курсу Маргарита Полупан виборола 3 місце у традиційному конкурсі «Кращий творчий переклад», проведений Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна

Липень  2016

Колектив кафедри виборов перше та друге місце у  проекті Global Іnternatіonal Scіentіfіc Analytіcal Project (Лондон, Великобританія) http://gisap.eu/node/76346?quicktabs_view__Individual_rate__page_38=0 та  СумДУ посів   прізове місце в рейтинговій таблиці університетів-учасників міжнародних першостей з наукової аналітики (філологія) http://gisap.eu/node/76346?quicktabs_view__Individual_rate__page_38=1.

Квітень 2016

15 грудня 2015

Кобяковій І.К. присвоєно вчечене звання професора кафедри германської філології

1 листопада 2015

Об’єднання кафедри Гф та кафедри ТПП під єдиною назвою КАФЕДРА ГЕРМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Повторна акредитація кафедри. Навчання в магістратурі становить 1,5 роки.

Квітень 2015

Бровкіна О.В. захистила дисертаційну роботу зі спеціальності 10.02.04 – германські мови та отримала ступінь кандидата філологічних наук.

13-14 березня 2015

ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція  «Методологічні проблеми сучасного перекладознавства».

12-13 березня 2015

V Всеукраїнська  студентська  науково-практична  конференція «Перекладацькі інновації».

12-14 березня 2015

20-річчя спеціальності «Переклад».

Грудень 2014

Проф. Швачко С. О., доц. Кобякова І. К., доц. Шуменко О. А., доц. Чуланова Г.В., викл. Назаренко О.В.  виборюють призові місця, сертифікати та винагороди за постійну участь у проекті Global Іnternatіonal Scіentіfіc Analytіcal Project (Лондон, Великобританія) та виводять СумДУ на  перше місце в рейтинговій таблиці університетів-учасників міжнародних першостей з наукової аналітики.

Червень 2014

Перекладацький навчально-методичний центр розширює свої повноваження і послуги та отримає назву ПНМЦ “LinguoStar”.

2014

Дорда В.О. захищає дисертаційну роботу під керівництвом  канд. філол. наук Кобякової І.К.

Квітень 2014

Попова О. В. захистила дисертаційну роботу отримала ступінь кандидата філологічних наук.

2014

Проф. Швачко С. О., доц. Кобякова І. К., доц. Шуменко О. А. вступили до Всеукраїнської асоціації когнітивної лінгвістики і поетики.

Листопад 2013

Кафедра отримала сертифікат з підготовки до міжнародних мовних тестів (TOEFL, IELTS, TOEIC) та пройшла акредитацію при Київському освітньо-екзаменаційному центрі.

Листопад 2013

Рева Н. С. та Прокопенко А. В. захистили дисертації зі спеціальності 10.02.04 – германські мови та отримали ступінь кандидата філологічних наук.

2013

При перекладацькому навчально-методичному центрі створені студентські гуртки: Офіс науки, Офіс кар’єри, Офіс подорожей.

2013

Започатковано конкурс віршів та художнього перекладу «Alter Ego».

2012

Жулавська О. О., Чуланова Г. В., Єгорова О. І., Шуменко О. А., Мовчан Д. В. захистили дисертації зі спеціальності 10.02.04 – германські мови та отримали ступінь кандидата філологічних наук.

2012

Єгорова О.І. захищає дисертаційну роботу під керівництвом  канд. філол. наук Кобякової І.К.

2011

Відкрито центр «Конфуцій» за підтримки інституту Конфуція Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

2010

Перший випуск магістрів спеціальності «Переклад».

2010

Започатковано Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Перекладацькі інновації».

2010

Перший випуск магістрів спеціальності «Переклад».

Кафедра пройшла акредитацію.

Відкрито магістратуру при кафедрі ТПП.

Травень 2008

Зміна назви кафедри на «Теорія та практика перекладу».

2008

Косенко Ю.В. захищає дисертаційну роботу під керівництвом  д-ра філол. наук Швачко С.О.

2007

Поділ кафедри перекладу на дві кафедри: кафедру германської філології та кафедру теорії та практики перекладу. Ліцензування кафедри на отримання освітньо-кваліфікаційного рівня – магістр. Зав. каф. теорії та практики перекладу стала доктор філол. наук, проф. Швачко Світлана Олексіївна. Кафедру германської філології очолила канд. філол. наук, доцент Кобякова Ірина Карпівна.

Вересень 2006

Створення Перекладацького навчально-методичного центру (ПНМЦ) на кафедрі.

Анохіна Т.О. захищає дисертаційну роботу під керівництвом д-ра філол. наук Зацного Ю.А.

2003

Козловська Г.Б., Соколова І.В. захищають дисертаційні роботи під керівництвом д-ра філол. наук Швачко С.О.

2001

Подолкова С.В., Медвідь О.М. захищають дисертаційні роботи під керівництвом д-ра філол. наук Швачко С.О.

Перший випуск спеціалістів спеціальності «Переклад».

Акредитація спеціальності 7.03.05.07.

1999

Вперше проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Методологічні проблеми сучасного перекладознавства».

1999

Перший випуск бакалаврів спеціальності «Переклад» (6.03.05.07.).

1998

Баранова С.В. захищає дисертаційну роботу під керівництвом д-ра філол. наук Швачко С.О.

1996

Кобякова І. К. захищає дисертаційну роботу під керівництвом д-ра філол. наук Карабана В.І., Журавльова С.І. захищає дисертаційну роботу під керівництвом д-ра філол. наук Швачко С.О.

1995

Створено кафедру «Переклад» з ініціативи академіка Академії наук вищої школи України, д-ра філол. наук, проф. Швачко Світлани Олексіївни.